icezero icezero komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

vlastně je docela zajímavá informace, že kdysi nechtělo žádné nakladatelství rukopis o malém čaroději přijmout a vydat jako knihu... co se z rukopisu nakonec stalo za megahit už dne s víme snad všichni. První z dílů celé série jsem četl několikrát a pokaždé si v ní najdu něco, čeho jsem si nevšiml. A taky je pravda, že tenhle díl je pro mě druhý nejoblíbenější.

28.01.2020 5 z 5

Černá neděle Černá neděle Thomas Harris

po pravdě jsem od knížky čekal víc, především díky zkušenosti doktorem H. L. Snad je to tím, že každý nějak začínal...
samotná kniha tak nějak neurazí ani nenadchne, občas se děj strašlivě táhl, občas to ubíhalo a samotné zakončení bylo, aspoň tedy pro mě, tak nějak očekávané. snad i proto dávám 50%

28.01.2020 2 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

sérii s Harry Holem mám přečtenou skoro celou - chybí mi díl dvanáctý. Tento díl mě docela překvapil, nějak jsem se do něj nemohl začíst, ale po pár desítkách stránek už to docela příjemně ubíhalo. Během čtení jsem měl několik tipů na konec, ale to jak díl končí mě docela překvapilo... nevím jestli mile nebo nemile, třeba mi to časem bude jasnější :D

10.01.2020 4 z 5

fantasy je můj oblíbený žánr a vzhledem k tomu, že jsem na filmové zpracování slyšel nejrůznější názory, sáhl jsem po knížce. A ta nezklamala :D Příběh je skvěle napsaný a krásně to při čtení ubíhalo. Už se těším na pokračování
P.S. tohle je moje poslední do čtenářské výzvy 2019 - na to že jsem začal na konci srpna to nakonec není tak úplně špatný :D snad to příští rok zvládnu všechno

29.12.2019 3 z 5

Vražda na golfovém hřišti Vražda na golfovém hřišti Agatha Christie

Co vlastně říct, kdyz už je v předchozích komentářích prakticky všechno. A.Christie je jednou z nejlepších autorek a série s Poirotem se dočkala mnoha finálových zpracování. Tuhle knížku jsem opět četl až po shlédnutí filmu, ale i tak mě bavila hodně a při čtení mi někde v podvědomí lítaly obrázky z filmu. Vlastně to není zase tak špatná kombinace - napřed film a pak knížka :)

25.12.2019 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Skvěle napsáno jen některé pasáže se podle mě hodně táhly, pro mě zbytečně třeba ta část kdy hlavní hrdinka Hana žije v prakticky vysídleném zbytku vesnice a všichni ví jak to nakonec dopadne... Zas na druhou stranu mě příběh hodně zaujal, k Temelínu i celému jeho okolí mám hodně blízko, a tohle je přece jen součást historie JIžních Čech. Vzhledem k tomu že celou popisovanou oblast znám a vím jak vypadá dneska, hodně mě při čtení mě bavilo představoval si jak to vypadalo kdysi...
A ano ta vesnice se jmenuje Purkarec.

22.12.2019

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Knihu jsem si zařadil do čtenářské výzvy. Film jsem kdysi viděl - podle mě je to klasika a tak mě zajímalo jak na tom bude kniha. Po pravdě mě tak úplně nenadchla, což je možná způsobeno filmem, nebo stylem psaní, ale vůbec mi to neutíkalo. Ale chápu že z psychologického hlediska je celý příběh hodně dobře sestaven - těžko si představit, jak by člověk reagoval v některých takhle vypjatých situacích.

22.12.2019

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Dnes je asi dost těžké představit si to všechno, co v době druhé světové války prožívali příslušníci perzekuovaných národů. I když skvěle napsáno tak i já připouštím, že film mě zaujal víc než kniha. To ale rozhodně neubírá mému obdivu k autorovi, za to co musel během tohoto temného období zvládnout přežít. Pravdou ale je že samotné závěrečné zápisky nacistického vojáka mě samotného možná zaujaly stejně jako hlavní příběh... holt v každé době a každé společnosti nejsou věci jen bílé nebo černé.

28.11.2019 4 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

od Agaty Christie mám přečtených pár případů s panem Poirotem a tak mě zajímalo jak to bude se slečnou Marplovou. No po pravdě když si odmyslím to prostředí anglického venkova, docela mi tím svým všechny znám připomíná Kelišovou od režiséra Trošky :D Ale teď vážně, Děj se občas až moc táhl a na vraha jsem tedy původně tipoval někoho úplně jinýho a tak mě rozuzlení trošku překvapilo

17.11.2019 3 z 5

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

kniha přečtena v rámci výzvy pro rok 2019. Při čtení se mi dost často vybavoval obličej Leonarda di Capria i Toma Hankse, což je asi pochopitelný když jsem film viděl několikrát a patří mezi moje oblíbené díla. V knize je toho oproti filmu víc a i když podvodník tak mi je Frank docela sympatický. Občas přemýšlím nad tím, jestli by v dnešní době všudypřítomného Velkého bratra bylo něco podobného vůbec možné :D

17.11.2019 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

o samotné předloze pro hlavní objekt příběhu - vilu Tugendhat toho něco málo vím, i když ač z Brna neměl jsem to ětěstí se ještě dovnitř podívat. Po přečtení příběhu v knize docela chápu, proč se od něj skuteční majitelé vily distancují. Být v jejich kůži, příběh by se mi asi taky úplně nelíbil :D

10.11.2019 2 z 5

Když Duben přichází Když Duben přichází Jaroslav Foglar

asi už nejsem ta správná věková skupina, pro kterou je kniha nepochybně určena. Takže moje pocity z ní jsou podobné jako u ostatních. Foglarovky jsem četl jako poněkud mladší a dnes už to není úplně můj šálek kávy, ale z nostalgie jsem přelouskal i tuhle. Takhle svět prostě nefunguje...

04.11.2019 1 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Kdysi jsem sledoval jeho blog a tak jsem přečetl i tištěnou podobu příběhů. Vlastně mi ani nevadily ty příšerný očirvoucí kombinace písmen, které jinde než v Ostravě považují za hrubky... třeba slovo řyzek mě vyloženě rozesmálo.
Jenže co jiného čekat od takhle lehkého čtení, takže vlastně úplně v pohodě. Docela by mě zajímalo, kdo za tím blogem ve skutečnosti stál

04.11.2019 2 z 5

Od pana Vondrušky jsem toho přečetl za poslední dobu docela dost. Strážce boleslavského mysteria jsem si vybral z jednoho prostého důvodu - k tomu místu mám díky manželce trošku blíž :D
Samotné příběhy celé série jsou občas opravdu jako o agentovi 007 ze středověku, všechno zvládne, vyřeší a navíc je až neuvěřitelně čestný - aspoň na tehdejší dobu. Samozřejmě historie je v i v tomhle příběhu spíš kulisa na podkreslení, ale kdo vlastní ví jak to tehdy všechno bylo

04.11.2019 2 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

za mě mají tyhle čtyři povídky pět hvězdiček. Knížku jsem vlastně přečetl, asi jako spousta dalších, kvůli filmu Vykoupení z věznice Shawshank, který je pro mě jeden z nejoblíbenějších. I když souhlasím s tím, že obyčejně je dost velký rozdíl mezi knížkou a filmem, tak v tomhle případě to tak nebylo.
I ostatní povídky rozhodně nezapadnou.

04.11.2019 5 z 5