Ivulka432 Ivulka432 komentáře u knih

Nejjasnější soumrak Nejjasnější soumrak Aly Martinez

Přečteno za večer jedním dechem! Krásná jednohubka. Doporučuji!

27.09.2019 5 z 5

Nezajímavé, těžkopádné, bez humoru. Absolutně nesrovnatelné se Stoletým staříkem. Nedočetla jsem, vůbec mě to nebavila a ještě to postrádalo legraci a vtip.

07.07.2019 1 z 5

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

Opět moc povedená knížka jako všechny od této autorky. Vše ji bylo řečeno v komentářích níže - laskavé, krásné, hluboké, kouzelné, nádherné čtení. Doporučuji 6*!

23.06.2019 5 z 5

Wonderland: Země divů Wonderland: Země divů Jennifer Hillier

Jako všechny knihy od této autorky: člověk musí číst a číst. Stejně jako předchozí knihy mě detektivka bavila, byla svižná a já opět nevěděla a netušila, kdo je vrah. Za mě plný počet hvězd :-)

02.05.2019 5 z 5

Pokušení být šťastní Pokušení být šťastní Lorenzo Marone

Myslím, že autor se pokoušel (!) napsat stejně hezkou a humoristickou knížku jako byla Muž jménem Ove, leč podle mého názoru se mu to vůbec nepovedlo. Spíše ponuré, kniha nezarmoutí, ale nepotěší, humorných a vtipných situací je pomálu. Rozhodně to není kniha, ke které by se člověk rád a neustále vracel. Moc hezká obálka a tím pro mě 2* s "odřenýma ušima".

19.04.2019 2 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Mně se kniha líbila a neustále mě to nutilo číst dál, a tak jsem ji přečetla za neděli. Autorka umí psát s lehkostí, konec pro mě nečekaný a překvapivý. Doporučuji 5*.

14.04.2019 5 z 5

Panenka Panenka Hollie Overton

Tak to byl fičák! Od prvního řádku na první stránce napínavé a já musela číst a číst. Mně se to moc líbilo a nenechalo mě to v klidu. Pět* :-)

03.02.2019 5 z 5

Pochybnost Pochybnost C. E. Tobisman

Kniha mě bavila, byla svižná a konec nečekaný. Za mě plný počet bodů.

02.01.2019 5 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Pěkná kniha i celá trilogie, ale dějové linie vyvíjejících se postav mi místy hodně připomínalo děj ze seriálu Panství Downton.

10.12.2018 4 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Výborná kniha, doporučuji - četla se sama - přečteno za 1,5 dne. Myslím, že byla i lepší než Maminčin mazánek.

26.10.2018 5 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Naprosto souhlasím ddkk komentářem. Myšlenka není nová, variace na stejné téma, ale autor to neumí využít a rozepsat. Místy mě to vůbec nebavilo. Strašidelného tam není nic. Za mě slabé, znovu bych to rozhodně nečetla.

16.05.2018 1 z 5

Říkačky pro chytré hlavičky Říkačky pro chytré hlavičky Jana Martincová

Velká reklama, ale obsah se nelíbí mně ani mému 5,5letému synovi. Nedoporučuji - znám mnohem lepší knihy.

02.03.2021 odpad!

Ta druhá Ta druhá Michelle Frances

Příběh se odehrává v neotřelém filmové a produkčním prostředí - konec fakt nečekaný - přečteno prakticky na jeden zátah - doporučuji.

25.10.2019 5 z 5

Zimní voják Zimní voják Daniel Mason

Román o neskutečné lásce k Medicíně (ano velké „M“) ale i jediné a životní lásce na pozadí 1. světové války. Příběh plyne lehce a svižně. Po přečtení knihy si člověk uvědomí, jaký máme blahobyt a lékařskou péči a štěstí, že žijeme v roce 2019 a nikoli v období jakékoli války.

17.09.2019 5 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Gilly Macmillan

Až moc obšírně popisované triviální situace a tím kniha dostávala pomalý spád. Několikrát jsem se přistihla, že mě to nebaví a hlavně se těším až bude konec knihy. Téma je aktuální - rasová nesnášenlivost, ale psáno „kostrbatě“ a bez spádu. Kniha mohla mít klidně půlku stran. Za 3 s odřenýma ušima a další knihu této spisovatelky já číst určitě nebudu.

01.08.2019 3 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Za mě mohu jen doporučit. Přečteno během 24 hodin - je to čtivé, nutí to číst dál a dál. Jeden citát z knihy: "Lži už jsou holt takové - plazí se jako plevel, až jednoho nakonec zardousí." Myslím, že každý z nás se v nějaké postavě na určitou dobu "najde".

17.07.2019 5 z 5

Popel popelu Popel popelu Tami Hoag

Dočetla jsem jenom s velkým přemlouváním. Kniha odbíhá od merita věci tisíci drobnými myšlenkami a odbočkami až se v tom čtenář ztrácí a přestává ho děj bavit. Autorka zraje jako víno a s každou knihou je lepší a lepší. Souhlasím s níže s jprst. Pokud bych začala touto knihou, tak bych s autorkou skončila. Ještě, že moje první kniha byla Hořká sezona a pak Devátá dívka - ty byly mnohem čtivěji napsány. S odřenýma ušima za 3*.

03.07.2019 3 z 5

Právem moje Právem moje J. L. Butler

Čtivé, rychlý spád. Je to vyprávěno v 1. osobě jménem právničky. Konec nečekaný, dobře propracovaný. Možná bych ubrala barvitost líčení sexuálních scén - za mě díky tomu 3,5*.

20.06.2019 4 z 5

Devátá dívka Devátá dívka Tami Hoag

Moc se mi detektivka s Kovacem a Liskovou líbila a souhlasím s komentářem broskev28. Nevím, proč má kniha tak nízké hodnocení, když je tak velmi čtivá a napínavá. Výborně je to i napsané o tom, jak se teenageři cítí "ztracení" - občas se tak cítíme i my dospělí a člověk sám tápe a neví, kam patří.

23.05.2019 5 z 5

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Krásný hluboký příběh! Asi kdo nezažije, nikdy hloubku smutku nepochopí. Na mě trochu více vulgárních slov, ale za propracovanost a opravdovou hloubku příběhu odpouštím. Přečteno během jednoho dne - už aby bylo to slibované pokračování knihy vydáno.

31.03.2019 5 z 5