V případě neočekávané události

Na malé městečko Elizabeth v New Jersey spadnou v roce 1952 během tří měsíců tři (!) letadla. Jak se s tím vyrovnávají jeho obyvatelé včetně patnáctileté Miri? Je to náhoda, komunistické spiknutí, nebo za to můžou mimozemšťané? A jak dopadne první láska? V tomto románu se Judy Blume vrací do vlastního mládí - v Elizabeth totiž vyrostla a šokující události roku 1952 prožívala jako čtrnátiletá. Kromě strhujících událostí a sympatických postav čtenáře potěší i dokonale evokovaná estetika 50. let na jejíž eleganci dodnes s nostalgií vzpomínáme....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/336066/v-pripade-neocekavane-udalosti-1vI-336066.jpg 4.215

In the Unlikely Event (2015)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Argo

toni-az

Uff, to jsem si teda naběhl. Nic zlého netuše, koupil jsem v akci tuto audioknihu s tím, že hodnocení má vysoké. Oj oj, nekoukl jsem však, že nebylo hodnoceno ni jediným mužem. Ale když už jsem zaplatil, tak jsem ji teda "dočetl". Ovšem chlapi, varuju vás, pokud máte aspoň jedno varle, obloukem se tomuto dílu vyhněte!

Opravdu divně napsaná knížka, jejíž většina se skládá z popisů kdo co měl na sobě a jak jí to slušelo, jaký steh byl na kterých šatech a podrobnými popisy činností jednotlivých (výlučně ženských) postav. Chyběly tam pouze návštěvy oné místnosti.

Všechny dámy řešily tak ukrutné problémy, že jsem jim i sobě přál, aby některé z letadel spadlo na ně a ukončilo jejich i moje trápení. To se bohužel nestalo.

Každopádně jedna hvězda za popis schizofrenie po pádech letadel (i když toho se tam moc nevlezlo), druhá za naprosto dokonalý přednes Terezie Taberiové. Ten byl v podstatě to nejlepší z celé knihy, ta paní opravdu umí. Rozhodně zkusím najít ještě nějaký audiobook, který namluvila, ovšem doufejme něco čitelnějšího.

Heyhey
07.11.2018

Skvělá kniha. Osobní výpověď, přiměřeně rozvedené, i když závažné, téma, oslovující zakončení. Ani slovo navíc, vše mělo své místo. Picoultová se svým vařením z vody, aby bylo více stran, se nemůže k této knize přiblížit.

Alma5
25.04.2018

Příběh byl hodně obšírný kvůli velkému množství postav, ve kterých jsem se ze začátku trochu ztrácela. Přestože to s většinou dopadlo dobře, po přečtení ve mně kniha zanechala pocit smutku, melancholie a strachu z letadel...

bookcase
03.04.2018

Naprosto skvělá kniha, těžko se mi s ní loučilo. Nejprve jsem si říkala, jak se autorka chce popasovat s pády tří letadel v příběhu, o co tam vlastně půjde, ale jak už bylo napsáno přede mnou, jde víceméně o to, jak tyto události působily na obyvatele malého městečka. Je to vlastně mozaika příběhů několika rodin, stylem mi připomněla knihy Maeve Binchy, která také nějaké osudové události využívá k vykreslení životů svých hrdinů.

14.02.2018

Kniha je bezesporu čtivá, i když žádné velké napětí se nekoná. Tím samozřejmě nechci bagatelizovat skutečnost, že se během tak krátkého časového údobí zřítí hned tři letadla, protože ta je definitivně děsivá. Ale já za sebe jsem neměla nijak silný pocit, že o tohle autorce v první řadě šlo. Spíše využívá nehody letadel jako určitý rámec pro další dění. Je sice pravda, že tyto události měly velký vliv na život obyvatel městečka, ale podle mého názoru se kniha více věnuje ostatním zážitkům a životním rozhodnutím Miri a lidí kolem ní. Ale to je jen můj subjektivní názor, nemusíte s ním souhlasit ;-).

Vesmich
29.01.2018

Poklidný začátek ve městě Elizabeth, v New Jersey, nad kterým velmi nízko přelétávají letadla, aby přistála na letišti Newark, nejprve také docela poklidně. Děvčata, která se zajímají výhradně o chlapce a o to, jak vypadat co nejlépe, jak se dobře vdát a kluků, kteří se zajímají o kamarády a dělají si svoje věci. Jejich rodiče se drží starých dobrých pravidel a komunit a nejsou zvědaví na nějaké změny. Ty ale přicházejí nezadržitelně a vzpomínky na válku se pomalu propadají dějinami. Mladí lidé se zamilovávají napříč třídami a navzdory zvykům, dívky začínají pracovat za peníze a nejen pouze v domácnosti a na zadních sedadlech amerických velkoubouráků vzniká nová generace. A všechny ty změny se ohromně zrychlí zvláštním řízením osudu, kdy v krátké době kolem Vánoc a nedlouho po nich, začnou na město padat letadla…Reálie doby jsou vykreslené tak plasticky, že všechny ty produkty, účesy a módu člověk před sebou přímo vidí. Za mě velmi dobré počtení!

alzbeta4340
23.09.2017

Román začíná trochu zdlouhavě, k čemuž přispívá i jeho forma. Příběh se posunuje dopředu po drobných kouscích, které jsou vyprávěné z pohledu různých postav. Tím pádem mi trvalo, než jsem se zorientovala ve vztazích i jménech. Pak spadne první letadlo a za ním i druhé, a děj nabývá na zajímavosti a přinese i různá překvapení.
Kniha se soustřeďuje na dospívající dívku Miri, a příběh neobsahuje žádné drastické scény. Jestli je ale pravda, že autorka vychází ze skutečných událostí, které sama zažila, pak to všechno muselo být skutečně strašné.

dospívání letecké katastrofy první láska

Judy Blume

Judy Blume