Stíny paramského hvozdu

Ani takové mýtické území, jakým je paramský hvozd, se nevyhne pokroku. Lidské nástroje se nemilosrdně zakusují do kmenů letitých stromů a les trpí. Ty, královský vyšetřovatel, musíš vypátrat, co stojí za přerušenými dodávkami cenného dřeva do hlavního města. Avšak rutinní pátrání po zmizelé skupině dřevorubců se brzy změní v boj s prastarým zlem. A v sázce není nic menšího než záchrana světa. Čeká vás fantasy gamebook, který se svým propracovaným herním systémem přibližuje populárním počítačovým RPG hrám...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344189/big_stiny-paramskeho-hvozdu-SXz-344189.JPG 4.236

Kniha Stíny paramského hvozdu

jacqueline
30.06.2021

(+ SPOILER) K tomuhle GB jsem se dostala přes jinou autorovu knihu a když už jsem je měla všechny, rozhodla jsem se do nich jít postupně.
I když nejsem moc fanouškem světů s troly, gobliny a podobnejma breberkama, tahle kniha neurazila a vlastně mě fakt bavila!
Líbí se mi nápad rozvrhnout si silné a slabé stránky hrdiny po svém a nenechat to jen na kostkách. Souhlasím, že inteligencí a kouzly toho hrdina opravdu moc nezmůže, i když musím uznat, že občas mě nějaké to kouzlo vytáhlo z velkého problému. Na druhé kolo jsem hrdinu narvala steroidy a procházelo se mu o poznání lépe.
Pravidla jasná a funkční, jen mě občas znejistilo rozdílné nazvání předmětu ( např. jsou "sliny goblinního mazlíčka" z odkazu 157 a "zelený jed" v odkazu 209 to samé?).

Každopádně mě hraní bavilo a děj pohltil. Určitě se po zahrání ostatních autorových knih nebráním dát si to ještě jednou.

cziss
24.05.2021

Moc pěkný GB, možná trochu inspirovaný Zaklínačem, ale to se mi líbilo. Pravidla jsou dobře vyvážená, příběh je fajn.

Mr.Miagi
04.01.2021

Kniha ze začátku zaujme mysteriózním úvodem, kdy je z neznámých důvodů přerušena těžba dřeva probíhající na okraji Paramského hvozdu. Je na tobě, abys jako královský vyšetřovatel zjistil proč. Máš k dispozici max. počet bodů které rozdělíš mezi vlastnosti postavy což pro mě byla zajímavá novinka, stejně jako originální, i když trochu složitější soubojový systém.. Po úvodu však veškeré mysteriózno bere za své a následuje odlehčený děj, což pro mě bylo zklamáním, protože se kniha najednou tvářila úplně jinak než na začátku slibovala.. Nicméně jsem si po chvíli na styl vyprávění zvyknul a bez očekávání pokračoval dále.. Nebudu to natahovat - velmi jsem se pobavil. Kniha nabízí širokou škálu postav a stvoření ze všech koutů fantasy a nikdy nevíte co se objeví příště. Babar co šikanuje? Trpaslík co tě ožere? Upír nebo ježibaba? Možností je spousta a existuje více cest jak příběh dokončit.. Obtížnost střední.. Dávám 80-85%.. Přeji příjemné čtení..

vladimir0529
30.06.2020

Beru, že je to autorova prvotina. Na jedno přečtení dobrý, ale jinak to není bohužel moc povedené dílko. Autor do knihy dal snad úplně všechno od vlkodlaků přes jednorožce až po lochneské příšery, příběh je jedno velké klišé, vlastnosti a kouzal využijete minimálně mnohdy dost nelogicky.

Predator3313
01.01.2019

Komentář obsahuje spojlery!
Bohužel ohledně kouzel souhlasím s dřívějšími komentáři, navíc jsem při hodech na charakteristiku postav měl fakt smůlu, takže napoprvé jsem vydržel jen 2 souboje, pak mě dostal krokodýl :D
Na podruhé jsem zkončil jako podkoní...:D
Takže na třetí pokus jsem vzdal snahu jít přes inteligenci a vzal to přes meč a sílu. To už bylo něco jiného, hned mě to víc chytlo a zdárně jsem došel do věže...kde jsem zkončil jako svačina.
Na čtvrtý pokus nemám teď chuť, ale jistě se k tomu zase vrátím.
Tak či onak, kniha mě rozhodně bavila a jsem rád, že jsem si koupil hned 3 autorovy knihy, takže jdu na mrtvé město.

Lucienka
06.09.2018

Můj první gamebook jsem prošla během dovolené s Harrym. Měla bych podnět k autorovi, že kniha a příběh moc nezohledňuje volbu vyšší inteligence a počtu kouzel, které jsem nedostala možnost uplatňovat - hlavně proti kouzelníkovi mi to přijde dost nevýhodné. Všichni přece nechtějí bojovat jen silou a mečem nebo se pletu?

radek1016
07.05.2018

Myslím si, že čtenáři pode mnou knihu ohodnotili více než dobře, takže za sebe dám pouze osobní pocitové hodnocení. Za mne milé překvapení. Líbil se mi pestrý svět, sestavení vlastností postavy, celkový příběh. V neposlední řadě mě potěšilo, že jsem neumíral na náhodnou smrt jako ve FF, asi štěstí? :)

LordSnape
29.10.2017

Sympatický gamebook, který bohužel trpí několika neduhy. Tím prvním jsou určitě chyby v textu a některé až příliš rozsáhlé věty, které by chtěly rozpojit. Pak je tady samozřejmě sazba a přizpůsobení textu na stránku, kdy číslo k právě odkazovanému odstavci najdeme na konci stránky, zatímco text až na další. Tohle by přeci jenom vyřešil pořádný korektor (pak i typograf), což by tištěné knize určitě prospělo. Pak zde máme hlavní příběh, který je prostě kýčem opravdu velikým a jak budete postupně poznávat svého tajemného protivníka, je to jen další klasické RPG ordinary story. Systém kouzel by potřeboval vylepšit a ne že si vyberu čtyři na začátku hry a pak doufám, že mi kniha v průběhu hry nabídne nějaké využít na mé cestě. Chce to více možností, jak je zapojit do hry, třeba jen na úkor jejich počtu.

Na druhou stranu musím pochválit atmosféru. Ta je opravdu parádní. Dýchlo na mě starý dobrý Fighting Fantasy, což je určitě plus. Paramský hvozd není nic pro mlíčňáky. Kniha je docela hardcore. Hned jako prvního protivníka jsem měl tři lapky najednou, což mě zkriplilo na celou dobu hraní. Samotný systém, kromě kouzel, je vážně vyvážený a dobře se hraje. Více klást důraz na štěstí a critical se určitě vyplatí. Bavilo mě to. A tím myslím, že jsem rozehrál první část a pak přes všechno to prozkoumávání a drcení protivníků málem zapomněl jít spát. V závěru je na výběr docela dost možností, ale já jsem nějakým záhadným způsobem nakonec byl za toho zlého a hádejte co... Muhaha. Příště, poučen první cestou, zkusím tentokrát všechny zachránit. Jako prvotina, a s přihlédnutím k tomu, že autor nepíše na PC, ale vše dělá pěkně ručně a postaru, musím dodat, že Stíny paramského hvozdu jsou krásným zjevením a přeji, ať jsou další díly lepší a lepší.