IvaniceTamta IvaniceTamta komentáře u knih

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Tato kniha bude mít jednou svoji hodnotu a to zejména jako odpuzující příklad pro budoucí generace. 282 stran plné populismu, lží, propagandy a politického marketingu. Gratulujeme!

23.01.2023 odpad!

První kniha, kterou jsem od Ládi Zibury četla a musím říct, že se mi velmi líbila. Humorná a poučná kniha. Až jsem se smála nahlas :). Pro relax a odpočinek zcela ideální. Určitě se brzo vrhnu na další.

25.01.2023 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Velká knižní paráda! Velmi oceňuji historický přesah. Díky skvělé práci autorky se velmi záhy přenesete do období protektorátu.
Nemohu opomenout ani naše hlavní hrdinky. Při četbě jsem mnohokrát knihu na moment odložila, jen tak se zahleděla a vědomě cítila tu naši ženskou sílu.
Zvládneme vše!

14.09.2023 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tak tohle byla jízda. Od začátku po konec. Od autorky jsem již v minulosti přečetla Manžele odvedle a Nevítaný host jen potvrdil kvalitu knižních děl od Shari Lapena.
Rozhodně si do své knihovny pořídím další kousky od autorky.

08.08.2023 5 z 5

Bezvadná kniha! Přečtena na první dobrou. Až mi bylo líto, že jsem u konce.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se mi velmi líbila. Přečetla jsem ji za jeden večer a byl to napínavý večer! Určitě do své knihovny pořídím další knihu od autorky.

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Tady není o čem. Perfektní dílo obsahem i grafickým zpracováním. Neměla by chybět v žádné domácí knihovně.

17.01.2023 5 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

“Často si myslím, že kdybych byla dělala celý život pravý opak toho, co mi radili moji milenci, byla bych na tom bývala mnohem líp.“
Na knize se mi líbí zejména autentičnost. Jednotlivé části života jsou popsané bez zbytečných příkras. Ráda se ke knížce v budoucnu opětovně vrátím.

Pastýř Pastýř Frederick Forsyth

Skvělá knížka! A líbí se mi i formát. Stručná kniha, která obsahem převyšuje vícestránkové tituly.

24.01.2023 5 z 5

Milada Horáková: justiční vražda Milada Horáková: justiční vražda Miroslav Ivanov

Skvělá kniha. Člověk při čtení však pocítí jistou formu zlosti. Zlost z obrovské nespravedlnosti + doporučuji v průběhu knihy pustit záznamy ze soudního monstrprocesu.

24.01.2023 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Tohle je má první kniha, kterou jsem si jako dítě zakoupila. Na veletrhu knih v našem kulturním domě a to za krásných 10 Kč :)! Velmi ráda na ni vzpomínám, protože právě tahle kniha mě poprvé vzala do tajů fantazie. V mé knihovně zůstává na čestném místě a vždy se k ní budu ráda vracet.

Karlaz: Cesta člověka Karlaz: Cesta člověka Tomáš Gavlas

Vyraž nalehko směrem k jednoduchosti.

Tohle je tak krásný knižní počin. Obsahově jedna z nejkrásnějších knih v mé knihovně. O to více mě těší, že je z pera mladého českého autora.

Při čtení knihy jsem měla nutkavý pocit, že psaná slova i popis místa znám. A znám ho tak, že jsem ho musela sama prožít. Nikdy jsem nic tak autentického u knihy nezažila. I to mě namotivovalo autora oslovit, vyjádřit poděkování za knižní počin a také zmínit ten zvláštní autentický pocit. A ano, skutečně autor v knížce popisoval trasu, kterou jsem stejně jako on šla při své poutní cestě.

To, o čem v knížce čtete, jde zažít. A je to moc pěkné.

Těším se na další pokračování.

08.08.2023 5 z 5

Pálenka: Prózy z Banátu Pálenka: Prózy z Banátu Matěj Hořava (p)

Kniha je napsaná skvostně. Surovost, syrovost, a to použití slov? Och .
Ocenění Magnesia Litera je jednoznačně zasloužené. Autorovi klobouček.

A teď přijde to ALE v podobě osobního pocitu. Banát jsem navštívila jako účastník známého festivalu a kniha ve mně vyvolala smíšené pocity.
Cítila jsem při čtení i jakousi formu vlastní naivity. Přemítala jsem si situace, které jsem viděla a zažila, ve světle nových informací.
A nebylo to pohlazení na duši.
Dokonce mě v některých momentech začala kniha i štvát. Takhle mi vzít iluze... Ale ano, to je přesně to, co od knihy chci. V dobrém, i ve zlém.
PS: Zajímal by mě i upgrade knihy- kdy do autorem popisované atmosféry přijíždí 18 vagonů dobytčáku s mladými Čechy .

26.05.2023 5 z 5

Proměny Proměny Publius Ovidius Naso

Za opakované vyrušování v hodině na střední škole jsem dostala Proměny jako trest. Přečíst a vypracovat esej. A jelikož jsem tvrdohlavá osoba, pustila jsem se poctivě do louskání téhle bichle. Esej byla spíše kritická, ve svých mladých letech jsem totiž v knize našla témata jako "porušování lidských práv" a další podobné zdroje vzdoru, které jsem mohla písemně vyjádřit :D. Ale mám na ni krásné vzpomínky. Dnes v dospělosti má své čestné místo v mé knihovně a je mým trestem i nadále.

27.01.2023 5 z 5

Pouť do Santiaga de Compostela Pouť do Santiaga de Compostela Ondřej Šebesta

Před cestou do Santiaga de Compostela jsem si knihu zakoupila pro inspiraci a za mě perfektní zdroj informací před cestou - informace z trasy, doporučení k výbavě včetně fotografií, ale také užitečné doporučení, které jsme využili.

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Kniha bude vhodná pro starší čtenáře. Poslouchala jsem ji v rámci audioknihy a pokud na ni budu pohlížet jako na “oddechovku”, kulisu při tvoření nebo domácích pracích, tak bude splňovat veškeré náležitosti. Obsahem mi však nic nedala. Jako čtenář preferuji možnost z knihy něco získat, dostat informaci, poučení, emoci. Kniha mi po této stránce nesedla.

24.01.2023 3 z 5

Santiago de Compostela Santiago de Compostela Ondřej Šebesta

Před cestou do Santiaga de Compostela jsem si zakoupila obě knihy této skupinky . První popisuje francouzskou cestu, tento díl cestu portugalskou. Díky doporučení z knih jsme si na cestě ušetřili trampoty (do Santiaga francouzskou cestou, ze Santiaga cestou směr Konec světa). Druhý díl je trochu “pesimistický” a myšlenkami se skupinka vrací na trasu francouzskou, čemuž teď už rozumím.
Za mě bezva zdroj informací před cestou, doporučuji obě knihy.

Feminismus je pro každého Feminismus je pro každého Chimamanda Ngozi Adichie

Pro ty čtenáře, kteří se s tématem feminismu seznamují, bude kniha výborným startem.
Čtenáři, kteří se tématem zabývají a chtějí prohloubit znalosti, může být kniha obsahem nedostačující. Určitě se podívám, zdali autorka nesepsala knihu svých zkušeností o postavení žen v samotné Nigérii.

16.01.2023 4 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Velmi důležitá kniha. S ohledem na těžkost tématu je napsána skvěle.

Častou kritiku čtenářů na jakousi formu špatné chronologie a zmatečnosti v textu nesdílím. Neměla jsem sebemenší problém.

23.01.2024 5 z 5

Esesákovo křeslo - Odhalení skrytého života nacisty Esesákovo křeslo - Odhalení skrytého života nacisty Daniel Lee

Knížku jsem zcela náhodně zakoupila na vlakovém nádraží při své cestě a musím naprosto upřímně konstatovat, že se katapultovala na přední místa mých oblíbených knižních počinů. Autorovo bádání přináší mnoho zajímavých informací z pozadí 2. světové války. Společné odkrývání pravdy vás vtáhne a od knihy se jen tak neodtrhnete.

14.09.2023 5 z 5