Hotovson Hotovson komentáře u knih

Stíny jara a jiné povídky Stíny jara a jiné povídky David Herbert Lawrence

Moc pěknej výběr povídek a vcelku mi to i nalákalo, abych si někdy v budoucnu od Lawrence přečet i další povídky a romány.

27.06.2019 4 z 5

Někdo se dívá Někdo se dívá Ira Levin

Musim říct, že mi to vůbec nebavilo a ač je knížka poměrně útlá, tak 150 stran se tam nic nedělo a jakš takš něco se začlo dít až na posledních 30 stranách.

Možná i díky krátkosti knihy jsem se nedokázal sžít nebo soucítit s jakoukoliv z postav a jejich osud mi byl vcelku lhostejnej.

13.06.2019 3 z 5

Černé světlo Černé světlo Václav Řezáč (p)

Nikdy jsem nic podobnýho nečet, ale hrozně mě to zaujalo.

07.02.2019 5 z 5

Práskač Práskač Edgar Wallace

Rozhodně překvapivý zakončení. Jsem si furt řikal, že hlavní vyšetřující detektiv tam skoro vůbec neni.

04.01.2019 5 z 5

Fialový hrom Fialový hrom Jaroslav Hašek

Moc jsem se u toho bavil. A ač nevěřící, tak věřim, že v tej době z toho kléru musely vstávat na hlavě vlasy hrůzou :)

24.10.2018 5 z 5

Ve dvou se to lépe táhne Ve dvou se to lépe táhne Zdeněk Matěj Kuděj

Neskutečná cesta. Prostě někam vyrazíš s pár drobákama v kapse a vždycky se najde nějaká dobrá duše nebo někdo známej, kdo pomůže nebo poplatí útratu v hospodě. To by dneska už asi neprošlo.

Moc sem se u toho nasmál :)

19.10.2018 5 z 5

Nightflyers Nightflyers George R. R. Martin

Vrhnout mě takovym způsobem do děje jako tady Martin a mít to víc stránek, než oněch 96, tak se na to upřímně řečeno vykašlu. Absolutně sem neměl tušení, co to tam na mě vybalil. Cítil jsem se jako neplavec vhozen do moře.

Stačilo přetrpět 30 stran, pak se děj začal pomalu rozjíždět. S první mrtvolou, což mi celkem překvapilo, jakej to potom nabralo spád. Zbytek děje pěkně utíkal, nebyla tam žádná zbytečná omáčka.

03.09.2018 4 z 5

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Čekal jsem, že se podíváme i do Buicku, resp " za něj".

13.08.2018 4 z 5

Noční kořist Noční kořist Irwin Shaw

Příjemná nenáročná oddychovka :)

Přečteno za den.

04.07.2018 4 z 5

Pro nás slunce nevychází Pro nás slunce nevychází Robert Merle

Sice jsem čet komentáře, než jsem se pustil do čtení knížky samotný, ale ono se tam opravdu za celou dobu nic nestalo, když pominu operaci slepáku, zmizení osmi koláčků nebo debaty oficírů v jídelně. Je to popis toho, co kdo a kde dělá na jadernej ponorce. Aspoň moh Merle nějak dokončit, jak to teda dopadlo s tou Sophií, i když je to asi zbytečný a na celek jako takovej to nemá vliv.

01.02.2018 3 z 5

Roky pod psa Roky pod psa Markus Zusak

Dobrý :)

Ne každej může bejt skvelej, vynikající, nejlepší. Většina je nás průměrnejch, ale je důležitý si to nijak moc nebrat a hlavně se z toho nepos*** :)

Tak jsem rád, že je i knížka o tzv. lůzrech, docela jsem se nasmál.

05.03.2019 4 z 5

Čas vlků Čas vlků Bernard Clavel

Tomu se v případě povozníka Guyona řiká bejt ve špatnou dobu na špatnym místě.

07.02.2019 5 z 5

Pen z Polyanthy Pen z Polyanthy Edgar Wallace

Mě to bavilo. Sice je až z podivem, jak se tam všichni furt náhodně potkávaj, ale celkově děj odsejpal a pobavil.

A ten přebal, to je fakt nádhera, tohle nedam z ruky! :)

31.10.2018 4 z 5

Třikrát Kramer a Zondi Třikrát Kramer a Zondi James McClure

Je to divný. Nelíbilo se mi prostředí, hlavní detektiv nebyl vyloženě nesympatickej, ale nějak sem se s nim neztotožnil a ve finále mi bylo vlastně jedno, jak to dopadne, což je asi špatně.

27.10.2018 2 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Pěkný. Dokonce jsem ještě před odhalením sám odhalil Hejtmana, ale moc možností na výběr už nebylo :)

01.08.2018 4 z 5

Hotel se špatnou pověstí Hotel se špatnou pověstí Blanka Budínová

Jako zábavná knížka do vlaku přes půl republiky se mi to osvědčilo :)

11.07.2018 4 z 5

Velká noha Velká noha Edgar Wallace

No!...takhle mě celou dobu tahat za fusekli a na posledních deseti stránkách udělat takový překvapující rozuzlení.

09.11.2018 5 z 5

Maloměstský pitaval Maloměstský pitaval Jaroslav Hašek

Některý povídky byly slabší, ale většina se mi líbila, takže to celkem dělá 4*.

30.10.2018 4 z 5

Vlak osamělého muže Vlak osamělého muže Mika Waltari

Waltari zřejmě neměl moc v lásce němce, podle toho, jak je popisuje - jako hlučný a uřvaný. Takže za těch 90 let se toho moc nezměnilo :)

05.09.2018 4 z 5

Kruh světla a jiné povídky Kruh světla a jiné povídky Irwin Shaw

Moc se mi líbila povídka Malá sobota.

10.07.2018 4 z 5