... a vyberte si

... a vyberte si https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/3437/a-vyberte-si-3437.jpg 4 59 8

Kompletní povídková tvorba Jana Pelce. Kromě té, která již vyšla pod tituly ...a povídky, ...a máš mě rád? a ...a golpotoni táhnou, tvoří více než třetinu povídky dosud nevydané.

Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Maťa

Šnek86
11.05.2023 3 z 5

Některé povídky jsou lepší, jiné horší, něco jsem už četl, něco ne, ale jisté je, že si určitě vyberete.

eraserhead
31.05.2022 4 z 5

Od Pelce jsem dosud četl jen jeho snad už kultovní „… a bude hůř“ (v patnácti vám tahle kniha prostě sedne) a dodnes je to jedna z mých nejoblíbenějších knih. A pak půlku pokračování té knihy (vadný výtisk, chybělo v ní pár desítek stran, tak jsem to vzdal). No a tak jsem si říkal, že bych mohl zjistit, jak je na tom s povídkami. A jako jo. To si takhle čtete místy úsměvné, místy smutné, místy drsné převážně (post)emigrantské povídky a najednou jeb ho, uprostřed knihy brutální horrorový nářez. Ač bych patrně nebyl tradičním Pelcovým hrdinou a k náplním jeho příběhů mám daleko, baví mě jeho syrová ryzost, kousavost a krutá realističnost zabíhající až ad absurdum.

demoniaco
18.04.2021 2 z 5

Výtah z předchozích děl, takže nuda

stoun25
19.01.2019 4 z 5

klasický Pelc, člověk si vybere, mě se nejvíce líbila povídka Emigrantská..
Chodil se mnou kdysi na studia kluk co pořád mrkal a taky povídal nesmysly.. Teď jsem to pochopil.

Kolombovka
03.08.2018 5 z 5

Vtipné, jednoduché povídky. I když teda musím říct, že je to dost sexuálně laděno....někdy až zvráceným způsobem. Celkové jsem si knihu užila.Rozhodně oddychová četba...

milan.krimsky
21.01.2015 5 z 5

co dodat? snad jen to, že jsou hororové povídky na dobré a čtivé úrovni

kilometr
24.01.2014 5 z 5

Výborná povídková kniha,moc se mi líbila!!Některé povídky jsou skvělé.....100%.

jacqueline
04.01.2013 5 z 5

Sbírka povídek, které už dříve vyšli, ale najdete v ní i nové povídky. Většina končí dost překvapivě. V povídkách najdete zajímavý, relativně pravdivý pohled na svět. Je to psáno s nadsázkou. Mám hodně ráda styl, jakým Jan Pelc píše. K této knížce se často vracím, i když ji čtu po několikáté, vždy se nad ní musím zamyslet.
Takhle umí psát málokdo.