iška iška komentáře u knih

La Loba La Loba Alan Russell

V podstatě souhlasím s ostatními komentáři. Líbil se mi popis krajiny a severeských podmínek, ač jsou drsné a kruté. Ale ten konec mi přišel jako nalepený.

15.11.2016 4 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Opět trochu jinak a opět úžasně. A navíc jsem se opět dozvěděla něco nového, tentokráte o včelách. Fascinující.

10.11.2016 5 z 5

Sběratelka parfémů Sběratelka parfémů Kathleen Tessaro

Příjemné počtení. V současné době se mi na stolku sešlo více detektivních a thrillerových příběhů, takže toto bylo příjemné proložení.

10.11.2016 4 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Zase jednou jsem se neodtrhla od začátku do konce. No na další příběh si budeme muset trochu počkat.

30.10.2016 5 z 5

Zrádná frankovka Zrádná frankovka Věra Fojtová

Takové příjemné a lehké počtení na večer i k odpolednímu čaji (kávě).

16.10.2016 4 z 5

Ďáblova pečeť Ďáblova pečeť Peter Tremayne (p)

Sestra Fidelma prostě patří k mým oblíbenkyním. V tomto příběhu je o něco více informací o náboženských sporech dané doby. Ale v žádném případě to nebere na spádu knihy a čtenář má opět o čem přemýšlet.

16.10.2016 5 z 5

Miovo blues Miovo blues Kristina Ohlsson

Tato autorka mě ještě nezklamala. Opět jsem četla jedním dechem.

16.10.2016 5 z 5

Dr@hý příteli Dr@hý příteli Anne-Laure Bondoux

Příběh schovaný v dopisech (zde emailech) není nic nového. Ale ne vždy se mi to čte tak dobře. Bylo mi s tou knihou fajn.

05.09.2016 5 z 5

Útěk Útěk Peter May

Zase úplně jiný Peter May. A jak tu sám autor píše: "Že ať běžíte, jak daleko chcete, věci, před nimiž utíkáte, na vás čekají hned po příjezdu. Protože si je neustále vláčíte s sebou." prostě z 90% platí.

31.08.2016 4 z 5

Postav hlídku Postav hlídku Harper Lee

Souhlasím že "Jako zabít ptáčka" bylo pěknější. Ale moc pěkně je tu zobrazeno, jak nelze na věci nahlížet jen černobíle. A myslím, že některé postřehy platí i pro dnešní dobu.

31.08.2016 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Na léto celkem dobrá detektivka. Takový průměr.

06.08.2016 4 z 5

Nezmar Nezmar Jean-Michel Guenassia

Zajímavé téma. Mně velice sympatický jazyk ..... prostě mě to bavilo.

06.08.2016 4 z 5

Po prvních dvou titulech zklamání.

06.08.2016 2 z 5

Baronka Blixenová Baronka Blixenová Dominique De Saint Pern

Rozhodně to musela být zajímavá dáma. Škoda, že ze severské literatury té doby neznám tolik jmen, jako když jsem četla různé životopisné romány ze stejného období z evropského či amerického prostředí. Tam se člověk tolik neztrácí. Ale to v žádném případě není chyba knihy (jen mých neznalostí).

18.07.2016 4 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Příjemné čtení na léto a asi i dlouhé zimní večery. Ale pro mne takový dobrý průměr.

15.07.2016 3 z 5

Jirkův tajný klíč k vesmíru Jirkův tajný klíč k vesmíru Stephen William Hawking

Četla jsem s vnučkami a bavilo nás to všechny.

28.06.2016 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Toho bručouna jsem si zamilovala. Kniha mě pobavila i dojala.

Blues v modré a bílé Blues v modré a bílé Václav Hrabě

Tuto knihu jsem si kdysi koncem 70. let minulého století opsala kompletně na stroji (jiná možnost sehnání nebyla) a dodnes mne její verše oslovují.

28.06.2016 5 z 5

Léčba neklidem Léčba neklidem Saki (p)

Mám ráda tento typ humoru a kniha mi vysloveně sedla.

O ženách a o lásce O ženách a o lásce Edith Holá

Velice zajímavé téma. Jsem ráda, že jsem před podobnou otázku nikdy nebyla postavena, a přesto, že jsem si to hodně rozebírala, stejně si nejsem jista, jak bych se chovala v reálné situaci. Ale i přes tu závažnost mi některé části knihy prostě neseděly.

26.06.2016 3 z 5