jacqueline jacqueline komentáře u knih

Básně sebrané Básně sebrané J. H. Krchovský (p)

Úžasná knížka díky které jsem se naučila číst poezii. Je v ní prostě všechno.

29.12.2015 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Rozhodně zajímavá knížka. Přečetla jsem ji na jeden zátah, bavilo mě to. Dost mi ji ale zkazil úplný konec. Myslím, že by bylo lepší nechat na čtenáři, ať si sám určí, kdo nebo co je tygr. Po zpětném "dosazení" mi autorova volba prostě ne vždy seděla. Kvůli tomuto detailu mám z knihy hodně smíšené pocity, jinak bych z ní byla opravdu nadšená!

02.06.2016

Zkouška neviny Zkouška neviny Agatha Christie

Pro mě to byla jedno z prvních setkání s A. Ch. a vlastně díky tomuto dílu jsem se pro ni nadchla.
Dokonale příběh graduje. Postupné poodkrývání příběhů jednotlivých postav... Napínavé od začátku do konce. Za mě rozhodně všechny hvězdy.

18.04.2021 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Milá povídka, ale přijde mi moc přeceňovaná. Možná jsem jen nenašla to její kouzlo.
Čte se hodně lehce a rychle, na knížce se mi nejvíc líbily ilustrace.

08.10.2016 3 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Za třicetileté války byla taková nouze, že nebylo pivo ani pro děti.

13.12.2014 5 z 5

Dvojité dno Dvojité dno J. H. Krchovský (p)

Mám ji hodně ráda, čtu stále dokola a vždy tam najdu něco nového. Když nevím co číst, vratím se k ní. Krchovský je génius.

04.01.2013 5 z 5

Junktown Junktown Jakub Krásný

Prostě jo!! Užila jsem si možnost být chvíli záporák. Gamebook plnej interních džouků, který může svým způsobem ocenit i nezasvěcenec.
Dík za tenhle GB, zahraju brzo zas

30.03.2021 5 z 5

Verax – Experiment Verax – Experiment Jörg Benne

Tenhle gamebook mi opravdu sedl. Pravidla tak akorát složitá ale hlavně funkční. Styl psaní mě vtáhl do děje a určitě si brzo zahraju znova, třeba za druhou postavu. Myslím, že tenhle GB má co nabídnout i po několikaterém hraní.
Zajímavá mi přijde možnost uložení hry, ale nevyužila jsem jí, třeba příště...
Hrála jsem za Velazqueze a uvítala bych aspoň trochu složitější rébusy. Moc jsem si nezabojovala, snad když si zahraju za Volkova nebo možná bude stačit nebýt takový srab.
Každopádně setkání s Veraxem doporučuji

25.03.2021 5 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Pro mě první kniha od Agathy a opravdu mě nadchla. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a stále jsem už chtěla být doma, abych ji mohla dočíst a zjistit, jak to všechno je!

16.03.2019 5 z 5

Matematické, fyzikální, chemické tabulky a vzorce pro střední školy Matematické, fyzikální, chemické tabulky a vzorce pro střední školy Jiří Mikulčák

Nevěřila jsem, že to někdy napíšu, ale tyhle tabulky prostě miluju!
Chodím doučovat matiku a nikdy jsem neviděla lepší tabulky. V těchhle je všechno a hrozně dobře udělaný. Pokud si je člověk párkrát prolistuje, najde v nich vše a pochopit se to z nich dá opravdu dobře.
Poslední dobou jsem s nimi trávila dost času kvůli škole a opravdu mi přirostly k srdci.
(Píšu jen o matematice, fyziku ani chemii jsem nepotřebovala, jako další plus beru, že mi odpověděli na otázku, která se týká hudební teorie).

10.02.2016 5 z 5

Z fůry březové kůry Z fůry březové kůry Jiří Maryško

Tato kniha se mi dostala do rukou úplnou náhodou a vůbec jsem nevěděla, co mám od ní čekat.
Po přečtení náhodného příběhu se mi tak krásně zlepšila nálada, že těch 5 hvězdiček dát musím.
Není to nijaký zázrak, je to zkrátka tak dokonale blbá knížka, až je prostě dokonalá.

25.02.2015 5 z 5

Máslem dolů Máslem dolů Petr Šabach

První knížka, co jsem od Šabacha četla. Nadchlo mě to. Od začátku jsem se smála. Moc hezké a pohodové čtení.

07.03.2013 5 z 5

Stíny paramského hvozdu Stíny paramského hvozdu Jan Kšanda

(SPOILER) K tomuhle GB jsem se dostala přes jinou autorovu knihu a když už jsem je měla všechny, rozhodla jsem se do nich jít postupně.
I když nejsem moc fanouškem světů s troly, gobliny a podobnejma breberkama, tahle kniha neurazila a vlastně mě fakt bavila!
Líbí se mi nápad rozvrhnout si silné a slabé stránky hrdiny po svém a nenechat to jen na kostkách. Souhlasím, že inteligencí a kouzly toho hrdina opravdu moc nezmůže, i když musím uznat, že občas mě nějaké to kouzlo vytáhlo z velkého problému. Na druhé kolo jsem hrdinu narvala steroidy a procházelo se mu o poznání lépe.
Pravidla jasná a funkční, jen mě občas znejistilo rozdílné nazvání předmětu ( např. jsou "sliny goblinního mazlíčka" z odkazu 157 a "zelený jed" v odkazu 209 to samé?).

Každopádně mě hraní bavilo a děj pohltil. Určitě se po zahrání ostatních autorových knih nebráním dát si to ještě jednou.

30.06.2021 4 z 5

Krize středního věku: Pohrajte si s osudem Krize středního věku: Pohrajte si s osudem Marie Phillips

eh... Tenhle gamebook jsem otevírala s tím, že to nebude nic extra, ale brala jsem to jako pobavení a relax mezi jinými knihami. No, nestalo se ani to. Po asi třetím pokusu se u toho aspoň trošku pobavit, nebo aspoň pochopit a někam v knize dojít jsem to opravdu vzdala a vlastně ani nedohrála do konce. Chápu, že nejspíš nejsem cílovka, ale fakt nevím, jestli znám někoho, kdo by tohle dokázal ocenit.
Za mě velké zklamání a to jsem od knihy očekávala úplné minimum.

30.03.2021 odpad!

Tajemství bleskové matematiky Tajemství bleskové matematiky Arthur Benjamin

Od téhle knížky jsem čekala víc.
Je v ní popsáno spousta užitečných věcí, které člověk zabývající se matematikou běžně používá. Určitě doporučuji lidem, kteří matematiku neviděli od základky popř. střední a teď se s ní opět setkávají. Pokud se s matikou vídáte každý den, většinu fíglů v knížce popsaných už asi znáte a knížka vás moc neohromí (můj případ).

28.03.2016 3 z 5

Vajgly Vajgly Jakub D. Kočí

Je to... zajímavá knížka.
Hrozně dlouho jsem jí sháněla na základě úryvku přečteného někde na internetu. Jsem ráda, že ji mám v knihovně. Díky její velikosti ji beru dost často s sebou a když čekám, tak mě baví.
Nezklamala

13.12.2015 4 z 5

A nakonec Vánoce A nakonec Vánoce Petr Šabach

Malá milá knížečka pro radost.
Není v ní nic závratného, ale krásný svět dětskýma očima.
Neurazila, potěšila.

25.11.2015

Plešatá zpěvačka / Židle Plešatá zpěvačka / Židle Eugène Ionesco

Povinná četba k maturitě, která mě opravdu bavila. Zábavné čtení. Doporučuju každému, kdo aspoň trošku tuší, co je absurdní drama a není mu úplně proti srsti.
Pokud se líbí, doporučuju zajít do divadla. Stojí to za to.

12.12.2014 5 z 5

Tak trochu jiné namlouvání Tak trochu jiné namlouvání Vladimír Hrubý

Jsou to jednoduché příběhy, jak píše Teii-hime, ale člověka třeba i potěší. Nehledejte v tom nic moudrého nebo odpověď na otázku života ani orientace. Jen prostě čtěte a oddychněte si na chvilku.
O nic nejde, jen pár poskládaných písmenek.

30.10.2013 3 z 5

... a vyberte si ... a vyberte si Jan Pelc

Sbírka povídek, které už dříve vyšli, ale najdete v ní i nové povídky. Většina končí dost překvapivě. V povídkách najdete zajímavý, relativně pravdivý pohled na svět. Je to psáno s nadsázkou. Mám hodně ráda styl, jakým Jan Pelc píše. K této knížce se často vracím, i když ji čtu po několikáté, vždy se nad ní musím zamyslet.
Takhle umí psát málokdo.

04.01.2013 5 z 5