ibs ibs komentáře u knih

Návrat slov Návrat slov Goce Smilevski

Nebolo to vynikajuce, zapamatatelne, skvele...ale bolo to fakt dobre. Raz hore, raz dole, zdalo sa, ze ani nedocitam, zrazu citam bez pauzy, realne ani neviem:) ako hodnotit, miestami 50 zo 100, miestami 150 zo sto:-) Tu si kazdy potrebuje spravit vlastny nazor. Ale treba si precitat.

18.11.2018 4 z 5

Deník Deník Anne Frank

"Papier je trpezlivejsi viac nez ludia." Je to velmi zvlastna kniha, nie je to romanova literatura ani zivotopis, netreba od toho cakat spoved ako Mengeleho dievca a ine obdobne knihy. Zarazajuce je, kolko zvlastnych myslienok a postrehov si okrem klasickych dennikovych poznamok 13-rocnej slecny Anna poznacila. Za mna 80 percent.

12.11.2018 4 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

De Vigan vie pisat a kazdou dalsiu knihou pise lepsie a lepsie. Minimalisticky styl jej "pristane", vsetky vety su na svojom mieste a uz od prvych stran tak nejak citatel je sucastou deja a nechce, aby skoncil;)

09.11.2018 4 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

TAKA ZVLASTNA ODEONka:) dobojovanych 630 stran, ja ani neviem vlastne co na to povedat - bolo to celkom fajn, bolo to celkom divne:)70% za samotny roman a pribeh ako taky, 50% za miestami rozvlacnost textu a detailny popis a 100% za otvorenie tem, do ktorych sa obvykle autorom velmi nechce...druha polovica uz bola znacne predvidatelna, ale zas citala sa rychlejsie:)

01.11.2018 2 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Velmi, velmi zaujimavy roman s viacerymi temami k zamysleniu sa (clovek a vojna, rodic a dieta, manzelstvo ako vztah, a podobne). "Ctive", rychle, neviem ci sa k nemu vratim, ale za precitanie stal na 110 percent:)

30.10.2018 5 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Vynikajuca vec, velmi posobivy dynamicky styl pisania a velmi, velmi priznacna tema dnesnej dobe. Toto chcete mat vo vladtnej kniznici doma:)

25.10.2018 5 z 5

Roviny života Roviny života Julian Barnes

Velmi zvlastne uskladana kniha z troch klucovych casti - vyska, rovina, hlbka - tazko je hodnotit ju ako celok, autor ma krasne vyjadrovanie a myslienky, avsak premostenie a vazba jednotlivych casti je velmi zvlastne ponata. Za mna 75 percent. Ale stoji za precitanie uz len kvoli vlastnemu nazoru.

15.10.2018 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Malokedy byva pocit z knihy tak silny, ze clovek citi taku velku lutost pri poslednych stranach ( nie kvoli tomu, ze citanie konci, ale ...). Zo zaciatku si treba zvyknut na styl pisania, ale je vyborna.

30.09.2018 5 z 5

Vrkoč Vrkoč Lætitia Colombani

ODEON opat nesklamal, velmi dobre citanie, 3 pribehy - tri zamyslenia sa nad svetom samotmym.

30.09.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

vynikajuce citanie, rychly pribeh, styri rozne pohlady na udalosti, velmi fajn, asi sa k nej nevratim, ale pocit zanechala:)

"My, kteri jsme prezili, nejsme ti pravi svedkove. Jedinymi majiteli nevyslovne pravdy jsou ti utopeni, mrtvi a zmizeli."

10.09.2018 5 z 5

Všichni jsme hleděli vzhůru Všichni jsme hleděli vzhůru Tommy Wallach

Velmi lahke citanie, kniha dejovo ide vcelku rychlo, najde sa tam zaskatulkovany svojim sposobom kazdy "typ" dnesneho teenagera. Nie je to hlboka uvaha o zivote, pre mna skor priemerne citanie, nezanechalo uzasny dojem - ale ani nesklamalo.

28.08.2018 3 z 5

Astronautův průvodce životem na Zemi Astronautův průvodce životem na Zemi Chris Hadfield

Perfektna kniha, vtipna, mila, realna, velmi ozaj velmi dobre citanie:) 5 z 5 "hranaty kosmonaut, kulaty otvor"

23.07.2018 5 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Zvlastny stal pisania, ale o to viac si ju treba precitat, je vynikajuca, 5 z5!

30.06.2018 5 z 5

Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Hovory s Bohem su komplet trilogia perfektne citanie, bez ohladu na vierovyznanie alebo vobec vieru ako taku.

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Zo zaciatku take zvlastne citanie nemecko americkeho stylu, Mutti, Pappi, nacizmus, nie nacizmus..do toho listy a komunikacia dvoch sestier. A potom to zrazu zacne byt zaujimave a v obycajnom romane sa dozviete o Hitlerjugend a pilieroch fasizmu nacizmu v Nemecku nie historickym stylom, skor pribehmi a pocitmi ludi, ktorych sa tato doba tykala. Vsetko premietnute do moderneho romanu. Nie zle..

24.03.2018 4 z 5

Ako o život Ako o život Alice Munro

Pri prvej poviedke to idete odlozit, pri druhej si poviete, dam tomu sancu a potom uz len citate a citate, komentare a recenzie na zadnej strane knihy su pravdive, na par strankach cely zivot popisany velmi svojskym stylom v kazdej poviedke. Urcite stoji za to neodlozit knihu bokom.

Požierači slnka Požierači slnka Laurent Gaudé

Vobec nie to, co od toho cakate, ale kazdopadne po precitani som ju chcela mat v kniznici. Uplne inak pisane, styl taky jednoducho iny a za mna ozaj moc dobre.

24.03.2018 5 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

povinne citanie pre malych i velkych a v angl jazyku original je to

03.02.2018