Noční kořist

Přední americký prozaik Irwin Shaw /1913-1984/, dokonalý vypravěč, stylizuje text románu Noční kořist jako upřímnou, místy drsnou, ale rozhodně zábavnou životní zpověď bývalého pilota Douga Grimese. Tento sympatický mladý muž přišel nelegálně k velkým penězům, opouští New York a v doprovodu krásných žen a svého povedeného spolupachatele si užívá luxusu ve střediscích evropské smetánky. Nuda mu však nehrozí ani po návratu k bezúhonnému životu v rodné Americe. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32372/nocni-korist-32372.jpg 3.954

Nightwork (1975)

Vydáno:, Práce

Lector

Takový „Kiyosaki“ v beletrizované podobě aneb příručka pro začínající investory:
Sežeň někde vstupní kapitál (s morálkou si nelam hlavu) a ten pak investuj. Investice diverzifikuj – neboj se investovat do rizikových příležitostí (dostihoví koně), ale chraň si záda nákupem stabilních a dlouhodobých investic (pozemky ve Švýcarsku). Mysli přitom na svoji image, udržuj bohaté kontakty, sem tam si nezávazně užij s nějakou plavovláskou z lepší společnosti a buď pozitivní a kreativní – i sebebláznivější nápad ti může přinést velké prachy. Nevadí, že ničemu nerozumíš – tvař se, že opak je pravdou.

Je to taková roztomilá pohádka pro dospělé čtenáře motivačních příruček. Ale je to napsáno docela dobře. Shaw do příběhu vkládá jemný a nenásilný humor, který to vše posouvá do nevážné a odpočinkové roviny a dělá z té knihy mnohem lepší knihu, než by jí byla bez toho jemného humoru.
Myslím, že je to vhodné čtení pro tyto parné dny a na dovolenou. Člověk se u toho pobaví a nad osudy hlavních hrdinů nemusí moc přemýšlet.
Chvíli jsem doufal, že narážky na Nixona přinesou do děje jiný rozměr, ale záhy jsem pochopil, že nikoliv, a smířil jsem se s čistě zábavným posláním této knihy.
Připomnělo mi to Gatsbyho. Pro mne je to stejný žánr. Shaw si jen dal více práce se psaním, a proto mu dávám o hvězdičku více než Fitzgeraldovi.

Hotovson

Příjemná nenáročná oddychovka :)

Přečteno za den.

BlackBlade
22.08.2017

Taková nenáročná oddechovka, ideální na odreagování a třeba na dovolenou.

MKrat
19.02.2017

nemůže být jinak.. 100% díky autorovi..

zdennyrakky
27.10.2016

Vynikající čtení - do vlaku, na dovolenou, pro volné chvíle... Občas se příběh ponoří trošku hlouběji, ale nijak zvlášť. Řekl bych, že tahle kniha představuje kvalitní, inteligentní zábavu. Ostatně pokud se dobře pamatuji, autor sám přiznává, že právě tak ji zamýšlel.

Koka
28.01.2014

Ze zvoleného tématu se dalo vytěžit mnohem víc. Příběh vyznívá jako "pohádka máje" a nebýt ojedinělých narážek na aféru Watergate, působí celý děj, jakoby se odehrával v prvních desetiletích 20. stol. Pro rychlé a nenáročné čtení.

magnolia
18.06.2013

Čteno podruhé, asi po 20-ti letech. Dobrý příběh, hrdina taky, potřebovala jsem si to oživit. Jen už teď bažím po jiných knížkách.

CruSoe_028
22.11.2012

Vynikajíci kniha! Když jsem ji četl, toulal jsem se na hraně zákona a po celém světě. Vřele doporučuji!

bikerbm

Jedna z mojích nejoblíbenějších knih!Čtivá,psaná s nadsázkou,humorem.Hodně dobré čtení...