Imor Imor komentáře u knih

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Krásná rodinná sága, četla se jedním dechem -ach :-)

06.06.2015 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Nádherný příběh, okouzlující prostředí - čteno jedním dechem - jojo velmi povedené :-)

06.04.2015 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Náááádherný zážitek !

14.09.2014 5 z 5

Zakázaná žena Zakázaná žena Verena Wermuth

Stejně jako třeba u knihy Bílá Masajka, mě fascinují ony ženy, které o tom co se jim přihodilo napsaly. Mám vždy trochu víc práce brát knihu jen jako příběh a nepřemýšlet o tom, že ony ženy moc nepřemýšlely a hlavně nedomýšlely co jejich zamilovanost způsobí.Vždy mě tyto příběhy jako matku dvou dcer děsí, rozčilují ... :-)

10.09.2014 4 z 5

Zbožňuju Londýn Zbožňuju Londýn Lindsey Kelk

Do třetice všeho dobrého - jednoduché, lehké počteníčko k vodě tak akorát :-)

11.08.2014 3 z 5

Zbožňuju Paříž Zbožňuju Paříž Lindsey Kelk

Nenáročné počtení k vodě :-)

28.07.2014 4 z 5

Ještě mě nezabíjej Ještě mě nezabíjej Joy Fielding

Tato kniha se povedla- udělala mi radost :-)

17.07.2014 4 z 5

Adieu, Vídni – Bonjour, Paříži Adieu, Vídni – Bonjour, Paříži Susanna Kubelka

Stejně jednoduchá a dobře čtivá kniha jako ty její předchozí :-)

17.07.2014 5 z 5

Mansfieldské panství Mansfieldské panství Jane Austen

Mansfieldské panství - první polovinu jsem tak trochu protrpěla, ale druhou polovinu jsem statečně dočetla. Nic naplat, každému se čte dobře něco jiného.

18.05.2014 2 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

"Než jsem tě poznala" - to byla opravdu jednička, "Poslední dopis od tvé lásky" - je opravdu dvojka, ale pěkná ...

28.01.2014 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Klasická anglická literatura, příjemné a poklidné čtení, krásný příběh. Připomnělo mi to období bez mobilních telefonů, kdy jsme si psali zamilované dopisy a to čekání na pošťáka - přinese psaní, nebo ne - tak to bylo vzrušující období - stýská se mi po psaní klasických dopisů ať už jsem si psala s přítelem či kamarádkou :-)

01.01.2014 4 z 5

Austenland Austenland Shannon Hale

Kniha mě moc nenadchla, chvílemi byla i nudná, ale chválím nápad autorky :-)

01.01.2014 2 z 5

Dvojí život Heleny Grahamové Dvojí život Heleny Grahamové Anne Brontë

Krásná, úžasná a čtivá kniha, všem vřele doporučuji. Po přečtení komentáře od "monii" není třeba už víc psát !

08.12.2013 5 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Kniha se četla dobře, ale ty brutální vraždy, to už mi přišlo příliš. Mám nepřečtené ještě dvě její knihy, ale asi dám přednost jinému spisovateli.

09.11.2013 1 z 5

Zkouška dítětem Zkouška dítětem Emily Giffin

Pěkná, pohodová a jednoduchá kniha, do poslední chvíle člověk doufá v nějaký svůj vysněný konec, ale až poslední stránky prozradí jak to autorka vymyslela ...

25.09.2013 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Moc pěkná kniha, určitě si koupím další knihu od této spisovatelky, která by měla prý vyjít letos v prosinci :-)

02.09.2013 5 z 5

Villette III - Zbožňovaná Villette III - Zbožňovaná Charlotte Brontë

Nádherná trilogie a jako bonus - dobrý názor na církev. Ty tři díly opravdu stojí za to číst.

Villette II - Obdivovaná Villette II - Obdivovaná Charlotte Brontë

Další krásný díl a už jdu na ten poslední :-)

Villette I - Nemilovaná Villette I - Nemilovaná Charlotte Brontë

Velmi pěkné čtení, krásný příběh, moc se těším na další díl, je dobré si koupit celou trilogii naráz.

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Nechtěla bych být ani jednou lidskou postavou v této knize, nikdy jsem nečetla nic depresivnějšího, nevím co víc k tomuto dílu napsat-možná bych tuto knihu doporučila jako povinnou četbu pro první ročníky středních škol, aby studentům došlo jaký život se žil a jaký život žijí nyní !

28.07.2013 5 z 5