iveta3689 iveta3689 komentáře u knih

Kamenný déšť Kamenný déšť Thomas Enger

Výborně napsané, autorův styl mi sedí. Mám ráda, když padoucha nepoznám až do poslední chvíle. Osobní problémy hlavního hrdiny jsou tu jen na dokreslení situace, to chválím, protože moc nemusím, když se tím zaplácává děj.

12.11.2016 4 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Složitý děj díky prolínání časových linií a vyprávění z pohledu různých osob, ale hodně dobré. Přesně tento styl knih mi vyhovuje.

05.11.2016 4 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

Velmi dobré, čtivé, nápadité, napínavé.

29.10.2016 5 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Styl byl zajímavý a bavil mě, určitě si přečtu další knížku, ale děj nenadchl.

27.10.2016 3 z 5

Horečnatý sen Horečnatý sen Lincoln Child

Pendergast nikdy nezklame a jeho metody mě prostě baví. Navíc jsme se zase dozvědeli něco víc o jeho manželce.

23.10.2016 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Tohle mě vážně nebavilo. Deavera mám ráda, takže jsem se donutila k dočtení, ale myslím si, že forma převládla nad obsahem. Konec mi trochu vylepšil celkový dojem, ale ráda si spravím chuť jinou autorovou knížkou.

20.10.2016 2 z 5

Nečekej slitování Nečekej slitování Linda S. Howington

Fádní, předvídatelný příběh a nudní hrdinové. Spíš to na mě působilo jako slohová práce ze základní školy.

20.10.2016 2 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Nejsem na milostné příběhy, rodinné ságy a ani moc nemusím historické romány. Takže by mě tato kniha vlastně měla minout. Ale naopak mě vážně dostala. Překvapivě byl příběh napínavý, tak akorát romantický a jsem jím příjemně překvapená.

18.10.2016 4 z 5

Modrý labyrint Modrý labyrint Lincoln Child

Agent Pendergast je prostě nesmrtelný, což opět dokázal. Příběhy jsou sice předvídatelné a na jedno brdo, ale mapínavé a pořád mě baví.

16.10.2016 4 z 5

Temná věž 1: Zrození pistolníka Temná věž 1: Zrození pistolníka Peter David

Temná věž je moje srdcová záležitost. Byla jsem zvědavá, nakolik se podobají moje představy a představy autorů a vůbec nejsem zklamaná. Po grafické stránce vynikající práce a děj je prostě špička. Jen nepřináší nic nového, je to přepsaná část Čaroděje a skla. Což mi ale nevadilo, ráda jsem si oživila tento příběh.

13.10.2016 5 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Napínané, velmi čtivé. Místy jsou dost naturalisticky popsané scény pitvy a mučení, vždycky jsem byla ráda, že jsem už za nimi. Konec byl trochu očekávaný, ale neubralo to na napětí. Hodně dobře napsaná kniha.

09.10.2016 4 z 5

Sběratel dýmek Sběratel dýmek Katja Kettu

Tato kniha mě vůbec neoslovila. Povídky byly nudné, místy zbytečně vulgární. Dočetla jsem ji jen proto, že jsem čekala na něco výraznějšího.

06.10.2016 1 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Vtipná, milá, nenáročná oddechovka.

04.10.2016 3 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Dobrá knížka, dlouhá, ale ne rozvleklá. Super příběh, napínavý až do konce. Trochu předvídatelný, ale nevadilo mi to. Určitě si přečtu další od autorů, velmi mě to bavilo.

30.09.2016 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Kniha není špatná, ale asi pro jiné čtenáře, než pro mě. Milostná dramata nevyhledávám, takže tento příběh mě nebavil. Reálie jsou ale skvěle zpracované, námět dobrý, postavy trochu černobílé. Celkově mě kniha nenudila, ale nemusela bych ji číst znovu.

25.09.2016 3 z 5

Poslední dobrý muž Poslední dobrý muž A. J. Kazinski

Námět je dobrý. Ze začátku mě to i bavilo, ale tak od poloviny začal děj dost drhnout, bylo to takové rozvláčné a nudné. Dočetla jsem sice až do konce, ale spíš silou vůle než ze zvědavosti.

23.09.2016 3 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Typická sbírka povídek. Některé lepší, některé slabší, ale s tím rozdílem, že ty lepší, jsou prostě špičkové. Povídky spíš nemusím, mám radši romány (a u Kinga hlavně ty tlusté :)), ale takhle knížka nezklamala. Příběhy jsou dobře namíchané, samozřejmě nechybí odkazy na jiná díla a hlavně zmínka o Věži mě vážně potešila.

11.09.2016 4 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Mám takový rozpačitý pocit. Kniha má dobrý nápad, 2 dějové linie mě obvykle baví. Příběh má ale dlouhé pasáže, kdy se vůbec nic neděje, a potom je najednou konec. Hlavní hrdinové jsou neslaní nemastní. Ale zase nejsem natolik odrazená, abych se nepodívala do jiných autorčiných knížek.

04.09.2016 3 z 5

Teror Teror Håkan Östlundh

Dost mě to nebavilo. Nechtěla jsem knížku jen tak odložit, protože téma bylo zajímavé, ale zpracování už ne. Nedařilo se mi začíst a po pár stránkách jsem měla chuť skončit (a tak pořád dokola).

28.08.2016 2 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Mám z ní trochu rozporuplné pocity. Děj je výborný, napínavý, ale konec nestál za nic. Celkově mám z knížky dobrý pocit, ale znovu bych ji číst nemusela.

11.08.2016 4 z 5