Most do prístavu

Most do prístavu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272918/bmid_most-do-pristavu-hfo-272918.jpg 4 22 22

Sága o zničujúcej cene slávy, spálených mostoch a nekonečnom Božom milosrdenstve. Spálila všetky mosty, aby získala to, čo malo byť naplnením jej túžob. Teraz má však už len jedinú túžbu – vrátiť sa domov. V tejto strhujúcej a dlho očakávanej ságe o pokušení, milosrdenstve a bezpodmienečnej láske obľúbená autorka Vykúpenej lásky prináša široko poňatý a vynikajúco rozpovedaný príbeh. HOLLYWOOD 1957. Pre tých, čo v Hollywoode niečo znamenajú, je Lena Scottová najvychytenejšou stúpajúcou hviezdou strieborného plátna od čias rýchleho vzostupu Marilyn Monroe. Len málo z nich vie, že jej skutočné meno je Abra. A ešte menej ľudí pozná cenu, ktorú musela zaplatiť, aby získala pocit, že je niekým. Pre pastora Ezekiela Freemana však Abra stále zostáva dievčatkom, ktoré si získalo jeho srdce v noc, keď ho našiel plakať opustené hneď po narodení pod mostom na predmestí Havenu. Zeke a jeho syn Joshua – Abrin najlepší kamarát – pozorujú, ako dospieva na exotickú krásku. Zeke však vie, že okolnosti Abrinho narodenia zanechali jazvy hlboko v jej srdci, jazvy, v dôsledku ktorých ľahko podľahla zvodom šarmantného podvodníka, ktorý ju zlákal do hollywoodskej továrne na sny. Zdá sa, že Haven je od Hollywoodu nenávratne vzdialený, a Abra rýchlo zvládne to, čo sa od ambiciózneho dievčaťa so žiarivými očami očakáva. Prineskoro spoznáva, aká zničujúca môže byť cena slávy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Kumran

Bridge to Haven , 2014

Dithiantusi
15.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Krasna kniha - odporucam ju hlavne mladym dievcatam, ktore tuzia po herectve a modelingu - lebo skutocnost o zivote hereciek a modeliek je celkom kruta. Francine ma velky talent na vykreslenie emocii. Ma dobry rozpravacsky talent. Rozpravanie plynulo prechadza z pohladu jednej postavy do pohladu druhej tak, ze si to ani nevsimnete takze dostavate obraz deja z viacerych perspektiv.
Na zaciatku sa stretavame s Abrou - jej mama ju porodi sama na moste, necha ju tam - a odide. Bozim riadenim ju najde pastor a zachrani novorodeniatku zivot. Neskor si Abru adoptuju s manzelkou (uz maju maleho syna). Po 5 rokoch manzelka zomiera - a pastor urobi nieco, co sposobi vsetky problemy v tejto knihe - Abru dava prec (ku susedom prakticky) - vzdava sa jej (svojho vlastneho syna si samozrejme necha). 5 rocne dievcatko je zdrvene - preco ho ocko dava prec? Preco ho uz nema rado? Preco? Caka ho, dufa - ale marne. V 5 rocnej Abre nastava zlom. Vyrastie z nej nestastna teenagerka. Povedali jej, ako sa narodila. Abra vie, ze je 2x nechcena. A vsetci naokolo sa cuduju, preco je taka chladna ku svojim adoptivnym rodicom. Ako mozte doverovat cudzim ludom, ked vas uz 2 krat vasi vlastni 'rodicia' opustili? Ako mozete doverovat, ze tito vas neopustia? A ako mozete vnimat Boha ako otca - ked vas ten vas opustil, dal vas prec cudzim ludom a odisiel? Ale to samozrejme nikto nechape - chcu po Abre aby bola stastna a vdacna. Chcu, aby rozmyslala ako dospely clovek. A potom prichadza pan 'som uzasny'. Abra s nim uteka. Ale opusta ju aj tento muz. Domov sa vratit nechce - tam su ludia ktori ju vzdy sklamali a opustili, a keby sa vratila odsudili by ju za to. A tak sa ocita sa v rukach muza z filmoveho priemyslu. Nie, Abra netuzi byt slavna a bohata - Abra nekonecne tuzi byt milovana a prijata. V knihe je to jasne napisane - chce byt niekym, aby ju uz nemohli odvrhnut. Lenze zivot herecky ju pripravil uz uplne o vsetko - o meno, farbu vlasov aj o slobodu. A tak musi Boh dat do poriadku to, co Pastor znicil - Abrino srdce. Pocas celej knihy si zial Pastorani raz nepovedal: velmi som jej ublizil, mea culpa, Boze odpust .... On do konca knihy netusil, ze to, co sa stalo zacalo tym, ze sa zachoval ako pako. Vybral si lahsiu cestu. Ale na konci sa vsetko rozuzli, a Abra ako dospely clovek co si presiel peklom s Bozou pomocou a velkou milostou rozpleta svoj zivot a zacina novu cestu. Nechyba ani romanticka zapletka. Citajte, oplati sa.

Gréta79
23.12.2020 5 z 5

Túto knihu som dostala od kamarátky a spočiatku som bola voči nej mierne skeptická. Ale po prečítaní som si uvedomila, že už strašne dlho som nečítala takú úžasnú knihu. Nejde len o príbeh, ale predovšetkým o posolstvo, ktoré kniha prináša. Odvtedy som si kúpila ďalšie štyri knihy od autorky a každá z nich mi pomohla v ťažkom období. Vrelo odporúčam.

Tinicek
21.11.2020 5 z 5

Geniálne...

pip11
29.07.2020 5 z 5

Smutný příběh o vnitřním boji, pochybnostech a pozlátku slávy. Abra odchází z domova, kde se cítí nechtěná…. jsou to však pouze její nevyzrálé pocity. Touha po domově v ní s léty narůstá, ale co dělat, když všechny mosty za sebou spálila. Poutavě napsaný krásný příběh o lásce a odpuštění.

Karcoolka2210
06.07.2018 5 z 5

Dávam 5, lebo aj keď ma hlavná predstaviteľka Abra miestami dosť štvala, je to ďalší pekný a povzbudzujúci počin z pera pani Rivers :)

Marylaa
03.03.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale byla by lepší, pokud by nebyla začátkem nějaké série. Pravděpodobně kvůli tomu je konec takový dost natahovaný. Být to o pár stránek kratší, dala bych pět hvězdiček.

Ildi
06.01.2018 4 z 5

Kniha fajn. Pôsobí trošku smutne, ale bohužiaľ aj o tom je život. Kniha má krásne myšlienky a stoji za to si ju prečítať.

hats
07.07.2016 5 z 5

A mne sa to veru páčilo.

Francine Rivers
americká, 1947