iveta3689 iveta3689 komentáře u knih

Základy ultramaratonského tréninku Základy ultramaratonského tréninku Jim Rutberg

Přivítala bych vít tipů, jak konkrétně sestavit běžecký trénink. Zde jsou tomu věnovány 2 stručné kapitoly. Ale celkově jsou informace podány srozumitelně a v dostatečné podobě.

27.03.2019 4 z 5

Vlci zimy Vlci zimy Tyrell Johnson

(SPOILER) Děj se odehrává hlavně v Kanadě a v USA v době po válce a epidemii těžké chřipky. Atmosféru stísněnosti umocňuje neustálá zima, kdy chybí prostředky pro obživu a lidé jsou donuceni vytěžit dávno zapomenuté instinkty.
Sledujeme rodinu McBridových, která po útěku z Chicaga a následně i Eaglu na Aljašce zakotví uprostřed Yukonu. Postupně se odhaluje jejich minulost. Ukáže se, skrývají proto, že otec měl cosi společného s Imunitou, společností vyvíjející sérum na smrtící chřipku. Otec biolog nesouhlasil s politikou společnosti, odešel a věnoval se výzkumu sám. Jeho dcera Lynn v Eaglu onemocní, on jí aplikuje jedinou vakcínu. To se stane osudným celé rodině.
V pustině se u McBridových objeví tajemný cizinec Jax. Utíká před imunitou, nechtěně způsobí, že je Lynn unesena. V táboře Imunity se Lynn dozví, že je vůči chřipce imunní a její krev dokáže léčit. Z tábora se jí podaří uprchnout až domů, cestou se zbavit i svých pronásledovatelů, ale rozhodne se neskrývat. Spolu s Jaxem, který je po výzkumech a aplikacích genetických léků také imunní, se rozhodnout vrátit do civilizace a pomoci nakaženým lidem.
Příběh je dost naivní, je určen pro mladší nebo méně náročné čtenáře. Ze začátku je velmi popisný, možná až zbytečně vykresluje zimu v Kanadě. Zároveň je hlavní hrdinka dost ufňukaná a protivná, tato kombinace začátku knihy nelichotí. Zhruba ve třetině se děj rozběhne, je relativně čtivý, ale zápletka je jednoduchá a konec bohužel předvídatelný.

22.03.2019 3 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Pro mě zaměnitelná kniha, nijak zvlášť čtivá, ale ani nudná.

14.03.2019 3 z 5

Dirigent z Petrohradu Dirigent z Petrohradu Camilla Grebe

Dobře napsané, napínavé a uvěřitelné. Jen konec je trochu naivní.

28.02.2019 4 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Děj je rozvláčný, spíš utahaný. Linka s minulostí je sice svižnější, ale lacině využívá hrůzy 2. světové války. Konec je dost uspěchaný, bez nápadu.

10.02.2019 3 z 5

Kdo mě zabil? Kdo mě zabil? Bernard Werber

Vtipné. Ne tak, že se člověk směje nahlas, ale má to takový milý a veselý nádech. Nadpřirozeno je zpracováno nenásilně, jako normální součást světa. Detektivních prvků by mohlo být i víc, ale i tak se mi tato linka hodně líbila. Konec je trochu filozofický, ale neublíží. Celkově je to určitě zajímavá a čtivá kniha.

22.01.2019 4 z 5

Santiago de Compostela Santiago de Compostela Ondřej Šebesta

První část knihy je deník. To je asi snadno zaměnitelné s jinými podobnými knihami. Ve druhé části jsou konkrétní rady na cestu, to vypadá velmi použitelně.

01.01.2019 3 z 5

Kniha šílenství a léčby Kniha šílenství a léčby Regina O'Melveny

Nudné a ztěžka napsané. Příběh je jen popisem cesty hlavní hrdinky ve stylu "dojeli jsme tam, nebyli z nás nadšeni a jeli jsme dál".

29.12.2018 2 z 5

Nemám ráda povídky, což ovlivňuje moje hodnocení. Příběhy jsou fajn, Hájíček píše výborně. Jen bych přivítala, kdyby témata byla víc rozepsaná (až na román :)).

19.12.2018 3 z 5

Případ Collini Případ Collini Ferdinand Von Schirach

Půjdu proti proudu, protože mě to neskutečně nudilo. Z anotace vypadá kniha velmi slibně, bohužel autor stále odbíhá od hlavní linky. To se sice na konci ukáže jako oprávněné, ale celkově je kniha neslaná nemastná.

17.11.2018 2 z 5

Ďáblova slza Ďáblova slza Jeffery Deaver

Zápletka je zajímavá, zpracování nebylo špatné, ale na můj vkus bylo v příběhu příliš omáčky.

18.10.2018 3 z 5

Hotýlek v údolí Loiry Hotýlek v údolí Loiry Helen Pollard

Zápletka je dost jednoduchá a děj směřuje přesně tam, kam to od začátku vypadá. Je to svižné a čtivé a pokud nehledáte nějakou náročnou literaturu, je to příjemná zábava.

09.09.2018 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Jedná se o krátké příběhy, svižně převyprávěné. Celá kniha je příjemná jednohubka, nebo ji lze dávkovat jako zpestření při četbě jiných knih.

27.07.2018 3 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Ze začátku hodně zajímavá a napínaví knížka. Děj byl velmi čtivý, bohužel tak od poloviny začal trochu váznout. To mě opravdu překvapilo, obvykle je to s knihami naopak. Za první půlku bych dala 4*, za druhou tak 2 (slabší 3). Konec to trochu pozvedl, ale celkově jsem z knihy trochu rozpačitá. Určitě ale zkusím jinou, osud hlavní hrdinky mi připadá velmi zajímavý.

27.07.2018 3 z 5

Osvícení v temnotě Osvícení v temnotě * antologie

Knihu jsem si pořídila do sbírky, kvůli povídce Stephena Kinga. Jeho síla je v dlouhých románech, ale povídka špatná nebyla. U ostatních se mi líbilo provázání, kdy na sebe v detailech navzájem odkazovaly. Je to typická sbírka povídek v tom, že jsou některé dobré a některé slabší. Ty dobré jsou samozřejmě na začátku knihy a spolu s postupující knihou to trochu vázne. Kniha se čte ale dobře a rychle, není to ovšem nic, k čemu bych se musela vracet.

22.07.2018 3 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Čekala jsem trochu jiný příběh, ale nevadí. Rozhodně mě bavilo střídání časových rovin. Příběh ze současnosti byl slabší, hlavní hrdinka byla dost protivná a její příběh nijak neodsýpal. Příběh její babičky v minulosti byl zajímavější.

13.07.2018 3 z 5

Nomád Nomád James Swallow

V knize se objevuje hodně postav, vyžaduje to 100% soustředění, aby se člověk neztratil. Naštěstí se objevují postupně, není to tak, že by nás autor přehltil informacemi. Děj je napínavý, ze začátku lehce předvídatelný. Kniha se mi nečetla snadno, ale nemůžu říct, že by nebyla čtivá.

08.07.2018 3 z 5

Maorská princezna Maorská princezna Laura Walden

Začátek knihy je psaný jako slohovka nějakého žáka. Ve snaze nacpat do nás všechny informace o příbuzenských poměrech působí autorka velmi nevypsaně. Pak se děj rozběhne. Tento žánr čtu výjimečně, připadá mi trochu naivní. Ale tato knížka je čtivá. Děj je předvídatelný, ale s tím jsem počítala a neberu to jako minus. Mám trochu problém s popisy postav, ale to je asi tím žánrem. Všichni muži jsou udatní, urostlí hrdinové, všechny ženy jsou nadpozemsky krásné. Vše je na úkor děje nebo jakékoliv známky akce. Kniha prostě nebyla pro mne, ale nebyla špatná.

05.07.2018 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Nebylo to špatné, ale takové zapomenutelné a snadno zaměnitelné s jinými knihami.

28.06.2018 3 z 5

Yvetta (12 povídek) Yvetta (12 povídek) Guy de Maupassant

Taková neurazí nenadchne. Ale to je tím, že na podobnou literaturu prostě nejsem, přečetla jsem ji jen kvůli čtenářské výzvě. Každopádně do povinné četby by mohla být zařazena, odpovídá době, ve které je napsaná. Četla se rychle, je napsána celkem záživně.

30.04.2018 3 z 5