Eon

Eon https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43880/bmid_eon-FZA-43880.jpg 4 36 7

EON série

Dvacáté první století stojí na pokraji nukleární konfrontace, když se na oběžné dráze Země objeví 300 km dlouhý asteroid. NASA, NATO a OSN k němu vyšlou průzkumníky… a ti najdou zázraky a záhady, které je dovádí téměř k šílenství. Zdá se, že asteroid je nebo byl obýván – ale kým? Je svolán tým odborníků v čele s půvabnou dívkou Patricií. Jí se podaří využít tajemství knihovny. Kámen je z vesmíru – ale možná ne z našeho; přichází z budoucnosti – ale možná ne z naší.... celý text

Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Eon , 1985

Jack Bauer
29.08.2023 1 z 5

Zkoumání Kamene mě nalákalo jako kdysi Clarkova Ráma. Sedm dómů, sedmý nejzáhadnější, nekonečný koridor atd. Ale spousta tlachání okolo toho mě dosti nudila. Děj se mi docela líbil, ale styl vyprávění už ne, tak jsem s tím v polovině 19 kapitoly praštil. Neustálé čtení z knihovny mě otravovalo, určitě by to nebyla špatná kniha kdyby byla lépe záživněji podaná. Možná se děj dál rozjede, ale mě už přestal zajímat. Vrátil jsem se abych to v 30 kapitole opět vzdal. Možná je to stylem psaní nebo vedrem, nebavilo mě to.

Melic
26.11.2021 4 z 5

Ale jo, líbilo se mi to. I když nutno přiznat, že autor má větší představivost i vědomosti než já, tudíž tvrdit, že jsem vše pochopil, by byla jednoduše lež.

CzechLawyer
03.03.2021 5 z 5

Super děj, celou dobu to utíká. Lepší tento díl než druhý. Druhý díl je už hodně abstraktní nebo technický, náročný na představy, ale taky zajímavý.

R47
23.01.2021 5 z 5

Začátek absolutně super "dobová" hardcore sci-fi. Jakmile se dostanou na Cestu, začalo to být dost abstraktní a trochu jsem se ztrácel. Což ale může být tím, že jsem si to dal v angličtině. Druhý díl už si dám v překladu.

asfi
09.12.2020 5 z 5

Kto ma rad sci-fi, oplati sa precitat

józi.odkudkam
20.02.2015 5 z 5

Propracovaný svět vnitřku asteroidu a hlavně „neexistujícího“ tubusu singularity, uvěřitelné a rozličné charaktery jsou jednoznačnými tahouny jinak dost obtížné knihy se kterou jsem se pěkně natrápil. Pokud ale vydržíte, dočkáte se překvapivě uspokojivých vysvětlení a asi nejoriginálnějšího pojetí cestování časoprostorem nejen „naší“ linií reality. Když si jen vzpomenu na jednotlivé úseky asteroidu a samotné cestující město, aachjo, Bear má zkrátka úžasnou fantazii a ještě to všechno navíc stíhá působit značně reálným, uskutečnitelným dojem. Hard sci fi v pravém smyslu slova, nesedne každému. Celou dobu jsem si říkal, že to budou spíš čtyři hvězdy, jenže konec (resp. už poslední čtvrtina) to suverénně poslaly na pět.

hoopoo
17.02.2013 5 z 5

Na oběžné dráze Země se objeví záhadný objekt, který je dutý. Vnitřní sekce ale schovávají záhadu - vnitřní rozměry jsou prakticky nekonečné. Lidé se snaží přijít záhadám přijít na kloub. Dokončení příběhu je v knize Věčnost.

space opera

Greg Bear