Eon

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dvacáté první století stojí na pokraji nukleární konfrontace, když se na oběžné dráze Země objeví 300 km dlouhý asteroid. NASA, NATO a OSN k němu vyšlou průzkumníky… a ti najdou zázraky a záhady, které je dovádí téměř k šílenství. Zdá se, že asteroid je nebo byl obýván – ale kým? Je svolán tým odborníků v čele s půvabnou dívkou Patricií. Jí se podaří využít tajemství knihovny. Kámen je z vesmíru – ale možná ne z našeho; přichází z budoucnosti – ale možná ne z naší....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43880/eon-FZA-43880.jpg 3.628
Série

EON 1.

Žánr
Romány, Sci-fi
Vydáno, Laser-books (Laser)
Orig. název

Eon, 1985

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Eon

Přidat komentář
CzechLawyer
03. března

Super děj, celou dobu to utíká. Lepší tento díl než druhý. Druhý díl je už hodně abstraktní nebo technický, náročný na představy, ale taky zajímavý.

R47
23. ledna

Začátek absolutně super "dobová" hardcore sci-fi. Jakmile se dostanou na Cestu, začalo to být dost abstraktní a trochu jsem se ztrácel. Což ale může být tím, že jsem si to dal v angličtině. Druhý díl už si dám v překladu.


asfi
09.12.2020

Kto ma rad sci-fi, oplati sa precitat

zimela
20.02.2015

Propracovaný svět vnitřku asteroidu a hlavně „neexistujícího“ tubusu singularity, uvěřitelné a rozličné charaktery jsou jednoznačnými tahouny jinak dost obtížné knihy se kterou jsem se pěkně natrápil. Pokud ale vydržíte, dočkáte se překvapivě uspokojivých vysvětlení a asi nejoriginálnějšího pojetí cestování časoprostorem nejen „naší“ linií reality. Když si jen vzpomenu na jednotlivé úseky asteroidu a samotné cestující město, aachjo, Bear má zkrátka úžasnou fantazii a ještě to všechno navíc stíhá působit značně reálným, uskutečnitelným dojem. Hard sci fi v pravém smyslu slova, nesedne každému. Celou dobu jsem si říkal, že to budou spíš čtyři hvězdy, jenže konec (resp. už poslední čtvrtina) to suverénně poslaly na pět.

hoopoo
17.02.2013

Na oběžné dráze Země se objeví záhadný objekt, který je dutý. Vnitřní sekce ale schovávají záhadu - vnitřní rozměry jsou prakticky nekonečné. Lidé se snaží přijít záhadám přijít na kloub. Dokončení příběhu je v knize Věčnost.