Ilonidas Ilonidas komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Během čtení této knihy jsem prostě musela dělat přestávky. A důvodem určitě nebylo to, že by kniha byla slabá. Naopak. Je to opravdu silný zážitek, který jsem musela trávit velmi pomalu. Popravdě se mi teď vůbec nechce pouštět do jiné. V poslední době se k tématu koncentračních táborů, druhé světové války a Židů vracím stále častěji a tuhle knihu bych zařadila mezi jednu z nejlepších.

19.03.2018 5 z 5

Před přečtením jsem si říkala, že to není přece vůbec můj šálek kávy, a že jakmile je ta kniha tak profláklá, tak mně se určitě líbit nebude. A strašně jsem se spletla. Velmi jsem se bavila. Tu pohodu, co ta kniha šířila, jsem měla chuť nasávat pořád, takže jsem se k ní vracela kdykoli, když to šlo. Navíc ty pohledy lidí, když jsem se začla řehtat v šalině. No, jsem moc ráda, že jsem ji zařadila do Výzvy 2017. Tak výbornou oddechovou četbu jsem potřebovala jako sůl :). Někdy je fajn na chvíli vybočit z cesty.

30.09.2017 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Opravdu nádherná kniha. :)
Je tam vše, co od takové knihy očekávat. Humor, napětí, dobrodružství, láska, zvrat, tvrdá realita, smutek, bolest.
Přiznám se, že někdy jsem měla problémy vstřebat Elsinu náturu, nicméně po uvědomění si, že je to přece jenom dítě ( i když velmi inteligentní), to bylo lepší :).
Líbí se mi, jak se postupně odtajňují osoby žijící v jednom domě a zároveň, jak autor dokázal tuto realitu převézt do světa fantazie. Do světa pohádek.
Bylo to pro mě zas něco jiného a jsem fakt ráda, že jsem po knížce sáhla. Těším se na další autorova díla.

13.11.2018 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nádherná kniha,která v sobě ukrývá tolik bolesti, smutku, krutých osudů, tyranie, nelidskosti.
Nadruhou stranu i lásku, víru, sílu vzpomínek a odhodlání bojovat.
Člověk si prostě uvědomí, co má. A čeho si má na tomto světě vážit.
I když jsou stále na světě hyeny, stojí za to bojovat o lepší zítřky. A další a další dny.
Doporučuji přečíst.

07.08.2019 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Tohle je velmi silný příběh.
Zase další kniha, kterou jsem musela číst velmi pomalu a pomalu zpracovávat.
Popravdě.. Vůbec jsem tohle nevěděla. Nebo snad zapomněla? Nevěděla jsem, co se dělo s Němci, žijícími na našem území, po válce. Prostě jsem myslela, že koncem druhé světové války tohle zlo a peklo skončilo. Že se z toho lidé poučili.
Klaním se autorce a děkuju za to, že jsem se díky ní zbavila té naivity a nevědomosti. Z té brutality se mi dělá zle ještě teď.
Nevím, zdali bych vůbec chtěla všechny ty hrůzy, které se Gertě staly, přežít.
Člověk nikdy neví, jak by se zachoval, kdyby tam byl. Kdyby to zažil.

30.11.2018 5 z 5

Můžu říct, že tato kniha mě totálně strhla a rozcupovala zevnitř. Jsem docela velký knihomol a čtu jednu knihu za druhou, ale po přečtení této trilogie jsem si musela dát pár dní volna a ten příběh v sobě pořádně zpracovat. Vířily se ve mně opravdu rozdílné emoce, snažila jsem se na ten příběh dívat ze všech stran, pochopit ho z více pohledů (ať už z pohledu hlavní hrdinky, nebo z pohledu jejích přátel) a můžu říct, že tohle se mi už dlouho nestalo. Miluju knihy, které ve mně zanechávají stopy. Vřele doporučuju :))

04.03.2015 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Další nádherná kniha.
Tolik bolesti, tolik utrpení, tolik ztrát.
Vůbec jsem netušila, co se dělo mimo hlavní boj během druhé světové války. Samozřejmě kromě koncentračních táborů.
To bohužel nelze nevědět.
Nicméně, ani na tuhle smutnou událost by se nikdy nemělo zapomenout. Jsem vděčná autorce, že mi ji odhalila.
Tahle kniha ve mně zanechá stopu hodně hluboko..

04.01.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha se čte velmi dobře. Má rychlý děj, je plná akce, zvratů a událostí. A hlavně dialogů (to já ráda) :).
Navíc mi strašně vyhovoval i formát písma.
Někdy mě strašně štvali "vedlejší" postavy, které pořád házely Erice klacky pod nohy. Nicméně, chápu, že to něčím spisovatel musel okořenit. Nakonec to vždy zachránili Peterson a Mossová.
Naopak mi ale někdy přišlo, že pan spisovatel v některých částech knihy už spěchá, aby to měl za sebou. Některé věci zůstaly tak trošku nejasné a neobjasněné...
Asi jsem moc Keplerovská. Pořád to srovnávám.
Ale jsem ráda, že jsem knihu přečetla a určitě si přečtu i další knihy. Na Eriku se těším :).

13.12.2018 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Nádherná kniha.
Donutila mě přemýšlet.
Donutila mě ji neodložit až do samotného konce.
A konec... Ten mě velmi zabolel.
S jistotou můžu říct, že je to jedna z nejlepších knih české literatury.
Jen nechápu, že jsem na ni narazila tak pozdě. Ono asi všechno má svůj čas.
Rozhodně ji chci mít ve své knihovně. ❤️

09.09.2018 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Další kniha, díky které se mi na chvíli zastavil čas. Další, kvůli které mi i slza ukápla. Takový pohled do naší bolestivé minulosti by měl přečíst každý. Doporučuji.

07.01.2018 5 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Popravdě řečeno se mi k této knize od Browna nechtělo. Říkala jsem si, že to bude hrozná nuda, když tam přece nebude můj oblíbený Robert Langdon. Ale dostala jsem ji od mámy ke svátku, tak jsem si řekla: to dám. A....kdybych ji nečetla, asi bych se zabila! :D Je suprová, no a co, že tam není? Další mistrovské dílo tohoto velmi úspěšného spisovatele. Jen tak dál :)) Vřele doporučuju.

24.07.2015 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Ale jo. Dostala jsem se zase k žánru, který běžně nečtu a jako oddechovka..proč ne? Docela mě to i místama pobavilo a překvapilo. Konec jsem nečekala vůbec, i když jsem si tak v polovině knihy říkala, jestli to až do konce bude óda na skvělý vztah, tak nevím, jestli to dočtu :D. Navíc ty recepty. Těch není nikdy dost.

18.02.2018 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

No..mrazilo mě. A konečně se dozvídáme Joonovo tajemství. Povedený díl. Těším se na další.

13.02.2018 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Během dvou dnů! Absolutně mě pohltily ty příběhy, emoce a charaktery tolika různých žen i ostatních postav, které jsou ale zároveň zapletené do jednoho příběhu! Klobou dolů, protože tohle napsat, měla bych hlavu jak balón. Skvělá práce, jsem ráda, že jsem ji zařadila jako novinku 2016 do své Čtenářské výzvy :)

29.09.2016 5 z 5

Země alkoholu Země alkoholu Mo Jen (p)

Hmmm...co bych tak o ní mohla říct? Slátanina nesmyslů? Absolutně jsem nechápala, co tím chtěl spisovatel říct. Pocity z této knihy opravdu nepatří mezi ty příjemné. Přečetla jsem to jenom proto, protože jsem začala (má vada obecně). Jedno vím určitě, nikdy víc :).

17.03.2016 1 z 5