Iva095 Iva095 komentáře u knih

Monin kouzelný průvodce obranným pečením Monin kouzelný průvodce obranným pečením T. Kingfisher (p)

Milá, nenáročná kniha, která měla naprosto dokonalí svět a skvělou hlavní hrdinku.
Kniha se pěkně četla a na odreagování to byla skvělá volba.
Tento příběh je spíše pro mladší čtenáře, ale mě bavil i tak.
Co musím ocenit je ta krásná perníčková ořízka.

21.03.2024 4 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Anthony Ryan

Audiokniha
Už dlouho se mi nestalo, že by si mě kniha tak moc a tak rychle získala.
Když jsem se do této knihy pouštěla vůbec jsem nečekala, že mě čeká tak skvělý zážitek.
V podání Ondřeje Nováka se příběh krásně poslouchala.
Alwyna jsem si oblíbila celkem rychle. Jeho příběh mě i přestože měl pomalejší začítek naprosto pohltil.
Těším se na pokračování.
Od autora to je pro mě první kniha, ale rozhodně ne poslední.

"Člověk je strůjcem vlastního štěstí."

"Zbabělost a zdravý rozum jsou často jedno a totéž."
¨
"Zbičují člověka za vraždu, ale neoběsí ho, když se vykoupí zaplacením ceny krve rodině oběti. Ale když někdo znesvětí knihu, přivážou ho ke stromu, rozpárají mu břicho, udělají z něj potravu pro vrány a žádné výkupné ho nezachrání."

31.01.2024 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Jáma mi připomíná Hřbitov zvířátek.
Kniha byla lepší než Kříďák, ale jen o trošku, zase byla až moc překombinovaná.
Nejsem si jistá jestli se ještě do nějaké knihy od autorky pustím.

06.01.2024 1 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

První kniha v tomto roce a bohužel naprostá katastrofa.
Kniha byla až moc překombinovaná a vůbec si nejsem jistá do jakého žánru bych jí řadila.
S čím si ale jistá jsem, je že nálepka světový bestseller na tuto knihu nepatří.
Poprvé co knihu hodnotím jako odpad.

04.01.2024 odpad!

Tahle kniha zabíjí Tahle kniha zabíjí Ravena Guron

Jeden z nejhorších YA thrillerů, který jsem do teď četla.
Anonace zní celkem zajímavě, ale tím to bohužel končí.
Kniha se celkem dobře četla, ale nenašla jsem žádné velké napětí ani akční situace tam nebyli skoro žádné. Všechno probíhalo až moc v klidu na to, že se jedná o thriller.
Celý příběh byl dost o ničem. Zmínka o tom že se našel mrtví student, žádné zajímavé odhalení mrtvoly a to samé platí o odhalení vraha i to bylo dost o ničem.

Za mě tato kniha rozhodně ne.

13.12.2023 1 z 5

Syn podsvetia Syn podsvetia Vladimíra Šebová

Nebylo to špatné, ale Dcera zimy se mi líbila o trochu víc.

24.10.2023 3 z 5

Noc pro chrliče Noc pro chrliče Filip Kalčák

Tato kniha je prý pro ty co mají rádi svět Zaklínače což já jsem a asi i proto jsme si knihu pořídila. Bohužel mě příběh nebavil. Celkem dlouho mi trvalo než jsem vůbec pochopila o co v knize jde. Co se týče hlavních hrdinů tak s naprostou jistotou můžu říct, že mi přišli tak moc nezajímaví, že mi bylo úplně jedno co se snimi stane. Ale s čím jsem měla největší problém byli jména, protože Kouzliván a Velihra mi nezní jako jména z YA fantasy, ale spíše jako jména z nějaké staré české pohádky. Co musím ocenit je krásná obálka a čtivost knihy, ale to je bohužel vše. Za mě tato kniha spíš ne než ano.

24.07.2023 2 z 5

Návrat Návrat Sophie Jordan

Pěkné zakončení celé série.

15.06.2023 5 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Nenáročná, pěkná kniha, kterou jsem měla během chvilky přečtenou. Jsem zvědavá na druhý díl.

13.06.2023 5 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Tato kniha mě mile překvapila. Pěkně se četla a děj plynul celkem rychle. Zajímaví a originální svět. Hlavní hrdinka byla sympatická i některé vedlejší postavy. Jsem zvědavá na druhý díl.

13.05.2023 4 z 5

Stačí mávnout křídly Stačí mávnout křídly Sára Topinková

Tuto knížku mám doma už celkem dlouho a konečně jsem se k ní dostala. Kdybych byla o něco mladší tak bych z ní možná byla nadšená o něco víc. Oceňuji krátké kapitoly. V této knize se řeší několik témat vážných témat jako je třeba sexuální obtěžování nebo třeba důvěra vložena do rukou nesprávné osoby. Knížka rozhodně za přečtení stojí.

"I když si myslíte, že můžete někomu na sto procent důvěřovat, nikdy nevíte, co se stane. Někdy vám to může zničit celý život."

12.05.2023 4 z 5

Čarodějnice dřívější a budoucí Čarodějnice dřívější a budoucí Alix E. Harrow

Kniha se mi hodně špatně četla, příběh mě moc nebavil a ani jedna z hlavních hrdinek mi nepřišla nějak zajímavá. Knížka je rozhodně originální, ale to je tak vše co se mi na ní líbilo.

11.05.2023 1 z 5

První, kdo na konci zemře První, kdo na konci zemře Adam Silvera

Stejně jako Oba na konci zemřou tak i tato kniha mě absolutně dostala. Respektive příběh Valentina a Oriona. Už od jejich seznámení jsem tak nějak tušila co se stane, ale i tak jsem si jejich příběh užívala a doufala jsem, že konec dopadne jinak. Máme tu i první seznámení s malým Mateem a Rufusem což jsou hlavní postavy s knihy Oba na konci zemřou. Knížka se krásně četla, příběh plynul neuvěřitelným tempem.
Doporučuji.

"dokud existuješ budeš dál dýchat. A když dýcháš, jednoho dne budeš zase žít"

"Lidem, který tě nechtějí vidět šťastnýho, nic nedlužíš."

09.05.2023 5 z 5

Služebník a pán Služebník a pán Lo

Moje první setkání s mangou a vybrala jsem si hodně špatně. Tento příběh byl jedna velká slátanina. Naštěstí to nemá žádné pokračování.

02.05.2023 2 z 5

Naznak Naznak Erubescit

Poezii čtu minimálně, ale tato sbírka se mi moc líbila.

28.04.2023 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Nebylo to špatné, knížka se dobře četla, příběh odsýpal. Takový průměrný thriller. Jsem zvědavá na pokračování.

12.03.2023 3 z 5

Na křídlech melancholie Na křídlech melancholie Ivana Žáčková

Některé básně se mi líbili a některé zase moc ne. Celkem povedená básnická sbírka.

10.03.2023 4 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Feel-good lgbt fantasy s artušovskou tématikou a ještě k tomu dvanáctý humbook tip to je něco co jsem věděla, že si přečíst prostě musím. Tento příběh byl tak krásný a milý a byl tak akorát dlouhý. Myslím, že kdyby byla knížka o trošku delší tak by mě možná začala nudit. Žádné velká zvraty, se tam neděli, ale vůbec mi to nevadilo což mě samotnou překvapilo. Boží příběh u kterého konec znáte prakticky od začátku.

09.03.2023 5 z 5

Úsvit temna Úsvit temna C. S. Pacat

Od této knížky jsem vůbec nevěděla co mám čekat. I přes to, že se dobře četla, příběh pěkně plynul tak mi tam prostě něco chybělo. Ze začátku to vypadalo, že to bude jedna velká jízda, ale to najednou zmizelo. Příběh byl až moc klidný a vlastě jediný velký zvrat se stal na konci což se dalo čekat, když je to první díl série. Nebylo to špatné čtení. Bylo to takové neurazí nenadchne.

23.02.2023 4 z 5

neexistence neexistence Eva Pospíšilová

Na tuto knížku jsem narazila díky Instagramu a jsem moc ráda že jsem si jí pořídila. Heavy contemporary knihy mám ráda a jednou za čas si nějakou přečtu. Nebylo to vůbec snadné čtení. I přesto, že je knížka vzhledově o proti normální knížkám malá tak jsem si připadala jako bych četla nějakou bichli jak to bylo náročné číst. Jak život Eliase tak život Kennetha byl šílený. Pozitivních chvilek tam bylo tak strašně málo oproti něm negativním. Tento žánr asi není pro každého, ale za mě určitě doporučuji.

08.02.2023 5 z 5