Ildi Online Ildi komentáře u knih

Listen To My Heart: Moje láska k životu Listen To My Heart: Moje láska k životu Helena von Zweigbergk

Vyrastala som a patrím do skupiny Roxeťáčok :) A preto bolo jasné, že knihu od Marie si prečítať musím. Skvelá kniha a hlboko sa sklaniam pred tým čím si Márie prešla a bohužiaľ prechádza. Držím palce a prajem veľa síl.

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Kniha super, pán Minier dvihol ste laďku dosť vysoko a čakala som niečo neskutočné. Nestalo sa, jasné čitateľné to bolo, ale vrah bol podľa mňa dosť jasný. A to sa mi pri predchádzajúcich vašich knihách nestalo. A ten názov, prečo práve takýto, netuším...

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Nádhera, čo k nej dodať. Krásny rodinný vzťah, súdržnosť a všetko čo k rodine patrí. A tak by to malo byť.

Vánoční příběhy pro potěchu duše Vánoční příběhy pro potěchu duše Bruno Ferrero

Krásna vianočná kniha, umocnená presne vianočnou atmosférou. Som rada, že je v mojej knihovníčke :)

Most do prístavu Most do prístavu Francine Rivers

Kniha fajn. Pôsobí trošku smutne, ale bohužiaľ aj o tom je život. Kniha má krásne myšlienky a stoji za to si ju prečítať.

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Čím iným zahájiť nový rok ako s Agáthou. Zbožňujem jej knihy a ani táto nesklamala. Aj keď je pravda, že sa mi podarilo zistiť vraha a to sa mi pri nej stane málokedy :)

Kouzelníkův únik z reality Kouzelníkův únik z reality Lars Vasa Johansson

Knihu som si neskutočne užila. Krásna, kúzelná a rozprávková. Podarilo sa mi pri nej tak isto ako kúzelníkovi utiecť z reality. A to tu šlo.

24.11.2017 5 z 5

Jablečný koláč naděje Jablečný koláč naděje Sarah Moore Fitzgerald

Nádherná sila kúzelných jablkových koláčov. A popri tom sila kamarátstva, vernosti a dôvery. Zistíme aká je dôležitá sila sa nevzdať a veriť. Knihu vrelo odporúčam , užila som si ju s plnými dávkami.

18.11.2017 5 z 5

Cez oblaky stále svieti slnko Cez oblaky stále svieti slnko Frances Whiting

Kniha ma milo prekvapila. Kniha je veľmi ľudská, citlivo napísaná, vôbec nie bežná, ako väčšina kníh pre ženy. Kniha ukazuje aký vie byť život krásny, dômyselne prepletený a zdôrazňuje to, čo je v živote dôležité v porovnaní s chybami, ktoré ľudia majú alebo ktoré robia vo svojom živote.

10.11.2017 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Fascinujúci príbeh, mimoriadne pútavo napísaný . Peter May opäť nesklamal.

04.11.2017 5 z 5

Mních, ktorý predal svoje Ferrari Mních, ktorý predal svoje Ferrari Robin S. Sharma

V dnešnej uponáhľanej dobe, príjemné spestrenie.

04.11.2017 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Krásny príbeh. Myšlienky malého Bruna sú jednoduché a zrozumiteľné aj pre deti , dospelým čitateľom dá tento román oveľa viac. Je to smutný príbeh. Príbeh o veľkom priateľstve, o veľkých objavoch a o tom, aké je dôležité byť na tej správnej strane plota. Vrelo odporúčam.

04.11.2017 5 z 5

Drobec Drobec Richard Bachman (p)

Nikdy by ma nenapadlo, že ma thriller dojme, ale tento ma dojal a veľmi. Krásne smutný príbeh, kde hlavný hrdina aj keď kriminálnik vo vás určite vyvolá súcit.

27.10.2017 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Kruh je kvalitná detektívka, ktorá ako jedna z mála má aj akýsi zahmlený dej. Autorov štýl mi sedí a kriminalista Servaz je neskutočný sympaťák. Čo sa teda Kruhu týka, ide o výborné dielo so zaujímavou zápletkou, kniha je čtivá, má spád. Dej je zasadený do univerzitného prostredia a do okolí jazier, čo dáva knihe taký jemnejší nádych ( oproti Mrázu). Je tam menej krviprelievania, čo mi , ale vôbec nevadilo. Páči sa mi taký neuzavretý dej, ktorý núti k čítaniu Tmy. ... už teraz sa teším...

21.10.2017 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Geniálna, nadčasová kniha.....Jednoducho nemám slov

17.10.2017 5 z 5

Čierny dom Čierny dom Peter May

Moja prvá kniha od tohto autora, ktorého si ukladám do obľúbených. Príbeh vyzerá ako klasická detektívka, až na to, že okrem riešenia vraždy sa dozviete o živote ostrovanov a pre nás netypickej tradícii lovu Súl. Zaujímavý je aj spôsob , akým autor prepletá život hlavnej postavy s vyšetrovaním vraždy, spája minulosť s prítomnosťou, čo však nekazí čitateľský dojem, práve naopak. Knihu vrelo odporúčam.

16.10.2017 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Táto kniha ma milo prekvapila. Čítala sa veľmi dobre. Stále sa tam niečo dialo a posúvalo ma to ďalej a ďalej. Teším sa na ďalšie autorove knihy. Super.

14.10.2017 5 z 5

Zázrak v kaviarni Higher Grounds Zázrak v kaviarni Higher Grounds Max Lucado

Tak za mňa veľké sklamanie, obálka pekná, námet tiež.....mám rada knihy s duchovnou tématikou, ale v tejto knihe sa to naozaj prehnalo. Škoda.

14.10.2017 2 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Kniha fajn, len ma prekvapil až takýto veľký záujem. V rebríčku najčítanejších kníh by som určite vedela uviesť iné knihy...

14.10.2017 4 z 5

Citový život zvířat Citový život zvířat Peter Wohlleben

Príjemná milá knižka. Niečo nové som sa dozvedela , ale citový život zvierat , keďže ich mám doma požehnane mám preskúmaný podrobne :) Takže môžem len súhlasiť s pánom Wohllebenom.

14.10.2017 3 z 5