Hor89 Hor89 komentáře u knih

BRSRKR: Kniha druhá BRSRKR: Kniha druhá Matt Kindt

Druhý díl BRZRKRKA je bohužel stejně špatný jako díl první. Příběh je opět hodně podprůměrný. Kresba komiksu působí odflákle, akční scény jsou si hrozně podobné - nudit mě začaly už v půlce prvního dílu. A podobně jako u jedničky zabírají cca čtvrtinu knihy obálky. Kdybych už (bohužel) neměl třetí díl doma, tak se sérií končím.

10.02.2024 1 z 5

BRSRKR: Kniha první BRSRKR: Kniha první Matt Kindt

Komiks jsem kupoval hlavně ze zvědavosti kvůli autorovi Keanu Reevesovi. Cca čtvrtinu knihu tvoří galerie obálek - a většina se mi líbila víc než obálka CZ verze. Příběh je hrozně jednoduchý a až moc akční. Kresba komiks nezachránila, je v ní až moc krve a brutality, na úkor propracovanosti a přehlednosti akčích (i neakčních) scén.

29.01.2024 1 z 5

Podivuhodná dobrodružství Rafana Mendonçy a poslíčka s pizzou Podivuhodná dobrodružství Rafana Mendonçy a poslíčka s pizzou Filipe Melo

Skvělý komiksový omnibus, obsahující tři delší příběhy, jeden kratší povídkový a spoustu bonusů. Žánrově má komiks nejblíž k Hellboyovi. Děj je u všech příběhů výborný, bavil jsem se u knihy víc, než u čehokoliv novějšího z Hellboy universa. Kresba Juana Cavia má vzestupnou kvalitu - u prvního příběhu je docela dobrá, u posledního výborná.

14.01.2024 5 z 5

Dělostřelectvo Dělostřelectvo Chris Chant

Dobře zpracovaná encyklopedie zabívající se historií dělostřelectva od roku 1914. Kniha je doplněná spoustou fotek a kreseb - velká část z nich je barevná. Největší část knihy zabírá dělostřelectvo 2. světové války. Na knize mi trochu vadí absence značení mezi jednotlivými kapitolami - ty na sebe navazují bez jakéhokoliv úvodu/nadpisu.

11.01.2024 4 z 5

Tanky a obrněná vozidla dvacátého století Tanky a obrněná vozidla dvacátého století Chris Chant

Dobře zpracovaná encyklopedie zabívající se historií tanků a obrněných vozidel. Kniha je doplněná spoustou fotek a kreseb - většina z nich je barevná. Na začátku knihy je kapitola (cca 40 stran) o vzniku tanků a tankovém boji. Pak následují části o 1. a 2. světové válce, studené válce a moderních tancích. Na knize mi vadí absence značení mezi jednotlivými kapitolami - ty na sebe navazují bez jakéhokoliv úvodu/nadpisu.

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Sbírka tří na sebe navazujících novel ze světa písně ledu a ohně. Novely mají samostatné uzavřené příběhy, ale se stejnými hlavními hrdiny - rytířem Duncanem a jeho panošem Eggem. Moje nejoblíbenější novela je Potulný rytíř s jednoduchým, ale zábavný příběhem, a skvěle popsaným rytířským turnajem. Prostřední Přísežný meč mí přišel o trochu horší, a závěrečný Tajemný rytíř je po příběhové stránce nejlepší ze všech tří novel.

11.01.2024 4 z 5

Falešný plnovous vánočního dědečka Falešný plnovous vánočního dědečka Terry Pratchett

Druhý díl povídkové série mi přišel o trochu horší než díl první. Všechny povídky ve sbírce jsou tématicky laděné do vánoc/zimního období. Bohužel většina povídek patří k průměru/podprůměru, těch opravdu povedených je ve sbírce jen pár. A povídka Vánoční dědeček jde pracovat do zoo byla i v předchozí sbírce.

11.01.2024 3 z 5

Krvavá Rose Krvavá Rose Nicholas Eames

Volné pokračování Králů Wyldu je sice o trochu horší než první díl, ale i tak jsem se u něj hodně bavil. Postavy jsou zajímavé a propracované - nejvíc jsem si oblíbil Freeclouda a Bruna. Příběh je dobrý, ikdyž místy trochu předvídatelný. Svět není moc originální, ale je propracovaný, a v knize je ohromné množství různých monster a potvor.

Gladiátoři Gladiátoři Stephen Wisdom

Malá knížka z edice Osprey publishing - kniha je přehledná a plná fotek/ilustrací. Jen popisky k barevné příloze bych umístil umístil hned naproti dotyčné ilustraci, a ne až na konec knihy. Téma kniha je zajímavé a čtivě podané. U jedné kresby z barevné přílohy bohužel chybějí čísla k popiskům - aspoň u mého výtisku.

11.01.2024 4 z 5

Alexandr Veliký a jeho elitní pěchota Alexandr Veliký a jeho elitní pěchota Waldemar Heckel

Přehledná menší knížka z edice Osprey publishing, kniha je plná barevných i černobílých ilustrací a fotek. Je trochu škoda, že téma není zpracováno důkladněji - kniha je až zbytečně stručná (jen 60 stran včetně barevné přílohy). A popisky k barevné příloze bych umístil hned naproti dotyčné ilustraci.

Spartské vojsko Spartské vojsko Nicholas Victor Sekunda

Tenká knížka z edice Osprey publishing - kniha je čtivá, přehledná a plná fotek/ilustrací, jen popisky k barevné příloze bych umístil umístil hned naproti dotyčné ilustraci. Téma kniha je hodně zajímavé, jen trochu stručně podané (64 stran včetně barevné přílohy). A je škoda, že je kniha jen v brožované vazbě.

23.12.2023 4 z 5

Řecká válečná loď - Triéra (500 - 322 př.n.l.) Řecká válečná loď - Triéra (500 - 322 př.n.l.) Nic Fields

Menší knížka z edice Osprey publishing - kniha je přehledná, čtivá a plná kreseb/fotek, jen popisky k barevné příloze bych umístil přímo naproti dotyčnému obrázku. Téma kniha je zajímavé, ale je zpracováno až zbytečně stručně - jen 48 stran včetně barevné přílohy. A je škoda, že kniha není v pevné vazbě.

Balada pro Sofii Balada pro Sofii Filipe Melo

Povedený komiksový román jehož děj se točí okolo hudby. Kresba Juana Cavia je výborná, ještě lepší než u Rafana a poslíčka s pizzou. Hlavně oceňuji skvělé zobrazení emocí u postav. Příběh je velice dobrý, ale mohl být ještě lepší - některé části děje jsou trochu klišovité a předvídatelné. Doprovodná skladba (odkaz na ni je na konci knihy) je také povedená.

23.12.2023 4 z 5

Římští legionáři: od Marka Aurelia po Diokleciána Římští legionáři: od Marka Aurelia po Diokleciána Ross Cowan

Jako většina knih z edice Osprey publishing má tato kniha zajímavé téma, a plno ilustrací/fotek (včetně barevné přílohy). V originále má celá série 5 knih (a několik spin-offů), u nás bohužel vyšly jen dvě (plus Římská bojová taktika a Tábory Římských legií) a ještě na přeskáčku - od Marka Aurelia po Diokleciána je v originále až čtvrtý díl.

22.12.2023 4 z 5

Římští legionáři: od Caesara po Nerona Římští legionáři: od Caesara po Nerona Ross Cowan

Přehledná menší kniha z edice Osprey publishing , v knize je spoustu barevných i černobílých kreseb a fotek. Téma knihy je hodně zajímavé. V originále má celá série 5 knih (a několik spin-offů), u nás bohužel vyšly jen dvě (plus bojová taktika a tábory římských legií) a ještě na přeskáčku - od Caesara po Nerona je v originále druhý díl.

22.12.2023 4 z 5

Zloděj času Zloděj času Terry Pratchett

Kniha lehce navazuje na Otce prasátek (Smrť a Zuzana) a Malé bohy (Lu-Tze a mnichové historie). Děj je jeden z nejlepších - je zajímavý, napínavý a promyšlený. Další plus má kniha za skvělé cameo Stařenky Oggové. Jen mi přišlo, že na úkor příběhu, ubylo humoru. A Smrť bohužel moc prostoru nedostal. I přesto jde o nadprůměrnou Zeměplochu - celkové hodnocení čtyři a půl hvězdy.

22.12.2023 5 z 5

Keltští válečníci Keltští válečníci Stephen Allen

Tenká knížka z edice Osprey publishing - zpracování je přehledné, jen popisky k barevné příloze bych umístil hned naproti dotyčnému obrázku. Kresby a fotky jsou výborné. Je trochu škoda, že téma není zpracováno důkladněji - kniha je až moc stručná. Obsah je zaměřený hlavně na Kelty z Britských ostrovů, ale pár zmínek o střední evropě se v knize najde.

18.12.2023 4 z 5

Dinosauři – Malá ilustrovaná školní encyklopedie Dinosauři – Malá ilustrovaná školní encyklopedie David Burnie

Bohatě ilustrovaná a přehledná encyklopedie v menším formátu. Kromě dinosaurů je v knize několik kapitol věnováno i fauně prvohor a kenozoika. Encyklopedie je vhodná pro děti, pokud jim nebude vadit menší písmo. Ilustrace jsou povedené. Kniha jen trochu zastarala - některé informace a kresby už neodpovídají nejnovějším studiím.

18.12.2023 4 z 5

Kdy, kde, proč & jak se to stalo v českých dějinách: Sto událostí, které dramaticky změnily naši historii Kdy, kde, proč & jak se to stalo v českých dějinách: Sto událostí, které dramaticky změnily naši historii Petr Čornej

Tato encyklopedie s hooodně dlouhým názvem patří mezi nejlepší knihy, které u nás vyšly pod nakladatelstvím Reader's Digest Výběr. Výběr autorů se povedl - mimo jiné Petr Čornej, Pavel Bělina, Ivana Čornejová nebo Jiří Pokorný. V knize je spoustu obrazového materiálu a podrobný souhrn událostí. Jen písmo mohlo být o něco větší.

17.12.2023 5 z 5

Štěpný bod Štěpný bod Matthew Woodring Stover

Kniha je podle mě asi nejlepší Star Wars román v češtině, a to jsem přečetl téměř všechny. Štepný bod není pro každého - nejde o klasické S.W. dobrodružství, ale spíš o "realističtější" pohled na válku. Atmosféra příběhu je úžasná (na SW hodně temná), děj je promyšlený, napínavý a konec skvělý. V podstatě jediné co bych vytkl je, že Mace Windu působí povahově trochu jinak než v ostatních SW románech/komiksech. Knihu čtu každé 2/3 roky znovu, takže jde o můj nejčtenější SW román.

17.12.2023 5 z 5