iveta3689 iveta3689 komentáře u knih

Zimní hrob Zimní hrob Peter May

Není to špatné. Kniha se dobře čte, má zajímavý námět. Některé části byly předvídatelné a okoukané. Závěr byl trochu uspěchaný. Ale celkový dojem je rozhodně kepší průměr 3,5/5*

20.02.2024 3 z 5

Will Will Mark Manson

Na knize je vidět, že ji psal profesionální spisovatel. Bylo to příjemné a dobře se to četlo. Styl je takový, jak si Willa Smithe představuji. Některé situace jsou popsané hodně podrobně, něco méně, ale z knihy mám pocit, že obsáhla vše, co by měla.

18.02.2024 4 z 5

Jako zvěř Jako zvěř Kerstin Signe Danielsson

Není to vyloženě špatná kniha, ale snesla by proškrtání. Je tu zbytečně moc postav a odboček, hlavní příběh je proto trochu rozplizlý.

14.02.2024 3 z 5

Pilotova dcera Pilotova dcera Audrey J. Cole

Super překvapení. Děj není originální, od začátku je jasné, jak kniha dopadne. Ale je tak výborně napsaná. Nenudí, čte se sama.

10.02.2024 5 z 5

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

Zajímavý styl vyprávění. Nejsem fanoušek krimi podcastů, takže něco podobného je pro mě novinka a neokoukané. Autorka příběh dobře vygradovala, je v něm dost zvratů, ale není to překombinované.

08.02.2024 4 z 5

Američanka v Paříži Američanka v Paříži Kerri Maher

Zajímavé čtení. O knihkupectví jsem slyšela mlhavě, o hlavní hrdince vůbec, s chutí jsem si celý příběh přečetla.

07.02.2024 4 z 5

Žena průkopníka: Příběh lobotomie Žena průkopníka: Příběh lobotomie Samantha Greene Woodruff

Kniha, která dost překvapí. Ze začátku mi to připadalo skoro jako červená knihovna, měla jsem chuť ji odložit. Jsem ráda, že jsem vydržela. Děj se rozběhne zajímavým směrem. Říkala jsem si, proč je to o ženě někoho, kdo ten objev udělal. Že by to přeci mělo být přímo o lékaři, o tvůrci. Omyl, tento příběh je stokrát zajímavější, než jsem předpokládala. Zvlášť od poslední třetiny se nedalo odtrhnout.

01.02.2024 4 z 5

S láskou Pamela S láskou Pamela Pamela Anderson

Zajímavé čtení. Literárně to není žádný skvost, je vidět, že to psala autorka sama a ne najatý spisovatel. Ale je to autentické, jako by si člověk povídal s kamarádkou. Některé věci jsou dost jednostranné, ale těžko můžeme čekat 100% objektivitu. Nevadilo mi to, obrázek jsem si udělala sama. Četlo se to dobře, bavilo mě to.

30.01.2024 4 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Milé povídání. Kočičí lidé si to určitě užijí víc než já, ale i pro mě to bylo příjemné překvapení. Děj je prakticky nulový, ale přesto se od toho nedá odtrhnout.

28.01.2024 4 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Karel Pošíval

Souhlasím s tím, že se knížka veze na vlně obliby rozhovorů. Pan Pošíval je jistě zajímavá osoba, se zajímavým povoláním. Možná, kdybych rozhovor slyšela, bylo by to jiné. Takhle byla kniha neslaná nemastná. Možná jsem měla jen velká očekávání a to pak mému dojmu uškodilo. Pro mě je kniha průměrná.

26.01.2024 3 z 5

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

Divná kniha. Autorka, asi ve snaze budovat napětí, psala částečné informace. Asi abychom si něco domýšleli. Na mě to ale působilo zmateně, neúplně, spíš jsem tápala, co že to chce básník říct. Hrdinové byli neslaní nemastní. Kdyby hotel nebyl v minulosti sanatoriem, děj by byl vlastně stejný. Minulost neměla žádný význam a to spojení bylo zbytečné. Dočetla jsem jen kvůli čtenářské výzvě, nebavilo mě to.

24.01.2024 2 z 5

Dokud voda neskončí Dokud voda neskončí Abhejali Bernardová

Zajímavé povídání. Části o meditaci a duchovnu mi moc blízké nebyly, ale k autorce to patří a do knihy to celkem sedělo. Já jsem si víc užila ty sportovní a cestovatelské pasáže. 4,5/5*

20.01.2024 4 z 5

Byt nad Seinou Byt nad Seinou Kelly Bowen

Příjemné čtení. Potěšilo mě, že i příběh zasazený do války se dá napsat bez zbytečně krvelačných popisů, přesto vykresluje dobře atmosféru strachu i naděje. Dobře se to četlo, je to napínavé. Autorka propletla jednotlivé příběhy tak akorát uvěřitelně.

08.01.2024 4 z 5

Vlaštovky z Černobylu Vlaštovky z Černobylu Morgan Audic

Neokoukané prostředí, které bylo skvěle popsané. Autor vystihl, jak se lidé bojí čehokoliv, co pochází z Černobylu. Ale také i to, jak někteří rezignovali na ochranu, protože to podle nich nemá význam. Samotný příběh je zamotaný, udržuje v napětí a chuti ke čtení, dobře napsaný.

03.01.2024 4 z 5

Neodpovídej Neodpovídej Lucie Bechynková

Já jsem z knihy dost rozpačitá. Vizuálně jsou zajímavé sms mezi postavami. Sazba textu je ale prazvláštní, dost špatně se mi to četlo. Postavy byly černobílé, všechno bylo maximální (absolutně sexy ženy, dokonale vypracovaná těla, muži superhrdinové). Děj byl zamotaný, některé linky tam byly navíc a neměly nic společného se zbytkem. K tomu popisy sexuálních scén - proč? Zvláštní byla i předposlední kapitola dlouhá na půl knihy, kde se děje všechno možné bez nějakého oddělování. Dočetla jsem, ale bez velkého zájmu, 2,5/5*.

23.12.2023 2 z 5

Bouře na Labi Bouře na Labi Miriam Georg

Stejně jako první díl mě nejvíc bavily vedlejší příběhy. Řada zajímavých témat nutila k zamyšlení, to není u tohoto žánru obvyklé. Konec byl dobrý, souhlasím s tím, jak to autorka dovysvětlila v doslovu. Kniha byla pro mě super milým překvapením.

20.12.2023 5 z 5

Ženy, co se nedaly Ženy, co se nedaly Ivana Peroutková

Výběr osobností do knihy byl celkem dobrý, zpracování spíš neslané nemastné.

17.12.2023 3 z 5

Báječný svět shopaholiků Báječný svět shopaholiků Sophie Kinsella (p)

Příběhem nic převratného, ale milá a odpočinková kniha.

16.12.2023 4 z 5

Světla na Labi Světla na Labi Miriam Georg

Tato kniha mě opravdu překvapila. Nečekala jsem nic převratného a byla jsem z ní nadšená. Hlavní romantická linka je jasná od prvního slova, ale to asi dá v podobných knihách čekat. To všechno okolo bylo skvělé. Kolem hlavního příběhu se nabalilo několik dalších, se zajímavými tématy, která by vydala na vlastní romány. Nebylo to ale přeplácané nebo nastavované, naopak všechno do sebe pěkně zapadalo.

13.12.2023 5 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Nebylo to špatné. Nic převratného, bylo to předvídatelné. Ale dobře napsané, příběh odsýpal a byl celkem napínavý.

11.12.2023 4 z 5