IYv IYv komentáře u knih

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

komentář je k sérii
Narazila jsem na knížku Hrdina a docela mě bavila. Proto jsem vyhledala i Dublin street. Nevím, jestli jsem byla přesycená, ale přišlo mi všeho nějak moc. Moc komplikované osudy, moc přitažlivosti (nějak nemohu uvěřit všem těm vztyčeným bradavkám a vlhkým kalhotkám - a to jsem vyznavač vztahové chemie), mnohačetným orgasmům...oddychovka, ale opravdu nijak náročná.
Poučení pro příště - dávkovat a nečíst za sebou :-)

04.11.2019 3 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

oddechovka, která mě potěšila po náročném období.
i když - pejsek s kočičkou vařili dort a stejně tak psala i autorka. Hlavní hrdinku potká mix úplně všeho, od toho, že ji podělá pták, až po útok nožem na ulici. Svižné dialogy, úchvatný šéf, zamotané rodinné vztahy, takže úspěch u romantiček zaručen.
Taky pracuji jako osobní asistentka a můj šéf teda vypadá zcela jinak, ale můj miláček, který je momentálně na dlouhou dobu pryč, se chová podobně žárlivě, podobně mu sluší oblek a podobně je k sežrání, když se pár dní neholí. Při četbě se mi po něm moc stýskalo. Asi proto hodnotím o něco výš.

22.10.2019 4 z 5

Kašpar z hor Kašpar z hor Henri Pourrat

Snad nejkrásnější kniha, kterou jsem kdy četla (a že jich bylo!), s každou větou se mazlím a chtěla bych si ji pamatovat. Těch krásných výrazů, slova a slovíček! Jiří Reynek spojil a převyprávěl Henriho Pourarata tak, že nemůžete než smeknout. Příběh protkaný lidovými pověstmi, obyčeji, pořekadly! Prostě lahůdka.
Myslím, že k téhle knize musí člověk dozrát.
A chvála panu Reynkovi a českému jazyku.

10.10.2019 5 z 5

Norkový kožich za hrst vloček: aneb šest hodin ve vlaku Norkový kožich za hrst vloček: aneb šest hodin ve vlaku Inna Rottová - Mirovská

díky milary, že mě upozornila na tuhle knížku. Původně jsem si ji chtěla vzít na cesty, ale zhltla jsem ji na jeden zátah ještě než jsem ji dala do kufru.
O leningradské blokádě už mám něco načteno a přesto znovu žasnu, čím vším museli ti lidé projít. Z pohledu malého dítěte, které vlastně už ani netuší, co jsou jiné potraviny než chléb a voda, je to ještě drsnější. Není to patetické ani heroické, ale naopak dost věcné vyprávění. A mrazivé...

25.09.2019 5 z 5

Lahůdka. Druhá světová válka a Hitler nepřestává lidi fascinovat ani po víc jak 70. letech. Vždycky mě udivovalo, jak ten jeden člověk dokázal zblbnout celý národ, že takřka všichni zapomněli na lidskost a drtili celou (nejen) Evropu. A tahle kniha dává smysl, najednou to zapadá do sebe.
Výborně ozdrojováno a výborný doslov. Závěrečné odstavce doslovu přesně sedí na dnešní situaci v ČR. Jeden zakomplexovaný člověk na drogách (v tomto případě alkohol), který se obklopil lúzry a je mimo realitu. Přesvědčen o vlastní neomylnosti, chytrosti. To bylo pro mě šokující a smutné čtení.

24.09.2019 5 z 5

Tajemství svádění Tajemství svádění Julie Anne Long

..ale to se nám ty dívky hezky vdaly, co? za takové krasavce a boháče!

17.09.2019 3 z 5

Babinec Babinec Karin Krausová

velká spousta vtipných vět, až nějak moc...odložila

05.09.2019 2 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

...a já to ráda vidím napsané, mě to rozhodně pobaví, ale vyzkouším i to audio.

02.09.2019 4 z 5

Manželská zkouška Manželská zkouška Jennifer Probst

přesto, že jsem si to půjčila jako oddechovku na dovolenou, hodnotím to jako jednu z největších slátanin, co jsem za poslední dobu četla. Ani erotika, ani příběh, mě to zkrátka nezaujalo.

02.09.2019 odpad!

Dračí zuby Dračí zuby Michael Crichton

lahůdka

29.08.2019 5 z 5

Touhy Touhy Táňa Keleová-Vasilková

pohádka pro dospělé, dobře se to čte.

27.08.2019 3 z 5

Kacířství Kacířství Christie Golden

Nevím o hře zhola nic, ale miluji historii. V první chvíli jsem byla nedůvěřivá a říkala jsem si, co z toho asi vzejde, ale historické pasáže s Johankou mě docela okouzlily. Ty jsem si vychutnala víc než soupeření templářů a asasínů. Nemám ambice pokračovat ve čtení série, ale ve čtení o Janě z Arku ano.

20.08.2019 4 z 5

Zašustění v trávě Zašustění v trávě Robin Hawdon

Jiný Ferda Mravenec. Srovnání s Čapkem a Mloky snad nikdo nemůže myslet vážně.
Místy mi to přišlo jako vykradený Sekora. Opravdu!

16.08.2019 3 z 5

V případě neočekávané události V případě neočekávané události Judy Blume

Mě se to velmi líbilo, přečetla jsem za jeden den a nemohla jsem přestat. Dost mě bavila židovská komunita, prudérnost Ameriky v padesátých letech a zároveň objevování sexu u mládeže. Rodící se Las Vegas.
Letecké havárie jsou skutečné a musela to být děsivá zkušenost. Letiště Newark dnes město Elisabeth z půlky vlastní a historii se toho moc nedočtete. Navíc mě fascinovalo, že autorka psala do jisté míry autobiografickou věc.
Za mě pět hvězd, početla jsem si!
P.S.
a není to vůbec holčičí slátanina!

16.08.2019 5 z 5

Kurz diskrétní samohany Kurz diskrétní samohany Jana Divišová

jsem po přečtení rozpačitá, čekala jsem nějakou sebereflexi. Nestalo se tak, hrdinka tak nějak přežívá, vyprávění je silně okořeněno sexem a expresivními výrazy. Poněkud bezúčelně, řekla bych.

13.08.2019 3 z 5

Euforie Euforie Lily King

přečetla jsem s velkým zájmem. Kniha přesně pro mě. Líbilo moc.

12.08.2019 5 z 5

Pan Selfridge Pan Selfridge Lindy Woodhead

skvělá a vyčerpávající sonda začátku 20. století

31.07.2019 5 z 5

Labutě z Páté avenue Labutě z Páté avenue Melanie Benjamin

kniha se mi velmi líbila, vřele doporučuji hloubavějším čtenářům, kteří mají povědomí o situaci v USA počátkem 60. let.
Díky bohu za svobodu a emancipaci sedmdesátek. Být za všech okolností dokonalou manželkou, doplňkem, jen k potěše zazobaného manželka - děkuji pěkně! A není jim co závidět. Vdát se za prachy a nemít v životě jiný cíl...dnes už si to nedovedeme představit.

22.07.2019 5 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Romantika, když je jedna sama doma, pěkné dialogy, vtipné, má to spád. Ani ta erotika není nijak přehnaná.
Relaxační knížka, do vlaku, na dovolenou - na nic nemyslet a nic neřešit.

22.05.2019 4 z 5

Elénium Elénium David Eddings

pro mě oddychovka, žádný krvák ani temné psycho, přesně, jak píše Highlander. Dobře se to čte, má to spád, dialogy vtipné, uvěřitelné a humorné. Nic víc nehodnotím, jestli je tam dobro, zlo, jestli je to rozvláčné; je to jiné, než Hra o trůny, ale má to své kouzlo. Snad právě pro tu jistotu, že Sparhawk je čestný a správný za každých okolností.
jedna poznámka - miluji tlusté knihy, ale čím jsem starší, tím dřív u nich usínám. Kde jsou ty časy, kdy jsem si četla do ranních hodin! Usnout s touhle knihou na obličeji je nebezpečné...

01.04.2019