Psycho II

Doktor Adam Claiborne má dojem, že Norman Bates je na nejlepší cestě k uzdravení. Až do chvíle, kdy Norman zabije mladou sestřičku a uprchne z psychiatrické léčebny v jejích šatech. Od tohoto okamžiku se z psychiatra a bývalého pacienta stávají účastníci životu nebezpečné hry na kočku a myš. Claiborne ale ví, že Norman míří do Hollywoodu, kde se právě natáčí film o tom, co se kdysi odehrálo v Batesově motelu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196281/psycho-ii-196281.jpg 3.483

Psycho 2.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Baronet

Kniha Psycho II

Demimortuus
15.08.2020

Robert Bloch umí psát poutavě a zábavně a jen díky tomu u mne vcelku uspěl i s pokračováním legendárního Psycha. Dvojka kvalit jedničky rozhodně nedosahuje a poněkud trpí snahou za každou cenu navázat a překvapit. To se příliš nepovedlo, ale jako zábavnou a nenáročnou jednohubku jsem knihu slupnul jako nic.

Andynka
01.06.2020

O chlup lepší , jak první díl.
Jediné, co mě přinutí knihu dočíst, je počet stran. Těch je totiž málo. A taky trochu názory čtenářu, který mají již tuto knihu za sebou.
Byla jsem tedy zvědavá na konec... a já nevím, za mě nic moc... žádný wau efekt se nedostavil.
Ten to autor sice měl skvělý nápad, ale rozhodně za mě psycho thriller psát neumí.
Ale prosím Vás, může mi někdo říct... o čem budou ty další knihy ? Jako zase jeden z autorů, který nevěděl kdy přestat ?

danny_21
09.03.2020

Pokračování jednoho z nejznámějších knižních vrahů Normana Batese dopadlo zklamáním.
I přesto, že prvních pár desítek stran mohl slibovat nekompromisní jízdu, se postupem času vklínila do příběhu jakási nezáživnost, která způsobila, že mi byly osudy postav tak nějak buřt, stejně jako mdlý Hollywodský koktejl osob z filmové branže. Závěrečný spin je sice nečekaný, ale nemůžu říct, že by mě nadchnul - tentokrát bohužel lepší průměr - 55 %

vERko
02.03.2020

Podle dosavadních recenzí jsem knize nedávala velkou šanci. Možná výrazně pomohlo, že jsem četla z této série druhý díl jako první knihu. Psycho I jsem viděla zfilmovaný. Prvních 100 stran se přečetlo jedním dechem a fakt mě to dost bavilo. Poté se děj přesunul jinam a napětí opadlo. Závěr byl perfektní a nečekaný.

trudoš
24.04.2019

Výrazně slabší než kultovní „jednička“, přičemž těch šedesát procent je ode mě spíš jen z úcty k autorovi, než pro kvalitu díla jako takového. Dvacet let, jež od sebe obě knihy dělí, evidentně udělalo svoje. Do strany devadesát to ještě jde, vyprávění je sympaticky jednoduché, ačkoli postrádá příznačnou strohost předchozího románu. Je tu spousta zbytečných řečí okolo, ovšem pořád to jakžtakž šlape. Horší je to od okamžiku, kdy se příběh přenese do Hollywoodu. Nejen že se tu pořádně nic neděje a zápletka vrcholí až na posledních pěti stranách, ale samotný vývoj událostí je stejnou měrou zmatečný jako nepřesvědčivý. Většina aktérů pouze tluče špačky, nebo mudruje nad úpadkem morálky, a občas se leknou, když na ně někdo bafne. Když navíc thriller otevřete pěti brutálními vraždami, tak pozdějším podřezáním koťátka a zapálením filmových kulis u čtenářů příliš hrůzy nevyvoláte. Alespoň že závěr tomu spravil figuru, přestože si myslím, že většinu fanoušků pravděpodobně naštve, než potěší.

cantona
26.03.2017

Musím uznat, že druhý díl opravdu dost zaostává za prvním. Zatímco první díl byl o Normanovi tak ve druhém byl na začátku a pak nudná omáčka a za mně to nezachránil ani ten konec. Kdyby se to zfilmovalo tak by byl propadák, takže se nedivím, že film je úplně o něčem jiném. Jelikož jsem první díl hodnotil pěti hvězdy tak tady dávám tři a to jsem ještě milosrdný.

vencamf
01.11.2016

Zatímco jednička je takřka geniální, dvojka podle mého představuje kvalitativní sešup. První třetina ještě velmi slušná, ale pak se to táhne a finále nechává na patře spíše hořkou pachuť. Škoda...

Schneeba
31.10.2016

Neméně kvalitní pokračování. Ze začátku jsem měl trochu problém se začíst ale po chvilce už se to četlo samo. Do poslední chvíle jsem si myslel, že to dopadne úplně jinak ale závěr mě velice mile překvapil.