Panny a netvor

Absurdní situace. Postarší, panovačně působící žena žádá policii, aby hledala jejího dospělého syna, kterého již několik dní postrádá. Tvrdí jim, že ho musejí najít, ale v duchu si není jista tím, zda si to opravdu přeje. Obává se totiž, že její syn je patologický násilník, poznamenaný nenávistí zejména k mladým ženám. Scéna z titulní povídky nové knihy znovu naznačuje, co o autorovi již víme: že je mistrem v dramatickém popisu vypjatých lidských osudů…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363237/big_panna-a-netvor-hoT-363237.jpg 48

Kniha Panny a netvor

Iki1

Výborná oddechovka, autor prostě umí vládnout jazykem. Jedná se o povídkovou knihu, některé povídky jsou hodně zdařilé, jiné méně, ale to už tak bývá.

bagel
05.08.2018

Povídky nemají větší zápletky, pachatel je brzy odhalen. Psáno moc pěkným jazykem a místy s lehkým vtipem.

Iwíček
06.04.2018

Kniha se mi líbila. Povídkové soubory Romana Cílka jsou pohlazením po duši pro každého milovníka tradiční detektivky. Čtení si užijete mnohem aktivněji, protože jste velice zajímavým způsobem zataženi do děje.