iceVS iceVS komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Já jsem trošku rozpačitá, myslím, že autorce víc sluší být usazená v padesátých letech. Bohdana se mi ve svých třinácti letech zdála poněkud opožděná, jednala a přemýšlela spíš jako desetiletá. Navíc tentokrát v knize nebyla žádná postava, kterou by šlo pochopit, případně se s ní ztotožnit. Natož aby tam byl alespoň někdo trochu sympatický... A celkově se mi ty postavy tentokrát zdály nepříliš skutečné, zrovna tak jako některé reálie z let devadesátých.

18.05.2019 3 z 5

Svět očima psychotronika Svět očima psychotronika Josef Schrötter

Zajímavý pohled na tajemno a záhadno i pro toho, kdo je Nevěřící Tomáš... Ale spíš jen tak pro zpestření.

14.05.2019 3 z 5

Hlava mého otce - Čtyři stenografické romány Hlava mého otce - Čtyři stenografické romány Jelena Bočorišvili

Velmi zvláštní kniha. Člověk má pocit, jako kdyby jedna každá povídka byla řečena jednou dlouhou větou. A bez dalšího nadechnutí. Autorka na vás prostě vychrlí téměř neuvěřitelný, trochu děsivý, trochu pohádkový příběh a vy chcete víc a víc. A jak je řečeno v předchozím komentáři - syrové - to je to správné slovo, které celou knihu vystihuje.

12.05.2019 5 z 5

Stovka černých šicích strojů Stovka černých šicích strojů Elias Hirschl

Mně se kniha líbila moc. Skvěle ukazuje, jak tenké je ostří mezi těmi, kteří "klíče mají a těmi, jež je nemají". A jak málo stačí a jste na druhé straně. Útržkovité vyprávění jednotlivých osob mi vyhovuje, děj je pak barvitý, nehrozí jednotvárnost. Autor dokázal jednotlivé klienty chráněného bydlení popsat tak, že chvíli nevíte, zda je litovat a chvíli byste je s chutí zabili.
Ale chápu, že tahle kniha není pro každého.

12.05.2019 5 z 5

Manuál pro uklízečky Manuál pro uklízečky Lucia Berlin

Tak za mě tedy ne. Líbivá obálka, krásné recenze. A hned v první povídce příběh malé holky, která musí svému dědovi v jeho zubařské ordinaci vytrhat všechny zuby. Stařec omdlí, pomočí se, pozvrací se, krvácí... Další povídky jsou již mírnější, nicméně je to koncentrovaná lidská bída a špína v amerických prádelnách, plných indiánů a mexikánců... Vše podle hesla "Život je jedna velká katastrofa".

Tvary Juliusovi, Fortunatusovi, Sextusovi, s Juliusem, s Fortunatusem, se Sextusem... Ještěže tam nebyl Zeus.

PS: Je mi to fakt fuk ;-)

08.05.2019 2 z 5

Socha vzdechů Socha vzdechů Magda Szabó

K téhle knize se moc ráda vracím - i když jenom 35 let :-). Vše podstatné už ale napsali jiní přede mnou.

05.05.2019 5 z 5

Vojáček Hubáček Vojáček Hubáček Jaromír John (p)

Tahle kniha ovlivnila můj život hodně, tak jako nikoho jiného asi... Já si jednoho vojáčka Hubáčka vzala :-)

05.05.2019 3 z 5

Géniové umění - Warhol Géniové umění - Warhol Juan-Ramón Triadó

Koupila jsem jako dárek... a nechce se jí ode mě a nechce...

05.05.2019 4 z 5

700 let města Turnova : 1272-1972 700 let města Turnova : 1272-1972 Jan Knob

Kniha o městě, které je už úplně jiné...

Zavěšená pizza Zavěšená pizza Vítězslav Jareš

Bavila jsem se. Je tedy fakt, že hned u první kapitoly jsem lehce zpanikařila, jazyk se mi zdál rozkošatělý a pointa až příliš odhadnutelná, ale další stránky mě naprosto pohltily. Knížku jsem dala "na jeden zátah" :-)
Celkově mi to hodně připomíná styl psaní Patrika Hartla. A musím říct, že tahle kniha se mi líbila víc než ty Hartlovy. Autorovi rozhodně přidávám body za odvahu za "střelbu do vlastních řad".
Jsem přesvědčená, že je nezbytné dokoupit do fondu další exempláře této knihy, jeden stačit určitě nebude :-)

05.05.2019 5 z 5

Moudrost psychopatů: Praktická lekce od svatých, špionů a sériových vrahů Moudrost psychopatů: Praktická lekce od svatých, špionů a sériových vrahů Kevin Dutton

Geniální kniha. Kterou lze plně docenit až s reálnou zkušeností.

28.04.2019 5 z 5

V plesových střevíčkách sibiřským sněhem V plesových střevíčkách sibiřským sněhem Sandra Kalniete

Úžasný příběh. Jen se přiřadí k těm, které už nikdy nechci číst, podruhé bych to utrpení hlavních postav prožívat nechtěla.

27.04.2019 5 z 5

Penis nemá uši Penis nemá uši Marek Dobrý

Hodně dobrý. Knížka o reálným životě, sladkobolu vstup zakázán. Vřele doporučuji.
A velký pokušení poslechnout - na poslední straně :-D

25.04.2019 5 z 5

Irčan aneb Tak vy malujete kvartýry Irčan aneb Tak vy malujete kvartýry Charles Brandt

Výborná kniha. Miluju Kmotra, takže Frankovo vyprávění jsem si také vychutnala. Na film jsem vyloženě natěšená. Z mého pohledu je kniha hlavně o tom, že pokud jste měli ještě nějaké iluze o světě, nutně jich musíte pozbýt. Má to i humornou stránku - třeba když mafie bojuje projímadlem. Tahle kniha mě fakt hodně bavila. Nakonec - je to v ní i napsáno: "...hodné holky chtějí zlobivé kluky..."

21.04.2019 5 z 5

Protovy světy Protovy světy Gene Brewer

Skvělé pokračování úžasného příběhu. A děsivých posledních čtyřicet stránek Protovy (vlastně protovy) zprávy o místě zvaném B-TIK (pro sapiense Země). Skoro mám pocit, že ty poslední stránky mě dostaly víc než celá kniha. Zpráva o konci lidského světa zhuštěná do pár slov... A stejně se nad tím ani nezamyslíme...

20.04.2019 5 z 5

Téhle knížce jsem úplně propadla... Filmové zpracování bylo taky skvělé. Stěží co dodat víc.

19.04.2019 5 z 5

To nejlepší, co máme To nejlepší, co máme Griet Op de Beeck

I třetí kniha autorky je skvělá. Postavy jsou dokonale propracované, situace graduje, před koncem jsem měla pocit, že už dál ani číst nechci. Že už nechci prožívat tu jejich bolest. Oni si to nějak vyřešili, já to dočetla a vše je jak má být... Smekám před autorkou.

19.04.2019 5 z 5

Vážení truchlící a ostatní hosté Vážení truchlící a ostatní hosté Ladislav Muška

Já se u téhle sbírky bavila. Je fajn se občas nebrat vážně.

18.04.2019 5 z 5

1968 1968 Jan Guillou

Příliš mnoho soudruhů... Vietkong, marxisti-leninisti, život v komuně, rasismus... No prostě nelíbilo. První knihy této ságy byly úžasné, šestá mě už spíš zklamala a sedmá - odhadem v součtu 120 stránek, kde byl nějaký děj a zbývajících 240 jen úvahy a plky o politice. Škoda. Rodinná sága se definitivně rozplizla.

14.04.2019 3 z 5

Čas psychopatů Čas psychopatů František Honzák

Za mě - plný počet... Vyhovoval mi styl psaní, místy jsem se smála nahlas, po odborné stránce super. A druhá část..? Zpočátku mě to trochu překvapilo, poté velmi zaujalo. Upřímně, kde bych se dozvěděla tak neuvěřitelné množství informací..? Jen to holt není kniha pro každého :-)
Záměna Valdic s Valticemi mě tedy taky zamrzela. Alespoň si můžeme být jistí, že RH je jen člověk :-) I když je prostě "boží"...

11.04.2019 5 z 5