J_D J_D komentáře u knih

Kreslený svět podle Annie Kreslený svět podle Annie Laura Lee Gulledge

Milý příběh, i když docela obyčejný, až by se dalo říct nuda, ale kresby jsou pastva pro oči.

08.10.2017 3 z 5

Spirála #3 Spirála #3 Džundži Itó

Ach to bylo smutné. Nedopadlo to sice dobře, ale jsem rád, že to nedopadlo ještě hůř. Vlastně to asi jinak ani dopadnout nemohlo. Konec hrůzostrašného příběhu o krásné dívce a její lásce. Krásné ilustrace, trochu mě mrzelo, že byly barevné vždy jen první stránky.

Spirála #1 Spirála #1 Džundži Itó

Celá série spirál je opravdu nářez. Nikdo mi nenamluví, že je ten autor normální :-) Suprový zážitek, krásná a sympatická hlavní hrdinka. Škoda, že to není barevné, ona to je pastva pro oči i tak, ale ty první barevné stránky jsou fakt krásné.

Spirála #2 Spirála #2 Džundži Itó

To, že je autor ma(n)gor, jsem věděl už po přečtení prvního dílu, ale s tou porodnicí to fakt přehnal, ble fuj tajbl. Jinak je to je super věc, doporučuji přečíst, ale ne slabým náturám, ne na podzim, a hlavně ne u jídla s houbama. Dokonce se mi o tom i zdálo a příjemný sen to nebyl :-)

Téměř dokonalé štěstí Téměř dokonalé štěstí Maryse Dubuc

Předchozí pupíky nasadily laťku hodně vyskoko, přesto s přibývajícími díly jde kvalita stále nahoru. Zkrátka Téměř (úplně) dokonalý (otevřený) konec. Prostě nejlepší komiksová série na světě, která má jedinou vadu - zatím nemá osmý díl :-( Doufám, že to tím neskončilo.

06.10.2017 5 z 5

Léto na zabití Léto na zabití Maryse Dubuc

V tomhle díle se dočkáme nejen pořádného kopce srandy, což už u pupíků člověk čeká, ale i akce, zvratů a napětí. Čekal jsem hodně, dostal ještě víc. Netrpělivě čekám na sedmý díl.

22.09.2017 5 z 5

Ďábelský pár Ďábelský pár Maryse Dubuc

Prostě pecka. Spočátku byla knížka hlavně o naschválech a podlostech, ale s přibývajícími díly postupně začíná do popředí vystupovat příběh, což se mně osobně moc líbí. A naschvály i příběh jsou čím dál promyšlenější a končí tak, že Vás to donutí přečíst další díl. Nevím, proč se zrovna tenhle díl tak špatně shání, ale pokud na něj náhodou někde narazíte, tak neváhejte a kupte si ho, možná bude mít jednou sběratelskou cenu :-)

22.09.2017 5 z 5

Nejseš nějaká namyšlená? Nejseš nějaká namyšlená? Maryse Dubuc

Bomba, tohle se povedlo. Sranda a zábava od začátku dokonce. Nejdřív to ve mě budilo dojem, že to jsou jen náhodné naschvály a srandičky, protože dějová linka je zpočátku dost v pozadí, ale když jsem zjistil, že to navazuje, tak se mi to pak už líbilo čím dál víc. Další díly si určitě přečtu.

13.09.2017 5 z 5

Na odstřel Na odstřel Lucie Lomová

I když mám Lucii Lomovou rád, neměl jsem v úmyslu si zrovna tento komiks koupit, ale v knihovně ho měli, tak jsem si ho půjčil a jsem tomu rád. Nakonec to byl dobrý, chvílemi vtipný a ke konci i akční komiks. Je fakt, že kdyby měly postavy čumáčky, uši a ocásky, byla by to minimálně hvězdička navic :-)

12.09.2017 3 z 5

Koralína (komiks) Koralína (komiks) P. Craig Russell (p)

Píšou na ni od sedmi let a věkové doporučení fungovalo naprosto přesně. Šestiletá holčička si musela dávat pauzy, chvílemi zakrývala oči, zacpávala uši, ale sedmiletý klouček to už dal. Příběh je opravdu strašidelný, kdybych byl dítě, bál bych se taky. Pochváleny budiž knihovny, jinak bych ji neměl možnost přečíst, nedá se už koupit. Dětem rozhodně doporučuji přečíst a ani dospělí se nebudou při čtení nudit. Četli jsme i Anina ducha, který je určen pro starší děti, a obě knížky se dětem líbily, ale Koralína víc - má totiž barevné obázky. Za mě byl Anin duch lepší i strašidelnější, ale už dávno nejsem cílová skupina.

06.09.2017 5 z 5

Anča a Pepík zasahují Anča a Pepík zasahují Lucie Lomová

Příběhy anči a pepíka děti milují a já jako dospělý jsem se u nich náramně bavil, když jsem je dětem četl. Zábavnější než příběhy samotného čtyřlístku, kde původně A a P vycházel. Doporučuji pro všechny věkové kategorie.

Anča a Pepík Anča a Pepík Lucie Lomová

Anča a Pepík opět v akci Anča a Pepík opět v akci Lucie Lomová

Anna chce skočit Anna chce skočit Lucie Lomová

Bavilo mě to, kreslit Lucie Lomová opravdu umí, příběh je trochu slabší než leckterý anči a pepíka, ale bylo to zábavné a děj rychle ubíhal. Doporučuji a zřejmě si knihu ještě někdy přečtu i znovu, i kdyby jenom kvůli obrázkům.

Vačice, která se nesmála Vačice, která se nesmála Frank Tashlin

Krátičká avšak překrásná knížka, aktuální stejně jako před skoro sedmdesáti lety. Komu je na stromě dobře, neměl by se násilím sundávat. Škoda, že na ni američani očividně už zapoměli, nebo ji možná nikdy nečetli.

Medvěd, který nebyl Medvěd, který nebyl Frank Tashlin

Tak dlouho mu opakovali, že není medvěd, až tomu málem sám uvěřil. Vtipná jednohubka.

Bitevní pole: Kniha první Bitevní pole: Kniha první Garth Ennis

Kresby by nemusely být tak naturalistické. Opravdu silné příběhy by vyzněly stejně i bez střev, potoků krve a vystřelených očí. Po dočtení drahý billy jsem se musel chvíli rozdýchávat. Děti se pořád ptají, kdo je ve válce hodný a kdo zlý, ale knížka ukazuje, že válka je zlá, všichni jsou zlí a nektěří ještě zlejší. Ti hodní jsou mrtví. Ačkoliv jsem na knížku narazil tuším v abc, kvůli těm krvavým kresbám si budou děti muset počkat ;-) Koupě rozhodně nelituji.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knihu jsem si koupil, protože na ní byla všude reklama, takže jsem si přečetl úryvek, který přišel s jinou knihou a zaujal. Určitě jsou i lepší knížky, ale rozhodně koupě nelituji. Kniha se dobře čte, neztrácí tempo, nenarazil jsem na žádná hluchá místa a nestalo se mi, že bych se musel nutit abych se ke knize vrátil - naopak jsem se nemohl dočkat, kdy budu moc pokračovat :-) Pro mě nepředvídatelná, celou dobu jem netušil, zahradník to nebyl ;-) Ten konec byl trochu přitažený za vlasy, ale možná... nevím jak to napsat, abych neudělal spoiler...

Anin duch Anin duch Vera Brosgol

Moc hezky ilustrovaná a zábavná. Autorka někdy vypráví jen skrz obrázky, ale vůbec to nevadí, protože má perfektně propracovanou mimiku postav, takže obrázky mluví i bez bublin. Knížka se sice dá přečíst za chvíli, nicméně dopopručuji nikam nepospíchat, nad obrázky se pozastavit, prohlédnout si a pokochat se. Stojí to za to. Asi moje nejoblíbenější kniha.