Iwíček Iwíček komentáře u knih

Ottova encyklopedie hub Ottova encyklopedie hub Ladislav Hagara

Kniha je zpracována poutavě a tak, aby zaujala i čtenáře laika. O houbách se z ní dozvíte mnoho zajímavého.

12.09.2018 5 z 5

Smrt konvertity Smrt konvertity Petr Eidler

Zajímavá detektivka, při které jsem hodně přemýšlela společně s detektivem a jeho pomocníky, proč musel být Jiří Stein zavražděn a jak k tomu došlo. Rozuzlení mě nakonec hodně překvapilo. Čekala jsem úplně něco jiného. Na druhou stranu, byla jsem knihou nadšena.

06.06.2018 5 z 5

Zadrátovaný svět Zadrátovaný svět Noah Lederman

Autorův styl je svěží a ryze výpravný. Kniha se dá použít coby skvělý pramen, jenž monitoruje smutné události a pobyt v koncentračním táboře. Nedočtete se tu žádné odborné informace. Autorovým zdrojem byly ryze prameny orální historie (tj. vyprávění pamětníků).

27.05.2018 5 z 5

Ztracená generace Ztracená generace Lukáš Vavrečka

Kniha je zpracována zajímavě. Překvapilo mě, jak se proplétají životy téměř všech aktérů. Příběh je plný zajímavých zvratů, které občas zaskočí a u některých dokonce čtenáři zatrne. Pokud vám nevadí velký počet protagonistů, jejichž úhly na příběh se neustále protínají, tato kniha by se vám mohla líbit.

08.05.2018 4 z 5

Plátno z Turína Plátno z Turína Zdeněk Jančařík

Zajímavě zpracovaná kniha, která si zaslouží přečtení. Nejen, že autor otevřel řadu nejen historických otázek, ale také otevřel své nitro a nechal čtenáře, aby do něj nahlédl. Při čtení se nejednou zamyslíte nad historií, ale i sami nad sebou.

24.04.2018 5 z 5

Hra na smrt Hra na smrt Václav Rabský (p)

Musím říci, že tento román je opravdu zajímavý. Autor ukazuje, jakým způsobem lze aktualizovat detektivní žánr. Nejedná se tedy o klasickou detektivku. Jaroslav Velinský použil zajímavý námět a zápletku. Dílo mohu doporučit všem milovníkům detektivního žánru.

19.04.2018 5 z 5

Oni nevědí, co činí Oni nevědí, co činí Jussi Valtonen

Na tuto knihu jsem se těšila, nalákala mě anotace i vzhled obálky. Z příběhu jsem byla nadšená, ale pak přišly části, které mě moc neuctily. Ač jsem zvyklá číst náročnější literaturu, některé části této knihy byly až moc. Některé situace mi přišly nepochopitelné, asi to bylo tím, že se v této knize objevila jakási řetězová kompozice, a proto se stane, že se konec objeví někde jinde, než byste to čekali. Závěr knihy mi z tohoto důvodu přišel zvláštní. Námět byl však skvělý a čtenáře donutí k zamyšlení, což musím vyzdvihnout. Co však titulu ublížilo, je jazyková stránka, objevily se překlepy, opakující se slova.

09.04.2018 4 z 5

Panny a netvor Panny a netvor Roman Cílek

Kniha se mi líbila. Povídkové soubory Romana Cílka jsou pohlazením po duši pro každého milovníka tradiční detektivky. Čtení si užijete mnohem aktivněji, protože jste velice zajímavým způsobem zataženi do děje.

06.04.2018 5 z 5

Matčino tajemství Matčino tajemství Dilly Court

Zajímavá kniha, při jejímž čtení mě místy mrazilo, ale pak byly i okamžiky, kdy jsem se pěkně pobavila. Občas jsem v hlavní hrdince viděla sama sebe. Vyprávění bylo autentické a uvěřitelné. Autorka příběh napsala s lehkostí, a proto jsem si příběh velmi užila. Mohu vřele doporučit.

31.03.2018 5 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Skvělá kniha. Musím říci, že mě dostal způsob, jakým ji autork napsala. Doslova vás hodí hned na první stránce do děje a vy se musíte zorientovat, tímto způsobem je čtenář aktivizován ke spolupráci s autorem. Ve své fantazii si musí položit mnoho otázek, na něž musí najít odpověď. Líbilo se mi, že ač dochází k přerušování toku myšlenek, není to činěno nijak násilně, čtenář se tak v textu neztrácí. Jediné, co zamotá hlavu, je neustálá manipulace. Manipuluje autorka prostřednictvím postav se čtenářem, nebo postavy manipulují samy sebou navzájem? Toť otázka.

09.03.2018 5 z 5

Pan Herec Miroslav Donutil - Co o něm řekli slavní? Pan Herec Miroslav Donutil - Co o něm řekli slavní? Petr Čermák

Pana Donutila mám ráda již od svých nejútlejších dětských let. Nejprve jsem ho zaznamenala coby baviče, následně jako herce a potom také v roli zpěváka. Tuto knihu jsem brala jako jakousi poctu a měla jsem velkou radost, když jsem si ji mohla přečíst. Avšak, když jsem se do četby pustila, během chvilky jsem došla k pocitu zklamání. Tolik gramatických a stylistických chyb na tak malém textovém prostoru jsem snad ještě v životě neviděla. Škoda toho, tato knížka by si zasloužila korekci jako sůl, byl by to skvost mnoha českých knihoven.

05.03.2018 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Nikdy jsem netušila, že Barcelona může být tak tajemným místem. To, co vykouzlil Carlos Ruiz Zafón na stránkách tohoto románu, je naprosto neskutečné. Příběh je originální, dobře se čte. Čtenář se nikdy nebude nudit, protože se neustále něco děje a pořád něco strhává jeho pozornost. Rozhodně stojí za přečtení.

04.03.2018 5 z 5

Šest nevinných: Román na šest nádechů Šest nevinných: Román na šest nádechů Josef Pecinovský

Detektivní příběhy mám ráda, a tak jsem se na příběh těšila. Byla jsem zvědavá, jak se příběhu chopí autoři. Zpočátku jsem byla nadšená, ale pak jsem začala být zklamaná. Vadily mi časté vulgarismy v některých kapitolách, i když pravda, nakonec jsem zjistila, že ona vyhraněnost byla záměrná. Místy pokulhávalo napojení a vadilo mi i časté přetínání myšlenek. Přesto však mohu knihu doporučit, protože zápletka je zajímavá.

27.02.2018 3 z 5

Nenávidím tě, neopouštěj mě! Nenávidím tě, neopouštěj mě! Jerold J. Kreisman

Zajímavá kniha, která každému čtenáři přiblíží život hraničářů. Aby bylo vše srozumitelné i laikům, je publikace doplněna příběhy z psychoterapeutických sezení, ale i ilustračními diagramy. Mohu vřele doporučit.

26.02.2018 5 z 5

Císařský kurýr Marie Terezie Císařský kurýr Marie Terezie Zdeněk Grmolec

Kniha se mi moc líbila. Autor v ní dokázal krásně propojit zajímavý beletristický příběh s historií. Některé pasáže titulu působí až encyklopedicky. Nicméně všechny historické pasáže jsou sepsány nenásilnou formou. Po jazykové stránce je román také velice zajímavý, protože se tu prolíná jazyk spodiny s jazykem vyšších vrstev.

22.02.2018 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Tato kniha se mi hodně líbila. Je na ní zřejmé, že autor psát umí. Pohrál si s kompozicí, prolnul umně dvě časová období a ještě ke všemu do svého díla dokázal vměstnat spoustu kontrastů. Co se týče zápletky, autor vás tahá za nos až do úplného konce. V průběhu čtení jsem neměla ponětí, jak všechno dopadne, což je super. Nemám ráda knihy, kde je vrah známý téměř od začátku. Mohu vřele doporučit všem milovníkům detektivek, thrillerů, ale i těm, kteří nad knihami rádi dumají.

13.02.2018 5 z 5

Dybuk a ďábel Dybuk a ďábel David Jan Novotný

Z knihy jsem byla na jednu stranu nadšená, na druhou stranu mě ale docela zklamala. Neustále si kladu otázku, zda jsou opravdu v podobných publikacích nutné vulgarismy. A také jsem byla zklamaná z jazykového zpracování, tolik chyb na pár stránkách... Na druhou stranu mě potěšila grafika a zvolené téma a náměty.

10.02.2018 4 z 5

Pohádky o čarodějích Pohádky o čarodějích Ivana Nováková

Zajímavá kniha, inspiraci Čarodějovým učněm zajisté nezapře. Líbila se mi, byla čtivá, ale stejně je tu jedna věc, která moje hodnocení snížila o jednu hvězdičku. Vadilo mi neustálé pozastavování děje, možná kdyby těch přerušení bylo méně...

08.02.2018 4 z 5

Blb na výletě Blb na výletě René Melichar

Tato kniha se mi moc líbila. O tvorbě Reného Melichara jsem toho hodně slyšela, ale ještě nikdy jsem se s jeho knihami nesetkala. Zlomem byl až Blb na výletě. Musím konstatovat, že rozhodně nelituji toho, že jsem si knihu přečetla. Je opravdu humorná, po všech stránkách mi sedla a navnadila mě i k přečtení dalších autorových počinů. Mohu ji vřele doporučit všem milovníkům humoru.

15.01.2018 5 z 5

Bezlepkové sladké a slané pečení Bezlepkové sladké a slané pečení Sabrina Sue Daniels

Skvělá kuchařka, která vám přinese spoustu inspirace, ale i důležitých informací o celiakii a bezlepkových potravinách. Fotografie jsou úchvatné, stačí jeden pohled a sběhnou se vám sliny.

08.01.2018 5 z 5