iam_librarian iam_librarian komentáře u knih

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Knihu jsem četla poprvé až nyní v dospělosti se svým synem. Příběh je úžasně inspirující. Kéž by takoví hoši byli mezi mladými i dnes. To už je, asi, ale jen říše fantazie. Moc si přeji, aby si z této knihy vzal můj syn ponaučení. A bude-li alespoň o něco lepším chlapcem než druzí, bude to pro mě velkým vítězstvím. :) Děkuji, pane Foglare. :)

16.11.2017 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Poslechla jsem si audioknihu. Hodina a čtvrt utekla jako nic a já jsem se dobře bavila. Jako maminka malého chlapce už teď vím, co mě za pár let tak zhruba čeká. :)

27.10.2017 3 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Úžasná kniha! Děj mě držel od počátku až do samého konce v napětí. Opravdu skvělá kniha, které nemám, co vytknout.

22.10.2017 5 z 5

Věž - vzestup předchází pádu Věž - vzestup předchází pádu Simon Toyne

Poslední díl nebyl tak akční jako například ten předchozí, ale o to byl více napínavější. Konec se mi velice líbil, do poslední chvíle jsem pořádně nevěděla, co se bude dít. Jasných pět hvězd!

02.10.2017 5 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Zatím nejlepší díl z této série. Od samého začátku až do úplného konce byl velice napínavý. Nové postavy se mi moc líbily! Těším se na pokračování.

22.09.2017 5 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

Úžasný příběh plný citu. Autorka nezklamala, ostatně jako vždy. Konec se mi moc líbil. Nerada se s knížkou loučím. Brzy si jí určitě přečtu znovu.

17.09.2017 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Posel nezklamal...své Poselství mi doručil...a dál je jen na mě, jak s ním naložím...

27.08.2017 5 z 5

12 12 William Gladstone

Příběh jako takový nebyl špatný. Ale ten konec (i přes to, že má kniha nějakých 200 stran) se strašně táhl. Myšlenka byla dobrá. Teď jde jen o to, co si kdo z příběhu odnese.

05.08.2017 3 z 5

3x Agatha 3x Agatha Agatha Christie

První dvě povídky byly skvělé. Té poslední jsem nepřišla na chuť. Nicméně to bylo skvělé počtení.

28.07.2017 4 z 5

Dračí krev Dračí krev Jenny Nowak (p)

Ačkoliv sama nejsem fanouškem "upíří tématiky" v knihách, tuto knihu jsme si půjčila od své kamarádky a opravdu jsem jí četla jedním dechem. Je pravdou, že tento, první díl, je spíše historickým románem, takže jsem zvědavá, jak mě zaujme druhý díl, kde toho "upírství" bude již jistě více.

16.07.2017 4 z 5

Důmyslný rytíř Don Quijote de La Mancha (převyprávění) Důmyslný rytíř Don Quijote de La Mancha (převyprávění) Jitka Škápíková

Četla jsem pouze zkrácené zpracování originálního díla. A nestačilo mi to, takže se v budoucnu chystám přečíst oba díly Dona Quijota. Postava důmyslného rytíře je mi natolik blízká a sympatická, že prostě nemohu jinak. Někdy se cítím podobně...unešená všemi těmi příběhy, jen matně rozeznávajíc realitu. Ale to asi máme, my knihomolové, všichni podobné.

13.06.2017 5 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Byla to hodně dlouhá cesta plná nebezpečenství. A já jsem si jí užila. Popisy tehdejšího světa mě opravdu bavily. Dostala jsem se do míst, která navštěvuji i dnes...o téměř tisíc let později. Toto dokáže pouze svět knih!
Těším se na druhý díl.

05.06.2017 4 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Měla jsem stejný problém se začátkem knihy jako většina. Dokonce jsem knihu při prvním čtení odložila po zhruba 60 stranách a začala jsem číst něco jiného. Teď jsem se k ní vrátila a přečetla jsem jí jedním dechem během dvou dnů.
Zhruba kolem 120 stránky mě příběh pohltil a já nemohla přestat číst. Bavily mě obě časové roviny, Dorothey i Roberty. Příběh byl emočně silný. Na pět hvězd, se obávám, to ale není.
Takže za mě čtyři krásné hvězdy.

30.04.2017 4 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

V jedné knize tolik inspirace přesahující čtyři století...

Můj nejoblíbenější: (17)

Uvěřil by mým veršům příští věk,
kdybych tě chválil nejlíp na světě?
Vždyť nebe ví, že jsou jak náhrobek,
jenž skrývá život, napůl zastře tě.
Kdybych však o kráse tvých očí psal,
a svěží barvou vybarvil tvou záři,
příští věk tvrdil by: "Ten básník lhal,
tak božské rysy nejsou v lidské tváři!"
Tak i mým listům, zežloutlým už stářím,
se budou smát jak starcům, kteří žvaní,
a pro svět nebudeš víc, ač se snažím,
než písnička a básníkovo lhaní.
Ale když pochlubíš se potomkem,
máš dvakrát žít, v mých verších a pak v něm.

21.04.2017 5 z 5