Ivuska.09 Ivuska.09 komentáře u knih

Proti srsti Proti srsti Klára Mandausová

Super jednohubka, která vás pobaví. Macoura si díky jejím postřehům zamilujete. Myslím, že nejen kočkomilové budou z knihy nadšení.

06.07.2023 5 z 5

Kostlivec Kostlivec Luanne Rice

Po pár prvních stránkách jsem měla chuť knihu odložit nedočtenou (a to téměř nedělám...). Pokud máte stejné pocity, zkuste vydržet. Jakmile se zorientujete v postavách a děj, možná vás příběh začne bavit... Druhá polovina je určitě čtivější než první. Autorka se snaží pospojovat mnoho zápletek, chvílemi se jí to daří, jindy nikoli. Ale místy je vyprávění překombinované, celkově hodnotím jako průměr.

28.06.2023 3 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Opět jeden z povedenějších románů, které autorka napsala. I když závěr bych si představovala trochu jiný, za přečtení kniha stojí.

28.06.2023 4 z 5

Čarohvozd Čarohvozd Skye McKenna

Podobný typ příběhů mám ráda. Magie, nebezpečí, napětí... Těším se na pokračování.

28.06.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Jedna z nejlepších knih, které jsem od autorky četla. Příběh plný emocí a těžkého rozhodování. Také o tom, jak důležitou roli hraje v našich životech odpuštění. Každý z hlavních hrdinů má svou pravdu, přesto všichni bojují o štěstí někoho, kdo je spojuje...

17.06.2023 5 z 5

Pět set mil od tebe Pět set mil od tebe Jenny Colgan

Krásný román (konec konců jako všechny od Colganové). Nechybí důležitá témata: posttraumatická stresová porucha, dárcovství orgánů, zbytečná smrt mladého člověka, životní změny... A na pozadí se odehrává krásná romantická linka. Rozhodně doporučuji.

16.06.2023 5 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

Vzhledově je kniha skutečně velmi povedená. Obsahově asi takto: neurazí, ale ani nijak výrazně nenadchne. Zpočátku jsem měla dojem, že se autorka dlouho točí v kruhu a neustále zmiňuje to samé dokola. Pak se začal příběh konečně rozvíjet, ale zápletka byla velmi průhledná. Vlastně úplně nevím, proč má kniha nálepku Senzace Tik Toku. Jde o nenáročný román na jedno odpoledne pokud se do knihy pořádně začtete.

11.06.2023 3 z 5

Masové kuličky se šlehačkou Masové kuličky se šlehačkou Vítězslav Jareš

Typově jde o velmi podobný příběh jako autorův předchozí román Holky se čtečkou. Více hrdinů, více osudů, různá témata.

22.05.2023 3 z 5

Odvoz pro Sáru Odvoz pro Sáru S. C. Lalli

Jakmile se do příběhu začtete, nebudete ho chtít odložit. Autorka si s vámi pohraje, nebudete vědět, která z dívek skrývá tajemství. Která měla zemřít? Spletl se vrah? Nebo ne? Uvidíte. Žádné brutální scény, jen psychologická hra.

22.05.2023 4 z 5

Tři životy Tři životy Natasha Lester

V hlavní roli žena, která se jen tak něčeho nezalekne. Typická Natasha Lester. Pokud se vám líbily její předchozí knihy, jistě vás zaujme i tato.

22.05.2023 4 z 5

Rozmarýnová zátoka Rozmarýnová zátoka Jenny Hale

Starý dům, tajemství ukryté v dopisech a láska... Mně se příběh líbil, i když jsem zápletku odhadla už na začátku. Doporučuji vzít si knihu třeba na dovolenou, určitě si čtení užijete.

06.05.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Ano, jde o depresivní čtení. Ano, příběh je plný zla. Myslíte si, že takový nemůže být skutečný život? Může. A právě tím by vás měla kniha oslovit. Minulost nezměníme, ale přítomnost změnit lze. Já Les v domě naopak považuji za jednu z nejlepších knih, které autorka napsala. Poučme se a chraňme nevinné děti.

01.05.2023 5 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

(SPOILER) Čtivé, překvapivé, strašidelné. Dávám přednost příběhům se zápletkou, která má racionální vysvětlení. Přesto mě kniha bavila.

30.04.2023 4 z 5

Jeho a její Jeho a její Alice Feeney

Mě kniha bavila. Ano, asi lze příběh vnímat jako překombinovaný, ale pro mě měla právě druhá polovina neskutečný spád. Každou chvíli jsem měla podezření na někoho jiného a rozuzlení mě překvapilo. Takže já doporučuji.

30.04.2023 4 z 5

Vinice v Provence Vinice v Provence Ruth Kelly

Mně se kniha líbila moc. Autorka poutavě vypráví o ženě, která si konečně po letech dokázala dupnout a jít si za svým. Nechybí romantika ani špetka napětí. Nalijte si skleničku vína a pusťte se do čtení.

26.04.2023 5 z 5

Kancl po italsku Kancl po italsku Anna Nicoletto

Také mám trochu pocit, že autorka z příběhu nevytěžila úplně vše, co mohla... Charaktery postav vytvořila bravurně, ale skoky v ději vadily i mě. A závěr bych si představovala také trochu jiný... nebo alespoň způsob, jakým k němu autorka došla. Nebyla to vyloženě špatná kniha, ale ani ničím nevyniká.

23.04.2023 3 z 5

Ženy na lovu Ženy na lovu May Cobb

Na začátku příběhu jsem si říkala, že mě pravděpodobně neosloví tak, jak jsem si myslela. Ale ve čtení jsem pokračovala a nelituji. Kniha má pomalejší rozjezd, ale druhá polovina nabírá pořádný spád to už jsem měla problém od čtení odcházet. Takže přes počáteční rozpaky jsem spokojená a milovnicím psychologických thrillerů mohu Ženy na lovu doporučit.

22.04.2023 4 z 5

Pražačka na vsi Pražačka na vsi Soňa Paleta

Takové vyprávění ze života a ty já mám ráda. Jednohubka na večer, doporučuji.

13.04.2023 4 z 5

Čokoládové nebe Čokoládové nebe Carole Matthews

I druhý díl jsem si užila. Baví mě, že autorka spojuje vážná témata s humornými. Pobavíte se a zároveň zjistíte, že i ostatní mají plnou hlavu starostí... Těším se na další pokračování.

13.04.2023 5 z 5

Chaloupka na muřích nožkách Chaloupka na muřích nožkách Sophie Anderson

Pohádkové fantasy s přesahem tak to mám nejraději. Člověk v podobných knihách najde tolik poučení. O poznání sám sebe a také o tom, že člověk by si měl vážit toho, co má, protože se nakonec často ukáže, že je to pro něj to nejlepší.

10.04.2023 4 z 5