Tajemství bleskové matematiky

Tajemství bleskové matematiky https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274959/mid_tajemstvi-bleskove-matematiky-n8T-274959.jpg 4 10 2

Jednoduché matematické triky a tajemství uvedená v této publikaci jednou provždy změní váš pohled na svět čísel. Kniha vás zasvětí do metod, jaké používají skuteční zázrační počtáři. Ve velmi krátkém čase dokážete z hlavy provádět úžasné výpočty, které byste dříve považovali za zhola nemožné. Osvojíte si metody uznávaného „matemagika“ Arthura Benjamina, který se zde dělí o své zkušenosti s bleskovým počítáním a odhaluje ohromující triky pro zacházení s čísly. Tato publikace také dramaticky zlepší vaši numerickou paměť a naučí vás – možná vůbec poprvé – mít z matematiky radost. Nejde přitom o žádná kouzla. S pomocí knihy se může každý z vás naučit provozovat zdánlivě komplikovanou číselnou ekvilibristiku, a to vše z hlavy, bez použití tužky a papíru. Stačí k tomu několik jednoduchých triků. Zvládnete rychle násobit a dělit trojciferná čísla, elegantně zacházet se zlomky a počítat druhé a třetí mocniny i odmocniny bez mrknutí oka. Nezáleží na vašem věku ani na vašich současných matematických schopnostech. Autoři vás naučí bez velkého úsilí předvádět neobyčejné matematické výkony. Takovou matematiku se ve škole nenaučíte.... celý text

Literatura naučná , Věda

Vydáno: , Kniha Zlín

Secrets of Mental Math , 2006

soukroma
soukroma
06.09.2020 3 z 5

Docela zajímavé, ale "americky" pojaté - autoři, ač vědci, se s počtářskými schopnostmi rádi předvádějí na jevišti (i v knize, zejména v opakujících se informacích hned v několika předmluvách a úvodu). Pár uvedených výpočetních zkratek z hlavy jsem znala, jiné dělá snad každý vcelku automaticky (a mnohdy rychleji/jednodušeji, než uvádí návody), některé metody jsem vzdala - mnemotechnika pamatování čísel podle písmen a klíčových slov, nebo způsob získávání druhých mocnin čtyřciferných čísel z hlavy (až tohle budu potřebovat, pak si možná vpomenu, že na to nějaký pomocník existuje..., ale knihu si asi nenechám, hledat v ní nebudu). Příjemné byly vsuvky o skvělých počtářích (ne nezbytně ovšem matematicích) minulosti.

jacqueline
jacqueline
28.03.2016 3 z 5

Od téhle knížky jsem čekala víc.
Je v ní popsáno spousta užitečných věcí, které člověk zabývající se matematikou běžně používá. Určitě doporučuji lidem, kteří matematiku neviděli od základky popř. střední a teď se s ní opět setkávají. Pokud se s matikou vídáte každý den, většinu fíglů v knížce popsaných už asi znáte a knížka vás moc neohromí (můj případ).

Autoři knihy

Arthur Benjamin
americká, 1961
Michael Shermer
americká, 1954

Kniha Tajemství bleskové matematiky je v