Hudis Hudis komentáře u knih

Jak nevodit policii za nos Jak nevodit policii za nos Donald E. Westlake

Trochu lepší než Jak neuloupit smaragd. Ale pořád průměr.

29.03.2014 3 z 5

Sviňák Sviňák Irvine Welsh

Parádní jízda :) Byla to první kniha od Welshe co jsem četl a v budoucnu se s jeho knihama budu seznamovat dál.

15.03.2014 5 z 5

Jak neuloupit smaragd Jak neuloupit smaragd Donald E. Westlake

Tak pro mě teda dost zklamání. Čekal jsem, že se u této knihy budu smát, nebo aspoň pousmívat, ale snad až na 2-3 momenty to byl jen popis dobře vymyšlených plánů. Ale to by zase musel být jiný žánr. Chtěl jsem se bavit, ne číst o loupežích a vloupáních. Hodnocení této knihy zde nechápu.

05.03.2014 3 z 5

Fantasy v té nejčistší podobě.

16.02.2014 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Lehce nadprůměrná detektivka. Asi škoda, že jsem viděl jako první film.

11.02.2014 4 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Tak nějak souhlasím s komentem pode mnou od Sumciky. Co mi dost vadilo, bylo to, když jsem si představoval 6 až 10-ti leté děti v situacích, které byly v knize popisováný. Kdyby byli například 15-ti letí, představivost by mi to zpracovala lépe:) Ale jinak byla kniha zajímavá, celkem svižná a konec neúprosný. A byla to snad první kniha, kdy mi bylo líto hlavního hrdiny. Možná proto, že to bylo dítě.

20.01.2014 5 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Neskutečný, co dokáže Martin napsat. Jediné, co bych snad mohl vytknout, je doba strávená čekáním na další díl :)

12.01.2014 5 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Co dodat... povinná četba...

08.01.2014 5 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Ne tak dobré, jako předchozí díly, ale stále nadprůměrná kniha, která se krásně čte a stránky ubývají jako voda. I když... chyběl mi Tyrion, ale vzestup a pád jeho sestry byl nádherný:)

22.12.2013 5 z 5

Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta David Mitchell

Tato knížka byla má prvá od Davida Mitchella a i když jsem měl ze začátku problémy zapamatovat si kdo je kdo ( nezvyk ta japonská jména:), tak se mi knížka moc líbila a rozšířila moje obzory ohledně japonské kultury.

27.11.2013 4 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Tak tohle byla neskutečná kniha. Hlavně ke konci, kdy se kniha pomalu uzavírala, se začali dít takové věci, jaké bych opravdu nečekal. Co miluju u Martina je to, že vám i tu nejtitěrnější postavu vykreslí a přidá k ní minulost a máte pocit, jako byste ten svět znali už dávno. Jak už bylo níže psáno, tak trochu to vypadá, jako kdyby série končila tímto dílem. A i tak trochu to tak je. Ale byly by to tak strašně otevřené konce, že by člověk brečel. A proto jsem rád, že Martin pokračuje v psaní a doufám, že mu vydrží chuť a zdraví do konce:)

11.11.2013 5 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Pro mě dost zklamání. Po výborném prvním dílu, který jsem hltal a nemohl spát, je druhý díl skoro opak. I když sem týden nečetl, nějak mi to ani nechybělo. Nevím, jestli to bylo slabším příběhem nebo postavami, které se mi občas pletly. Dost se mi líbil začátek, kde byli představeny nové postavy, ale pak mi to přišlo dost uspěchané, jako by autor někam spěchal. No a o konci už vůbec škoda mluvit. Doufám, že třetí díl mě nezklame jako tato kniha.

05.10.2013 3 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Podle mě stejně kvalitní, jako první díl. Líbili se mi nové postavy, ale chyběl mi tam Robb ( i když na děj to nemělo žádný vliv). Oproti seriálu je děj v některých místech jiný, ale za to srozumitelnější. Postavy se vyvíjejí a to je jen dobře.

12.09.2013 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

V žánru fantasy jsem četl pouze Pána Prstenů a po pravdě řečeno, nebyl to úplně můj šálek kávy. Bylo to pro mě dost těžké čtení. Možná to bude tím, že jsem to četl v 16 letech. Poté sem zkoušel ještě jednu knihu a i když jsem četl, že je to složité čtení, knihu jsem vzdal po 50 stránkách. Od té doby jsem fantasy odsunul někam dozadu, kam podle mě patřilo.

Až jednou jsem si stáhl seriál Game of Thrones. Po prvním díle jsem si říkal: hmm zajímavý seriál, zkusím ještě pár dílů a uvidím. Uběhl druhý, třetí, pátý díl a už sem tušil, že by z toho mohl být trhák. No a když skončila 3-tí série, vygooglil jsem Hra o Tůny - knihy. A od té doby jsem si knihu bral do práce, doma sem u ní ležel, kdykoli sem mohl. No a teď už vím, která sága zaujímá první místo ve fantasy žánru.... alespoň pro mě.

Kniha má vše, co si od ní přeju. Vtip, děj, výpravu, psychologii postav a jejich vývoj. Vytvoření nového světa s popisem rodů, jejich historie a vše kolem toho. Někde sem tu v příspěvku četl, že postavy se nevyvíjí. Byla by hloupost, aby se postavy vyvinuli hned první díl x-dílné série. A podle mě, jsou tam i náznaky vývoje postav. Vztah Tyriona s jeho otcem, Tyrion sám. Jon Sníh ...

Pro mě jedna z nejlepší knih, co jsem kdy četl.

19.08.2013 5 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Jsem z této sbírky příběhů na rozpacích. Ty lepší povídky, který tu každý jmenuje, jsem četl už ve sbírce Mrtví se někdy vracejí. A jediné nové povídky, co se mi líbili, byly Kukuřičné děti a ještě dvě další. Takže tuto knihu nebudu hodnotit.

27.07.2013 3 z 5

Kruté stroje Kruté stroje Ondřej S. Nečas (p)

No nevím, mě to zatím připadá, že úroveň je stále slušná. Rozdíly mezi díly ani moc nevidím. Jediné, co mi u tohoto dílu vadilo, je přemíra vtipu. Byl i tam, kde by být nemusel. Ale to spíš záleží na vkusu čtenáře.

20.07.2013 3 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

(Ne)uvěřitelná kniha. V podstatě jsem jí přečetl během pár dní. Není to vyprávění o katastrofě. Ale to, co se stane po katastrofě. Jak se lidé zachovají, jak ve spoustě lidí prostě přecvakne tlačítko na Přežít a víc je nezajímá.Ale je to prostě v nás. Všichni si můžeme říkat, že bychom takový nebyli, ale nikdy to nebudeme vědět, dokud se nám to nestane. Děsivé proto na této knize je realističnost, surovost lidí a jednoduchost útoku, který může přijít každým okamžikem. Od této doby si asi budu kontrolovat mobil pokaždé, když vypadne elektřine:)

02.07.2013 5 z 5

Proud času Proud času Michael Crichton

A pro tohle mám rád Crichtona. Kniha byla po pomalejším rozjezdu plná nepřetržité akce. Na to, že to byla 400 stránková kniha, tak utekla hodně rychle.

24.06.2013 4 z 5

Město mrtvých Město mrtvých Jiří Pavlovský

Druhé pokračování je volně navazující a to nejen dějem, ale i akcí a vtipem. Už se těším na 3. díl

23.06.2013 3 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Kniha mě příjemně překvapila. Čtivá, vtipná, nápaditá... ale přece jenom je to jen necelých 200 stránek a autor se nepouštěl do něčeho velkého ( pokud počítám pouze tuto knihu:) Pět hvězdiček jako ostatní nedám, To si zaslouží pouze knihy jako Kantos Hyperion, některé Kingovky atd. Dávám 3,5 hvězd.

15.06.2013 3 z 5