iiiccc iiiccc komentáře u knih

Vůně jasmínu Vůně jasmínu Corina Bomann

(SPOILER) Melaniin snoubenec je po těžké nehodě v kómatu. Když se to stalo, tak řídil Volvo, takže nechápu, jak je to možné. Navíc, protože se to stane hned na začátku knihy, je nám to v podstatě jedno, nemáme k postavě citový vztah. Vlastně celou knihu nám to je jedno, protože aby Melanie přišla na jiné myšlenky, vypraví ji její prababička Hanna svůj životní příběh a zároveň ji dohazuje mladého zahradníka. Jo a ještě srovná do latě Melaninu hroznou budoucí tchyni. Příběh prababičky Hanny je úžasný. Vypraví o dětství ve Vietnamu, o tom jak se dostala do Evropy, o tom co získala, co ztratila a zase našla, aby to mohla opět ztratit a získat něco jiného. Bolestivé a nádherné. Proč tam vůbec byla nějaká Melanie? Naprsto zbytečná dějová linka, nebavila mě.

16.09.2020 3 z 5

Město jako Alice Město jako Alice Nevil Shute

Jeden bohatý a osamělý pán zemře a své jmění odkáže jediným příbuzným, které zná - rodině své sestry. Právník, který řeší jeho poslední vůli vypátrá poslední přeživší, a to sice neteř Lean. Ta pracuje jako obyčejná stenotypistka. Lean se po získání renty rozhodne svou práci opustit, aby v jedné vesnici v Malajsku postavila studnu. A proč? ........ všude je plno příběhů o těžkých životech v zajateckých táborech, ale nikdo nikdy nemluví o životech těch zajatců, kteří se do táborů nikdy nedostali.

11.05.2020 4 z 5

Ilustrovaná máma Ilustrovaná máma Jacqueline Wilson

Pro mě jedna z nejsilnějších knih od autorky.

20.02.2020 5 z 5

Rodinné prokletí Rodinné prokletí Gina Mayer

Bolestný příběh několika žen, které spojuje více než jen pokrevní pouto. Luisa, Leonora, Sofie, Theodora, Dora, Nanette a muž, který zamíchal jejich osudy - Anton. Dobré téma, které je dobře zpracované. Jen mi to přišlo takové strohé, ráda bych si přečetla o osudu každé té postavy zvlášť. Je ale pravda, že se jedná o německou literaturu, ta v takovémhle stylu bývá napsaná.

20.02.2020 3 z 5

Princ a chuďas Princ a chuďas Walt Disney

Dobře převyprávěný klasický příběh pro malé děti s krásnými Disney ilustracemi. Výborné pro začínající nebo pomalejší čtenáře.

20.02.2020 5 z 5

Pohádkový dědeček Pohádkový dědeček Eduard Petiška

Některé pohádky byly oblíbenějšího, některé méně. Svého času jsem se dokázala převyprávět všechny.

23.01.2020 4 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Sebastian Faulks

Zdrcující popis toho, jak obyčejné lidi měnil válečný stav. Fyzicky i psychicky. Čím si MUSELI muži na frontách a jejich rodiny a přátelé doma projít. Jak byli vytrženi ze života. Jak bojovali a plnili svojí povinnost. A jak se poté chtěli vrátit zpět do vyjetých kolejí svého předválečného života, které ale byly vytrhány a jejich pozůstatky zahlazeny.

29.11.2019 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Do knihy jsem nakoukla v knihkupectví, protože byla v té době všude. Vůbec mě neoslovila. Kamarádka překladatelka mi to vysvětlila tím, že jí musím přečíst v originále. Přečtla jsem si jí tedy v originále. Je pravda, že jsem pochopila, co tím chtěl(a) básník(poetka) říci. Hm, bezva. A dál?

29.10.2019 3 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Zatím moje jediná přečtená detektivka, kde jsem odhadla pachatele, jeho motiv a dokonce i průběh příběhu. Konec mě překvapil a musím říct, že ve špatném slova smyslu. Jako kdyby autorka nevěděla, jak si s uzavřením poradit. Styl psaní byl velmi dobrý, protože ač jsem tušila, co bude následovat, udržoval ve mně napětí a touhu číst dál. Také se mi líbil x-ray na vazbě knihy.

04.10.2019 3 z 5

366 pohádek na dobrou noc 366 pohádek na dobrou noc kolektiv autorů

Sice je v knize jeden příběh na jeden den, ale u toho nikdy nezůstalo ;). Některé příběhy jsem si tak oblíbila, že mi je rodiče museli číst opakovaně, jiné mě nezaujaly.

26.09.2019 4 z 5

Pohádky z Orlických hor Pohádky z Orlických hor Josef Lukášek

Řekla bych trošku jiné pohádky. Ale úžasné. Četla jsem několikrát a pokaždé mě to bavilo :).

26.09.2019 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Po přečtení prvních pár stránek jsem znala průběh příběhu a vzhledem k nebezpečnému povolání mužského hrdiny, i jeho konec. Krok vedle a obávám se, že i poslední hřebíček do rakve mé čtenářské krize.

19.09.2019 1 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Opět něco, co mělo zůstat pouze jako vtipná složka sociálních sítí. To je můj názor jedince z internetové generace. ALE s knižní podobou tohoto internetového projektu za mnou přišla moje mamka (53 let), která je sociálními sítěmi téměř nepolíbená a vyhovuje jí to. Byla mrtvá smíchy a tvrdila, že tohle si prostě musím přečíst. Ač jsem některé dialogy/monology již znala, znovu jsem se s chutí zasmála. Pak si knihu vzala zpět, že jí vezme "holkám" do práce. Takže proč ne :D.

19.08.2019 4 z 5

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Knihu jsem četla se zatajeným dechem a konec mě opravdu překvapil. Něco, co se ze začátku jeví jako nepochopitelné pouze z toho důvodu, že člověku něco uniká, se nakonec vysvětlí něčím mnohem hrůznějším, než se zpočátku zdálo. Zklamalo mě jenom to, že se příběh profiloval jako mysteriozní a následně byla tato dějová linka naprosto vyhlazena.

13.08.2019 5 z 5

Rašeliniště Rašeliniště Susanne Jansson

Naprosto fascinující popis přírody v kontextu příběhu, který se jeví až jako nadpřirozený (stejně jako sama příroda). Samotné rozuzlení příběhu je docela předvídatelné a rozhodně není nadpřirozené. Zároveň mi ukončení přišlo příliš zbrklé a triviální. Ale atmosféru to má, to ano.

21.06.2019 4 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Velice atraktivní prostředí panoptika bizarností. Ve své době byly tyto instituce hojně vyhledávanou zábavou a účinkující zde "bavili" diváky dobrovolně nebo z donucení, stejně jako v této knize. Samotný příběh je obdivuhodnou směsí odvahy, lásky, vytrvalosti a životní energie, kterou disponuje každá z postav příběhu, jestliže se člověk dokáže dívat jejíma očima.
Téma sice klišé, ale zpracováno bylo skvěle.

04.02.2019 5 z 5

Nestvůra z Essexu Nestvůra z Essexu Sarah Perry

Podmanivě okouzlující atmosféra. Ale o čem to vlastně bylo? Pro jednoho o ničem, pro druhého o všem.

23.01.2019 2 z 5

Sexuální výchova: Road trip Sexuální výchova: Road trip Katy Birchall

Seriál se mi líbil. Tohle sice nebylo úplně nejhorší ale na to, že to má "detektivní" zápletku, to byla dost nuda. Navíc jsem nepochopila, proč z té Aimee dělali pořád takovou tupěnu...

19.08.2022 3 z 5

Sleduješ mě? Sleduješ mě? Vincent Ralph

Dobrý námět, ze kterého mohl autor udělat thriller, na který se nezapomíná. Tak třeba příště.

21.04.2021 2 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Moc mě to nechytlo. Takové nemastné neslané.

18.01.2021 3 z 5