horys horys komentáře u knih

Stín z času Stín z času Howard Phillips Lovecraft

Co nevíme, co nevidíme, bylo vyřčeno. Propletence Lovecrafových vizí nemají hranic.

04.12.2022 5 z 5

Sacculina Sacculina Philip Fracassi

"Hleď do jakých vod vstoupíš, neb tento krok by mohl být poslední." PH

17.11.2022 5 z 5

Kouzelné pírko pro Gwendy Kouzelné pírko pro Gwendy Richard T. Chizmar

Takový hezký, milý příběh.

13.11.2022 4 z 5

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

Jedni ho milují, druzí odsuzují. Karika je prostě svůj. Soubor povídek krásně plyne, prolínají se, až nakonec zjistíte, že je o několik hodin později.

06.11.2022 4 z 5

Navždy pryč Navždy pryč Blake Pierce

Ne tak špatný námět jako zpracování s velice slabým překladem.

03.11.2022 3 z 5

Psycho II Psycho II Robert Bloch

Robert Bloch napsal dobrý průměr, který neurazí. Baví a před očima vám vyvstávají černobílé obrazy Normanova nože. Položili jste si někdy otázku, kolikrát s identifikujeme s někým jiným?

23.10.2022 3 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Od začátku jsem byl vtažen do do Jasonovy mnohoreality a fandil mu, aby našel své správné místo.

16.10.2022 4 z 5

Rudá zem Rudá zem Adam Nevill

Tato kniha je dobrá. Je dobrá a je to horor. Realistický horor. A kdo zná dílo Dallase Williama Mayra - Po sezoně, mi dá za pravdu.

09.10.2022 4 z 5

Hleď, prázdnota Hleď, prázdnota Philip Fracassi

Skvěle! A ten jazyk! Ten jazyk! Ten je hodný skvělého vypravěče.

25.09.2022 5 z 5

Písek Písek Hugh Howey

Paráda! Uvěřitelný svět, kdy ještě teď cítím zrnka písku, jak mi skřípají mezi zuby.

18.01.2022 5 z 5

Městečko Pines 3 Městečko Pines 3 Blake Crouch

Skvělé zakončení! Celá trilogie je na velmi vysoké úrovni. Pohlcující.

30.08.2021 5 z 5

Rybář Rybář John Langan

Perfektní!

19.08.2021 5 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Páni, tohle byla šleha! Akce a neskutečná zábava!

01.04.2021 5 z 5

Městečko Pines 2 Městečko Pines 2 Blake Crouch

Není, co bych druhému dílu vytknul. Příběh pokračuje, graduje. Myslím, že na konci třetího dílu budeme koukat. Skvělé.

01.02.2021 5 z 5

Křižovatky Křižovatky Jack Ketchum (p)

Jedním dechem. Neskutečná jízda.

30.01.2021 5 z 5

Stephen King: Čtyřicet let hrůzy – Život a dílo krále hororu Stephen King: Čtyřicet let hrůzy – Život a dílo krále hororu George Beahm

Lisa Rogak napsala jen životopis. Tahle kniha byla ale skutečnou jízdou životem Stephena Kinga.

04.03.2018 5 z 5

Vzestup Guvernéra Vzestup Guvernéra Robert Kirkman

Byla to pořádná jízda!

19.12.2015 5 z 5

Vetřelec - Peklo Vetřelec - Peklo Christopher Golden

Po prvních stranách jsem si říkal... vždyť je to přepsaný scénář... pak mě začalo zajímat, za jaký temný roh se tato třetí kniha z trilogie ubere... a pak už to byla jedna velká jízda. Jedním dechem. Nejlepší ze všech tří knih.

05.12.2015 5 z 5

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Příběh v příběhu, v příběhu. Skvělé doplnění Temné věže a já říkám "díky Sai"!

17.11.2013 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Co by se stalo, kdyby? Nad minulostí je lepší si jen povzdychnout. V přítomnosti žít. A budoucnost? Do té je potřeba hledět pěkně zpříma. Každé mrknutí oka je jako mávnutí motýlích křídel. Pořádně jsem tisknul palce Jakeovi a jsem rád, že pochopil, že zásahem do minulosti pořádně naštve přítomnost.

13.11.2013 5 z 5