ikul ikul komentáře u knih

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Po úvodní akční scéně jsem se nějak nemohla začíst. Byla to taková slabá chvilka, nevím jestli moje nebo autorky. Posléze se kolotoč rozjel a vtáhl mě do děje. Pár stránek lehce erotických okořenilo romanticko - detektivní příběh. Hezké čtení na dovolenou.

25.04.2018 4 z 5

Záchranná pouť: Jeden muž, třicet tisíc psů a cesta poslední naděje dlouhá milion mil Záchranná pouť: Jeden muž, třicet tisíc psů a cesta poslední naděje dlouhá milion mil Peter Zheutlin

Dlouho jsem přemýšlela o tom, jak okomentovat tuto knihu. Jsem pejskařka a nevím, jak by zareagoval ten kdo psa nemá. Ve mně kniha vzbudila pocit, že je mezi námi stále dost lidí, kteří mají srdce a že to křesťanské pomáhání bližnímu stále ještě platí, byť se to v tomto případě týká zvířat. Je to o lásce, nicméně romantiku v tom nenajdete. A je to o naději. Takových knih je zapotřebí.

19.07.2017 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Bylo to mé první setkání se Sarah J. Maasovou. Používá hezký jazyk, její kniha je čtivá. Námět byl také kouzelný. Pohádka Kráska a zvíře vždycky upoutala. Těšila jsem se, jakou variaci mi Sarah nabídne. Rozjezd byl impozantní, nemohla jsem se odtrhnout, ale pak se dostavilo zklamání. Příchodem Feyre do Prythianu nastala celkem nuda, přemýšlela jsem, že to nedočtu. Chyběla tomu šťáva. Protože knihy dočítám, vydržela jsem. Návrat Feyre mezi víly byl už zase s nápady a knihu jsem dočetla. Dávám tři hvězdičky za ten dějový propad.

15.06.2017 3 z 5

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

Kniha se mi líbila. Zápletka byla víc detektivní a to mě právě bavilo. Chvílemi se to trošku táhlo, ale to je jen jedna hvězdička dolů. Zase se těším, čím mě Sandra Brown překvapí.

28.07.2016 5 z 5

Závist Závist Sandra Brown

Je to poutavé, čtivé. I když je děj předvídatelný, přesto mě kniha bavila až do konce. Zatím nejlepší, co jsem od Sandry Brown četla.

21.06.2016 5 z 5

S Madame Chic na úrovni S Madame Chic na úrovni Jennifer L. Scott

Madam Chic je pro mě nenáročná kniha, přečetla jsem i její další dvě pokračování. Nejvíc se mi líbil druhý díl Madam Chic doma. Jak napsala již jedna čtenářka, knihy nabíjí pozitivní energií. Postřehy Američanky jsou mnohdy úsměvné, ale život by se měl tak žít. Co je špatné na tom snažit se o eleganci, úroveň, pohostinnost, empatii a hezké vztahy? Já myslím, že vůbec nic. Vnitřní krása totiž nestojí žádné peníze. Tak proč se nepokusit o sobě trochu zapřemýšlet.

13.05.2016 5 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Dočetla jsem Ostrov lhářů a byla jsem v depresi. Jestli to mělo úžasný úspěch, pak jen díky bravurní stylistice a šílenosti, která z toho vypadla. Dnes autor musí za každou cenu šokovat, aby uspěl. Běžný život je nuda a vlastně se nedá žít. Chápu psychické stavy v pubertě, chápu chování hrdinů v prostředí rozpadajících se rodin, ale napravovat rozvrácenost dalším šíleným nevratným krokem.... Do nového dne mi to nedalo přemýšlení o nápravě světa, dodalo mi to nechuť cokoliv dělat.

15.01.2016

Mathildino tajemství Mathildino tajemství Corina Bomann

Příběh Mathildy se mi líbil víc než Agnetin a doufám, že třetí Solvejžin nezklame. Hezké, čtivé a vcelku nepředvídatelné.

09.05.2024 5 z 5

Ostrý střih Ostrý střih Sandra Brown

Mírně děsivý thriller o krásné podezřelé a mladém psychopatovi. Těšila jsem se na více zapeklitý konec, ale jinak se mi kniha líbila.

11.04.2024 4 z 5

Tajemství luštitelky kódů Tajemství luštitelky kódů Sara Ackerman

Fiktivní příběh ve dvou dějových linkách (rok 1942 a 1965) na pozadí skutečných míst a souvislostí. Zaujal mě námět téměř detektivní a znalost prostředí, ve kterém se autorka pohybuje. Je to čtivé, přečetla jsem to během pár večerů.

14.03.2024 4 z 5

Sejdeme se pod jmelím Sejdeme se pod jmelím Jenny Bayliss

Obal na knize sliboval romantický vánoční příběh. Bohužel jsem byla zklamaná. Příběh neměl pro mne švih ani vánoční kouzlo. Setkání spolužáků před svatbou a jakoby v pozadí zamilovaná Nory s Isaakem byla vlastně nuda. A do té nudy ještě v pravidelných intervalech vstupovaly jedna tragédie (úmrtí spolužáka) a jedna křivda. Chápu autorku, že chtěla příběh oživit.

12.12.2023 2 z 5

Odražená střela Odražená střela Sandra Brown

Hlavním tématem tohoto detektivního románu je neovladatelná sexuální touha detektiva po ženě shodou okolností hodně podezřelou. Takže trochu nuda, pak dlouho napětí a závěr ala Sandra Brown.

22.11.2023 4 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

Jak v minulém díle nebylo nic o Paříži, tak tentokrát jsem si Řím užila. Ale bohužel bylo to jediné, co mě na knize bavilo a připomínalo místa, která jsem již navštívila dvakrát. Příběh Lisy a Willa mě fakt nezaujal.

28.09.2023 2 z 5

Sophiin triumf Sophiin triumf Corina Bomann

Předpokládám, že se v tomto díle Sophiin příběh naplnil. Její život se točil hodně kolem kamarádky Henny, práce, až se začala míjet se svým manželem. Trošku mě pobavilo, že dokázala analyzovat vzorek krému v kuchyni svého bytu. Ale proč ne, v románu je všechno možné.

04.09.2023 4 z 5

Přístav naděje Přístav naděje Rosie Goodwin

Líbí se mi příběhy této autorky. Tentokrát jsem byla v napětí od počátku knihy a děsila jsem se, co ještě mě v příběhu čeká. Téma bylo temné a chování některých postav ještě temnější. Osud Sophie se zdál být neodvratným. Ještě, že na světě jsou i dobří lidé.

01.08.2023 5 z 5

Kouzlo všité do šatů Kouzlo všité do šatů Barbara Davis

Dvě dějové linky. Jedna linka vypráví příběh Soline, která ve válce ztratila svou lásku a naději. Druhá linka vypráví příběh Aurory a její matky, které k sobě nemohou nalézt cestu. Osud spojí Soline a Rory a obě mají pocit sounáležitosti. Zpočátku mi byla postava Rory a její matky celkem protivná a nudná oproti dramatickému osudu Soline. Ale vydržela jsem a konec už byl rychlejší.

13.05.2023 4 z 5

Dvojí život Dvojí život Katie Gutierrez

Příběh o dvou ženách generačně rozdílných. Jedna, která svůj život prožívá v trvalé lži z lásky ke svým mužům a dětem. Druhá, žijící pro kariéru s démonem z dětství a neschopností odpouštět. Příběh se zadírá pod kůži a vy jen čekáte, jak to všechno dopadne. Napsáno skvěle, ale obě hlavní představitelky ve mně vůbec nevzbudily sympatie.

18.02.2023 4 z 5

Na jménu nezáleží Na jménu nezáleží Nora Roberts

Pěkná zlodějská romance. Kniha měla spád, vůbec jsem se nenudila.

23.01.2023 5 z 5

Štěstí na přání Štěstí na přání Angela Marsons

Příběh tří kamarádek, které se jednoho dne rozšouply a v alkoholovém opojení začaly čarovat, aby se jim splnila přání. Jedna chtěla, aby se do ní zamiloval šéf. Druhá chtěla dítě od svého ženatého milence a třetí se chtěla zbavit protivné tchýně. Jak ze života. Všem se přání splnila, ale jen dvě přání skončila červenou knihovnou a jedno bylo naprosto reálné a předvídatelné. Na bestseller nic moc.

27.12.2022 3 z 5

Sophiiny sny Sophiiny sny Corina Bomann

Na druhý díl Barev krásy jsem se těšila a musím říct, že mě nezklamal. Osud Sophie projde opět změnami a zdá se, že by mohla konečně najít štěstí. Ale kdoví.

13.12.2022 5 z 5