Iwíček Iwíček komentáře u knih

Případ pohřešovaného markýze Případ pohřešovaného markýze Nancy Springer

Dnes jsem dočetla tento román z produkce Nakladatelství Fragment. Jde o první díl série o sestře proslulého Sherlocka Holmese. Příběh je psán čtivou formou, aby upoutal i dospívající čtenáře. Při četbě se dočkáte mnoha neočekávaných zvratů a napětí. Přečetla jsem všechny tři díly a abych pravdu řekla, měla jsem co dělat, abych je nezhltla na posezení. Jazykovými prostředky je Enola bližší spíše dospívajícím čtenářům, ale s ohledem na přesah knihy v podobě sociologických a historických obrazů potěší i dospělé. Je to podle mého názoru román, který má potenciál oslovit poměrně široké čtenářské publikum.

11.02.2023 5 z 5

Případ zlověstných kytic Případ zlověstných kytic Nancy Springer

Právě jsem dočetla další detektivní příběh o Enole Holmes. Opět to bylo milé čtení. Děj byl velmi napínavý a zápletka se rozplétala pozvolně. Příběh mě upoutal do takové míry, že jsem knihu málem zhltla na jeden zátah. S ohledem na to, že se jedná o dárek od Ježíška, rozhodla jsem se, že si knihu musím šetřit, a proto jsem ji dočetla až dnes, což je téměř měsíc po tom, co jsem ji dostala. Ježíškovi moc děkuji za krásný čtenářský zážitek.

18.01.2023 5 z 5

Slovo proti slovu Slovo proti slovu Markéta Harasimová

Thriller #slovoprotislovu od @marketaharasimova je velmi napínavý, čtivý a celkově zajímavý. Od samého začátku mě vtáhl do děje a nepustil do té doby, dokud jsem nedočetla poslední stránku. Osud hlavní hrdinky byl hodně smutný, na druhou stranu ale obdivuji její odhodlání vymoci si spravedlnost, o níž se ne nadarmo říká, že je slepá. Jak to všechno dopadne? Padne její snaha na úrodnou půdu? Přečtěte si tento román a přesvědčte se o jeho kvalitách na vlastní kůži.

Autorka se opět ve svém psaní posunula o kus kupředu a už teď se těším na další setkání s její knihou.

15.01.2023 5 z 5

Cena moci Cena moci Sabine Ebert

Čtivý historický román plný nečekaných zvratů a zápletek je překvapivý svou historickou přesností. Kniha mě bavila od začátku až do konce.

11.08.2022 5 z 5

Skandál století Skandál století Vladimír Přibský (p)

Zajímavé románové zpracování historické události, která podpořila základní myšlenky národního obrození a stala jedním z jeho základních pilířů. Příběh je psán s lehkostí. Setkáme se tu se všemi aktéry, kteří se podíleli na nalezení a zfalšování dokumentů, které měly doložit, že český jazyk je mnohem starší, než se zdá. Mohu vřele doporučit vaší pozornosti.

10.04.2022 5 z 5

Poslední tečka za Rukopisy Poslední tečka za Rukopisy Miloš Urban

Velmi zajímavý příběh, o němž autor mluví jako o nové literatuře faktu, tzv. nolitfaku. Kniha je autorovým debutem z roku 1998, jenž tehdy vydal pod svým pseudonymem Josef Urban. Důvod je prostý, aby příběh působil autenticky, realisticky a pravdivě, byla nutná drobná změna jména. Všechny tři podmínky jsou v titulu naplněny, navrch je pak částečně naplněna i podmínka odborného textu. Titul mohu vřele doporučit vaší pozornosti.

02.04.2022 4 z 5

Bol som číslo 30529 Bol som číslo 30529 Felix Weinberg

Tato kniha se mi moc líbila. Autor v ní dokázal živě vylíčit nástrahy života Židů za druhé světové války. Zobrazil útrapy židovského obyvatelstva v koncentračních táborech. Více se dočtete v recenzi, kterou vložím do daného menu.

28.01.2021

Milovat se Milovat se Marika Korcová

Krásná básnická sbírka, která je plná milostné lyriky. Vše je zpracováno velmi sympaticky a je použito mnoho zajímavých básnických postupů. Kromě metafor se objevují také personifikace, alegorie a další. Rytmus je ve většině případů pravidelný - daktyl, trochej. Mohu vřele doporučit těm, kteří mají rádi poezii.

28.12.2019 5 z 5

Zdroj: Otevřete svou mysl, změňte si život Zdroj: Otevřete svou mysl, změňte si život Tara Swart

Zdroj je velmi zajímavý titul, ač se jedná o naučnou literaturu, autorka téma pojala tak, že si knihu může přečíst opravdu každý a co je nejdůležitější, opravdu plní svůj účel. Knihu můžete číst neustále kolem dokola, abyste se bez ustání zdokonalovali. Hezky zpracováno.

12.11.2019 5 z 5

Duch znojemských katakomb Duch znojemských katakomb Vlastimil Vondruška

Musím říci, že tato kniha se mi hodně líbila. Zaujala mě svou čtivostí, ale i pěkně zašmodrchanou zápletkou, která vás nutí číst do té chvíle, dokud nezjistíte, jak to vše dopadlo.

05.09.2019 5 z 5

Ottla Ottla Petr Balajka

Čtivá, velmi působivá a zajímavá kniha, která vypráví příběh sestry Franze Kafky. Její osud byl opravdu hodně smutný. Slyšela jsem i audioknihu a musím říci, že se mi moc líbila.

02.09.2019 5 z 5

Poutnický deník Poutnický deník Jiří Bouda

Poutavé a čtivé vyprávění o úctyhodných cyklovýletech výtvarníka Jiřího Boudy. Celá kniha je doprovázena jeho vlastními kresbami a ilustracemi. Četlo se téměř samo.

11.06.2019 5 z 5

Sok Sok Iain Reid

Zajímavá kniha, která se velmi dobře čte, a to zejména díky častým dialogům mezi postavami. Líbil se mi i fakt, že jsem mohla nahlédnout do nitra vypravěče, jímž byl Junior. Jediné, s čím se moc neztotožňuji, je žánrové zařazení. Spíše bych se přiklonila k thrilleru, moc hororových prvků jsem v knize nezaznamenala.

16.04.2019 4 z 5

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Poutavý a čtivý román, je plný humoru. To je přesně ono, co tuto knihu charakterizuje asi nejvíce. Kniha se mi moc líbila.

09.04.2019 5 z 5

Bretaňské světlo Bretaňské světlo Jean-Luc Bannalec (p)

Velice zajímavý detektivní román, jehož zápletka byla spletencem několika zajímavých okolností a případů. Líbilo se mi, že autor zápletku nechal dojít do samého konce a neodhalil rozuzlení dříve. Velmi ráda jsem si počkala do konce.

24.02.2019 5 z 5

Město přeživších Město přeživších Thomas Thiemeyer

Z této knihy jsem zprvu měla strach, ale nakonec mě velmi mile překvapila a užila jsem si ji plnými doušky. Zajímavá zápletka s apelem, protože si myslím, že pokud se nezačneme k přírodě chovat lépe, mohlo by se to, co se stalo v knize, stát i ve skutečnosti.

21.02.2019 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Výborná oddechová kniha, při jejímž čtení se pobavíte, ale zároveň se dozvíte něco nového. Líbí se mi takovéto tituly, které čtenáři něco dají. Tento titul to plní hned několikanásobně. Mohu vřele doporučit.

19.02.2019 5 z 5

Nezlomný Nezlomný Hana Hindráková

Velmi dobře napsaný příběh, který ukazuje život v Africe takový, jaký skutečně je. Je plný bolesti, nástrah a nebezpečí smrti na každém rohu. Je dobře, že se autorka těmto tématům věnuje.

25.01.2019 5 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Pěkná kniha, která potěší, pohladí po duši a zároveň donutí zavzpomínat na staré časy. Chvilkami mi vadily překlepy v textu, ale nebylo jich tolik, aby mě to od čtení odradilo a aby to nějak razantně ovlivnilo moje hodnocení titulu.

29.12.2018 5 z 5

Zaklínaní hadů Zaklínaní hadů Alice Pantermüller

Výborná kniha, která pobaví nejen dětského čtenáře. Musím říci, že mě zaujaly již předchozí díly, a proto jsem se těšila i na tento, který vyšel teprve nedávno. I tentokrát si s Lenkou užijeme spoustu humorných chvil a vydáme se s ní do míst, do kterých jsme se dosud ještě nevydali a zažijeme s ní to, co jsme ještě nezažili. Mohu vřele doporučit. Potěší jak děvčata, tak i chlapce.

04.11.2018 5 z 5