Jack Bauer Jack Bauer komentáře u knih

Morčata Morčata Ludvík Vaculík

O myších a lidech, o morčatech a lidech nebo spíše bankéřích. Nevím, kde jsem na tuto knihu narazil, snad ve čtenářské výzvě neb někde na netu reklama, ale hned od prvních stránek mě styl psaní děsně lezl na nervy. Samé „milé děti" nebo „milý mladý čtenáři". Jelikož mám rád zvířata tak mě nejvíc bavily ty části o morčatech než o bankéřích. Knihu jsem dočetl s velkým sebezapřením, jen abych ji nemusel zase dát do nedočtených, ještěže byla tak krátká, jinak bych ji vzdal hned na začátku.

23.10.2023 1 z 5

Smršť Smršť James Clavell

Kniha krásně popisuje život v islámu, jejich nesmyslné zákony, mentalitu a barbarství. Chtějí zůstat ve středověku, cizinci musí dodržovat jejich zákony, oni u nás ne. Doporučuji přečíst zvlášť k dnešnímu dění na blízkém východě.
Děj se odehrává sice v roce 1979, ale i dnes je stále aktuální, zvláť teď co se děje ve světě. Clevel žádnou knihou nezklamal, přes 1000 stran uteče jako nic. Nelíbí se vám naše zákony, odejděte. Opusťte Irán. My vás nechceme. - Proč to takto nefunguje naopak, my také nechceme nepřízpusobivé cikány a migranty, kteří nedodržují naše zákony. Do Evropy se pozvali sami a naše zákony nerespektují.
Mollá: cizincům vysvětlil, že musí dodržovat islámské zvyklosti. (když šla anglická dívka v těsných kalhotách s kloboukem na hlavě) a u nás chtějí chodit zahalení
Smršť se mě nějak hůře četla, jakoby to bylo psáno chaoticky, roztříštěně, spousta jmen, žádný hlavní hrdina, jen sled událostí po celém Iránu. Bez přímočarého děje, zbytečně zdlouhavé, opakujíci se některé situace s vrtulníky stále dokola. Nevadí mě počet stran, Šóguna jsem zhltl jak malinu, tade jsem se od samého začátku musel do čtení nutit i když se v každé kapitole toho děje hodně.
Přísaháš, že to byla vůle Boží? Že se břemeno posunulo? Přísaháš, že to Bůh chtěl?

Všechna náboženství jsou zlo, dají se zneužít k ovládání ovcí

17.10.2023 4 z 5

Geniální potraviny Geniální potraviny Max Lugavere

Velmi čtivě napsáno, vše srozumitelně a výstižně vysvětleno, ale pro mne nic nového, vše jsem několikrát četl v jiných knihách. Sám autor v úvodu tvrdí, že jedna studie tvrdí to a druhá zas ono, čehož by se chtěl vyvarovat a psát pouze skutečnou pravdu. Přesto jsem opět našel spoustu rozporů, že jako neodborník nevím čemu věřit a nejlépe se řídit jako obvykle tím na co mám zrovna chuť, jelikož člověk je všežravec a není dle mého názoru se řídit striktně tím co píší různí odborníci. V jiné vysoce odborné knize nějakého významného lékaře, jsem se dočetl, že řepkový olej je kvalitnější než olivový, zde opak. Řepkový olej je jeden z nejhorších. To samé kokosový, zde se velice doporučuje, jinde vysoce nedoporučuje. Kdo se v tom pak má vyznat? Kdybych se měl řídit podle těchto knih, tak bych už nesměl jíst vůbec nic. Bio prodávána v luxusních zdravých potravinách je podvod. (str.49) Opět se v knize jedná o typicky americkou stravu.
Úplný opak toho, co píši jiní autoři o zdravé výživě. Vždy a všude jsem četl, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne, zde: snídani k životu nepotřebujeme.
NEZDRAVÉ: med, ovesné vločky, javorový sirup, řepkový olej, tofu...
ZDRAVÉ: kokosový a řepkový olej, bezlepkové vločky...
OBČAS S MÍROU: fazole, čočka, hrách, pohanka, guinoa, jablka, banány, bezlepkové ovesné vločky...
vše zase naopak než doporučují jiní odborníci
a tak zase nevím, neměl bych dát knize spíše odpad? Hodnotím čtivost, tak 4 hvězdičky, ale asi se už začnu podobných knihám vyhýbat a řídit se tím o co si tělo zrovna řekne a na co mám momentální chuť, třeba bůček a pivo

07.10.2023 3 z 5

Řeč těla Řeč těla Allan Pease

Díky takovým knihám jsem ze sebe udělal idiota, když jsem při odpovídání na nějaké nepříjemné otázky odpovídal pravdivě, ale vzpomněl jsem si na knihu , která tvrdí nedívat se do leva nebo na místo schování nějakého předmětu a jen tak jsem se podíval ač jsem nechtěl, jen kvůli tomu, že jsem četl knihu. I když je mnohé v knize pravda, na mě to neučinkuje nebo to právě díky knize dělám. Jak sám autor v jiné knize na toto téma přiznává, každý jsme jiný a spolehnout se na tuto metodu nedá.

24.09.2023 3 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Pěkně čtivě napsané, ale i tak jsem se nemohl pořádně začíst.. Mám rád dobrodružné knihy z džunglí, ale toto byla pohádka, lituji, že jsem s knihou nepraštil hned ze začátku, když jsem se dočetl o Clarkovi, kterému narostla ruka. Pak už následovali jen hlouposti. Asi 100 stran před koncem jsem to vzdal. Moje druhá kniha tohoto autora, která mě moc nenadchla i přes čtivý, ale nevěrohodný příběh. S Rollinsem jsem skončil, není to autor pro mě.

23.09.2023 1 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Nebyl jsem schopen dočíst ani tak útlou knihu, psáno dětinsky což je asi účel, ale po 30 stranách jsem to vzdal. Čekal jsem něco jiného, zlákalo mě vysoké hodnocení.
Když tak pročítám komentáře, tak se ke knize možná vrátím a zkusím dočíst, když už je tak útlá, téma mě docela zajímá, ale prostě asi kvůli stylu psaní jsem se nemohl začíst.

18.09.2023 1 z 5

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Začátek velmi pomalý, samé vyšetřování a pátrání bez napětí či akce, ale jinak velmi zajímavé čtení. Po předchozích knihách jsem čekal něco víc. Nepřipadalo mě to dost odborné jak tu někteří píší, vše je srozumitelně vysvětleno, jen ten příběh je zbytečně natahovaný. Nejvíc se mě líbilo Slovo na závěr : fikce a skutečnost jsou téměř shodné, leváci můžou zapátrat v odborné literatuře. Příběh založen na pravdivých vědeckých faktech což se mě na Thilliezových románech líbí.

18.09.2023 3 z 5

O zvědavém štěňátku O zvědavém štěňátku Iva Hercíková

Výborná kniha pro nejmenší děti, kterou jsem měl v mládí hodně za oblíbenou, snad ji někde v knihovně mám dodnes. Díky této knize jsem byl od mládí vášnivý pejskař. Pes, nejlepší přítel člověka, což se o mnoha lidských přátelích říct nedá.

17.09.2023

Svědek na zabití Svědek na zabití Jaroslav Kmenta

Ze začátku jsem měl chuť dát knize plný počet a ač by si to i tak zasložila, ve čtení jsem se začínal zamotávat. Spousta jmen o kterých mnohdy nevím kdo je kdo mě po chvíli začínalo trochu nudit, ale asi je to tím, že jsem předchozí dva díly vynechal a nečetl to po pořadě. Mafie jako v Itálii. Chobotnice prolezlá až do politiky. Takoví lidé se dostanou k moci a vládnou nám, Podle toho to pak tady vypadá. Vše rozkradou a daňoví poplatnicí to zaplatí a stále dokola. Nejvíce se mě líbily kapitoly Bony a klid.
Policajt zastaví invalidu v Porsche a pro sebe si brble: Invalida? By mě zajímalo, kde na to vzal? A invalida odpoví: Já jsem tak kradl, až jsem z toho onemocněl.

15.09.2023 4 z 5

Syn lovce medvědů Syn lovce medvědů Karel May

Mayovky byly moje nejoblíbenější knihy v dětství a tato patří k těm lepším.
Rád se zas vrátím do dětství a nějakou mayovku si přečtu. Nejraději jsem měl dva krásně ilustrované díly Supové Mexika , toto je série Mezi supy.

14.09.2023 5 z 5

Trosečníci v řece meteorů Trosečníci v řece meteorů Jerzy Broszkiewicz

Narazil jsem zde na DK na toto dětské sci-fi z doby, kdy jsem kupoval každou sci-fi knihu co u nás vyšla. Dnes už vůbec nevím o čem byla, pamatuji si jen název. Proto nemohu komentovat a hodnotit.

14.09.2023 2 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Hotel jsem četl hodně dávno , když vycházely všechny knihy od Hailyho a nečekal jsem, že se mi bude román z prostředí hotelu tak líbit. Arthur Hailey vždy dokázal podrobně popsat jakékoliv prostředí ať už to bylo z letiště nebo z elektrárny. Líbily se mě všechny jeho knihy.

Tchaj-pan Tchaj-pan James Clavell

Další skvělý román vynikajícího spisovatele snad nejznámějšího románu Král krysa a Šógun, která dlouho byla jednou z mých nejoblíbenějších knih. Barbaři na obou stranách.

Pohled šelmy Pohled šelmy František Niedl

(SPOILER) Divím se, že jsem nenapsal ke knize komentář, ale jelikož jsem hodnotil plným počtem tak byla super. Teď ho těžko napíši, když už přesně nevím o čem kniha byla, pletla by se mi s inpektorem Prevítem. Oprava: Komentář jsem napsal, jen se mě asi nenačetl, tak teď mám dva.

Agonie Agonie Robin Cook

Velmi dobrý příběh odehrávající se v Indii velmi čtivě napsaný, ale jak přes kopirák, nic nového, jakobych to už několikrát četl jen vsazeno do jiného prostředí. Že by Cookovi už docházeli nápady? Cestovatelský thriller, to mám velice rád. Čtenář se při napětí podívá do jiných kultur, zde velmi zkorumpovaná Indie, plná smogu, smradu, špíny, žebráků a nemocí. A tuhle kulturu k nám donesli někteří naši spoluobčané. Líbila se mě kniha Shantaram z dobře popisované Indie a velmi dobře nejen z indického slumu zpracovaný seriál.

Invaze z galaxie Invaze z galaxie Robin Cook

Už je to delší doba co jsem tuto knihu četl hned v době vydání, kdy jsem kupoval kkaždou knihu od R.Cooka a jako sci-fi se mi velice líbila. Jako většina jeho knih se četla jedním dechem.

02.09.2023

Svět na konci času Svět na konci času Frederik George Pohl Jr.

Od samého začátku jsem se nemohl do knihy nějak začíst. Myšlenka inteligentí plazmy Wan-Too jako dobrá, ale Victorovo dospívání a neustále tlachaní o ničem mě už otravovlo. Mám chuť na pořádnou dobře napsanou sci-fi, ale nějak se mi ji nedostává. Buď je nudně napsaná nebo nezajimavý děj byť s dobrou myšelnkou.

01.09.2023 1 z 5

Eon Eon Greg Bear

Zkoumání Kamene mě nalákalo jako kdysi Clarkova Ráma. Sedm dómů, sedmý nejzáhadnější, nekonečný koridor atd. Ale spousta tlachání okolo toho mě dosti nudila. Děj se mi docela líbil, ale styl vyprávění už ne, tak jsem s tím v polovině 19 kapitoly praštil. Neustálé čtení z knihovny mě otravovalo, určitě by to nebyla špatná kniha kdyby byla lépe záživněji podaná. Možná se děj dál rozjede, ale mě už přestal zajímat. Vrátil jsem se abych to v 30 kapitole opět vzdal. Možná je to stylem psaní nebo vedrem, nebavilo mě to.

29.08.2023 1 z 5

Mstitel Mstitel Frederick Forsyth

Šmarjá, já k této úžasné knize nenapsal komentář? Teď už ho bude těžjo psát, když jsem si četl v době vydání a dnes už si děj moc nepamatuji, ale protože jsem hodnotil plným počtem, tak byla určitě super jako všechny knihy od Forsytha, jehož první knihu jsem četl Den pro šakala a od té doby vlastním všechny jeho romány.

29.08.2023 5 z 5

Perly nebes Perly nebes Colin Falconer (p)

Do knihy jsem se od samého začátku nějak nemohl začíst, k postavám jsem neměl žádný vztah, ale to bylo také tím , že jsem četl druhou část. Od Falconera jsem čekal, že to bude opět zajímavý historický román o lovcích perel, a i když byl, tak z druhé světové války a víceméně zamilovaný. Po přečtení první části všechny postavy a souvislosti dávají smysl tak zvedám hodnocení. Obě knihy naprosto skvělé. Falconerovy knihy jsou samé perly, ještě jsem nečetl od něj špatnou.

22.08.2023 4 z 5