iveta3689 Online iveta3689 komentáře u knih

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Napínavé, nápaditý námět s DNA, padouch tak blízko prezidentovi, nesmrtelní hrdinové - Rollins prostě umí chytnout.

28.12.2016 4 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Bohužel mám úplně opačný názor. Povídky mě dost nebavily, nedokázala jsem si vyprávění užít.

25.12.2016 2 z 5

Císařova hrobka Císařova hrobka Steve Berry

Čtivé, svižné. Nápad s nevyčerpatelností ropy je opravdu neotřelý, to chválím. Trochu jsem měla problém s čínskými jmény (a taky vrtkavostí povah), v tom jsem se ztrácela (ale jde jen o zvyk).

23.12.2016 4 z 5

Labyrint z kostí Labyrint z kostí James Rollins (p)

Tato mě zatím bavila nejméně. Není vůbec špatná, Rollins má skvělý styl psaní a dokáže strhnout. Jen mi téma úplně nesedlo. Přesto jsem ji přečetla přes víkend, takže na ní něco bude.

18.12.2016 3 z 5

Hřbitovní tanec Hřbitovní tanec Lincoln Child

Zombie tématika (byť nakonec jen hraná) mě nebere, což ovlivnilo i hodnocení knihy. Je to výborně napsané, napínavé, ale námět je tragédie.

16.12.2016 3 z 5

Anna a Vlaštovčí muž Anna a Vlaštovčí muž Gavriel Savit

Válka pohledem dítěte je pořád ještě neokoukané téma, za to určitě patří palec nahoru. Samotný příběh mě moc neupoutal, ale knihu jsem přečetla na jeden zátah, takže na ní něco bude.

03.12.2016 3 z 5

Smrtící záře Smrtící záře Stuart MacBride

Není to špatné čtení. Příběh docela dobře ubíhá. Autor umí pěkně vykreslit postavy, přesto není děj rozvleklý. Určitě další kousky.

03.12.2016 3 z 5

Mimořádný život Franka Derricka, 81 let Mimořádný život Franka Derricka, 81 let J. B. Morrison

Humor mě trochu míjel. V prvních dvou kapitolách jsem se zasmála, ale tím to bohužel skončilo. Škoda, že autor nevyužil potenciál námětu. Bylo to prostě jen plkání o ničem.

02.12.2016 2 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Složitý děj díky prolínání časových linií a vyprávění z pohledu různých osob, ale hodně dobré. Přesně tento styl knih mi vyhovuje.

05.11.2016 4 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Styl byl zajímavý a bavil mě, určitě si přečtu další knížku, ale děj nenadchl.

27.10.2016 3 z 5

Horečnatý sen Horečnatý sen Lincoln Child

Pendergast nikdy nezklame a jeho metody mě prostě baví. Navíc jsme se zase dozvědeli něco víc o jeho manželce.

23.10.2016 4 z 5

Temná věž 1: Zrození pistolníka Temná věž 1: Zrození pistolníka Peter David

Temná věž je moje srdcová záležitost. Byla jsem zvědavá, nakolik se podobají moje představy a představy autorů a vůbec nejsem zklamaná. Po grafické stránce vynikající práce a děj je prostě špička. Jen nepřináší nic nového, je to přepsaná část Čaroděje a skla. Což mi ale nevadilo, ráda jsem si oživila tento příběh.

13.10.2016 5 z 5

Sběratel dýmek Sběratel dýmek Katja Kettu

Tato kniha mě vůbec neoslovila. Povídky byly nudné, místy zbytečně vulgární. Dočetla jsem ji jen proto, že jsem čekala na něco výraznějšího.

06.10.2016 1 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Kniha není špatná, ale asi pro jiné čtenáře, než pro mě. Milostná dramata nevyhledávám, takže tento příběh mě nebavil. Reálie jsou ale skvěle zpracované, námět dobrý, postavy trochu černobílé. Celkově mě kniha nenudila, ale nemusela bych ji číst znovu.

25.09.2016 3 z 5

Poslední dobrý muž Poslední dobrý muž A. J. Kazinski

Námět je dobrý. Ze začátku mě to i bavilo, ale tak od poloviny začal děj dost drhnout, bylo to takové rozvláčné a nudné. Dočetla jsem sice až do konce, ale spíš silou vůle než ze zvědavosti.

23.09.2016 3 z 5

Jarní mrtví Jarní mrtví Mons Kallentoft

Od detektivky čekám, že vtáhne do děje a nepustí až do konce. Tohle bylo neslané nemastné. Navíc nadrženost hlavní hrdinky byla trochu mimo, klidně si ji mohl autor nechat do jiné knihy.

04.08.2016 3 z 5

Pátá kolona Pátá kolona Robert Hofman

Strašná nuda. Čekala jsem něco napínavého, třeba špionážního, ale nedělo se vůbec nic. Je to taková situační tlachárna. Dočetla jsem ji jen proto, že má jen 150 stránek.

25.07.2016 2 z 5

Nikdy není pozdě Nikdy není pozdě Mary Higgins Clark

Nebavila mě. Ze začátku to vypadalo na slibný příběh, ale postupem času se vlastně nic nedělo. Příběh s únosem syna byla v knize naprosto navíc. A v hlavním příběhu mě nakonec ani nezajímalo, kdo že je vrah. Dočetla jsem jen silou vůle.

21.07.2016 2 z 5

Jestli chceš Jestli chceš Helle Helle (p)

Anotace mě hodně nalákala. Také běhám a nejvíc času po lese, takže mi téma bylo blízké. Bohužel tím to také skončilo. Všechno důležité je řečeno na obálce knížky, děj se nikam nehýbe. Naštěstí je knížka útlá, dočetla jsem ji, i když jsem se nudila.

16.06.2016 2 z 5

Kam se poděly děti Kam se poděly děti Mary Higgins Clark

Moje první setkání s autorkou a rozhodně ne poslední. Dobrá detektivka, velmi čtivá, uveřitelný děj. Konec je předvídatelný, ale neubírá to na atraktivitě.

16.06.2016 4 z 5