IgorGebiza IgorGebiza komentáře u knih

Den D 6. 6. 1944 – Vrcholná bitva druhé světové války Den D 6. 6. 1944 – Vrcholná bitva druhé světové války Stephen Edward Ambrose

skvele, povinne citanie pre vsetkych historikov ci uz amaterov alebo profesionalov. :O)

08.09.2021 5 z 5

Vítězové Vítězové Stephen Edward Ambrose

skvela kniha. faktograficke udaje prepojene so spomienkami ucastnikov bojov.

02.08.2021 5 z 5

Takhle jsem si to teda nepředstavovala Takhle jsem si to teda nepředstavovala Halina Pawlowská

kniha na jeden deň, príjemné, úsmevné aj keď nečakajte extra komičnosť.

21.07.2021 4 z 5

Rolling Stones na věčné časy? Rolling Stones na věčné časy? Stephen R. Davis

skvelé ako The Rolling Stones. :O)
maju úžasní život aj keď začiatky nemali ľahké.
knihu si musí prečítať každý fanúšik Stones (ideálne si pri tom púšťať jednotlivé albumy podľa toho kde aktuálne v knihe ste) :O)
...a odporúčam ju všetkým fanúšikom hudby.

21.07.2021 5 z 5

Historie SS Historie SS G. S. Graber

Na jednej strane kniha sa velmi lahko cita, zaujimave informacie o zaciatku vzniku SS. O Himmlerovi a jeho zivote bezneho nie velmi bystreho, ale lojalneho clena NSDAP, ktory si svoju poziciu a moc ziskal hlavne svojou lojalitou.
na druhej strane trosku zavadzajuci nazov knihy kedze sa nevenuje podrobnejsiemu posobeniu SS pocas bojov v druhej svetovej vojne. Nevenuje sa jednotkam SS a ich posobeniu na vojnovom poli, jednotkam ktore vznikli v inych statoch ako SS Viking, Galicia a td. Takze ak chcete mat komplexnejsi prehlad tato kniha vas neuspokoji.

28.05.2021 2 z 5

Geronimo - paměti náčelníka Apačů Geronimo - paměti náčelníka Apačů S. M. Barrett

Indiáni, Apači téma, ktorú mám rád od detstva aj keď Winetua som nikdy neprečítal. táto kniha nie je zlá, ale ako aj komentár predo mnou trošku sa tam miešajú časy, potom trošku rušia niektoré krátke kapitoly o vybraných osobnostiach tej doby. Možno bolo vhodné knihu rozdeliť na tri časti. Geronimo, Historia Apačov a samostatná časť osobnosti.

03.05.2021 4 z 5

Ako som vozil Nórov Ako som vozil Nórov Ondrej Sokol

vodič autobusu napísal vtipnú knihu. číta sa to dobre a sú pasáže kde som sa nemohol prestať smiať. v dnešnej dobe plnej čiernych správ vhodná kniha na oddych.

26.04.2021 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

po prečítani knihy Prvok, Šampón, Tečka a Karel som si všimol doma v poličke túto knihu svojej ženy.
úprimne "prvá" kniha od Hartla bola akoby zábavnejšia, aj keď ani toto nebolo najhoršie. román na oddychové čitanie, ktorý si žiaľ o pár mesiacov ani nebudete pamätať, ale to je asi prípad všetkých Hartlových románov.
na začiatku som sa v postavách stratil až pokým som pochopil, že kto ku komu patrí a aký má vzťah k ostatným postavám. po "uprataní" ma to začalo aj viac baviť. ideálna knižka na letnú dovolenku.

20.06.2019 3 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

zvlastna kniha, nie zla, aj ked v druhej polovici som sa zacal trosku stracat.

09.01.2019 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

táto kniha by mala byť zaradená medzi povinné školské čítanie. veľmi silné a veľmi smutné.

17.09.2018 5 z 5

neviem co k tejto knihe povedat. necita sa zle, v celku zaujimava myslienka o casovej slucke, ale akosi som si nevedel vytvorit vztah k hrdinom.

12.09.2018 3 z 5

Džínový svět Džínový svět Radek John

prijemne nostalgicke citanie. mladsie rocniky asi nezaujme, ale kazdemu kdo prezil detsvo a mladost v socializme by sa pacit mohla.

05.09.2018 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Kniha nesklamala, aj keď som mal občas pocit, že som ju už predtým čítal. uberám jednu hviezdičku lebo z Jo Linnu sa stáva akýsi superhrdina.

04.09.2018 4 z 5

Napoleon v Rusku. 2. díl: Zkáza Velké armády Napoleon v Rusku. 2. díl: Zkáza Velké armády Jiří Kovařík

Obdivujem tohto pána ako dokáže písať o dejinách. Občas som mal pocit akoby čerpal od priamych účastníkov bojov. Kniha je pútavá, detailná (niekedy až moc) pamätať si to množstvo šľachticov bojujúcich či už na strane Napoleona alebo Rusov je nemožné. odporúčam každému kto má rád históriu a nemusí to byť len obdobie Napoleona.

04.09.2018 5 z 5

Vlastnou hlavou Vlastnou hlavou Marek Vagovič

kto si to precita bude nenavidiet Fica este viac

28.02.2018 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

kniha opisuje tvrdost jednoduchych ludi, ktori nemaju problem tyrat a mlatit deti, ale zaroven sa boja Boha a veria poveram.
velmi dobra kniha. preco potom nie je pat hviezdiciek? zaver mi prisiel akoby autor to chcel velmi rychlo ukoncit. potom sice v zavere vysvetluje svoje pohnutky napisat tuto knihu.

12.02.2018 4 z 5

v celku zabavná oddychová kniha.

01.02.2018 3 z 5

S tomahawkem proti mušketám II. S tomahawkem proti mušketám II. Jiří Černík

skvela kniha

17.01.2018 5 z 5

Místo pro tajnosti Místo pro tajnosti Tana French

nemôžem si pomôcť, ale ďalšia skvelá kniha od T. French. dobrý opis, skvele vytvorená atmosféra. úplne iný typ detektívok.

18.10.2017 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

oddychova kniha na jedno posedenie...

06.04.2017 4 z 5