Krvavá Rose

Žij rychle a zemřeš včas. Tam Hashfordovou už unavuje práce v místní hospodě, kde roznáší korbely světově známým žoldnéřům a poslouchá bardy pějící písně o dobrodružství a slávě, která číhá hned za hranicemi jejího ospalého rodného města. Když k nim tedy zavítá největší žoldnéřská skupina vedená nechvalně známou Krvavou Rose, Tam se chopí příležitosti a přihlásí se na pozici jejich barda. Přesně po takovém dobrodružství touží — a přesně to také zažije, jakmile se její nová skupina vydá na výpravu, která může skončit jen dvojím způsobem: slávou, nebo smrtí. Je čas vydat se do divočiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447848/big_krvava-rose-IWQ-447848.jpeg 4.475

Králové Wyldu 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Host

Bloody Rose, 2018

Kniha Krvavá Rose

Hellboy12

Zo začiatku som s knihou bojoval a to preto že som ju hneď porovnával s prvou časťou,čo bola chýba,a nikomu to neodporúčam kniha má svoje kúzlo aj keď záverečná bitka je trochu pritiahnuta za vlasy (a pripomenula mi inú sériu kníh),bavila ma a spríjemňovali mi chvíle oddychu po tom čo som došiel z práce...a jediná vec čo mi tam vadila bola tá kde Tam "oznámila" že je lesbička...na čo to tam je neviem,mne to prišlo ako nezmysel,veď stačilo by to napísať trochu inak... Zbytočnosť

adevr
04.12.2021

Knížka měla jedinou chybu, a to, že již neměla ono kouzlo prvního dílu. Ale míň než pět hvězdiček dát nemůžu, protože je jinak skvělá. A už se těším na třetí díl.

Aaron Lewis
05.10.2021

(+ SPOILER) Vůbec mi nevadilo, že to bylo o Mýtu a Rose a příběh z pohledu Tam. U jiných knih mi to vždy (nebo alespoň často) vadilo, když se seznámíte s nějakými hrdiny a druhý díl je o nikom jiném, ale tady mi to nevadilo. Je příjemné, že nějaká jména se znovu objevují (jako Vřeštící Orli, třetí díl může být klidně o nich), že tam byl Gabe, Mood a Clay bylo super... Četlo se to hezky, bylo to bum a bum, žádné omáčky okolo (což já ráda), a prostě příběh odsýpal děsně rychle a najednou konec - a jelikož já preferuju bichle a nahuštěněj příběh, tohle je u mě malé mínus. Postavy jsou fajn, svět má svoji historii, spousta příběhů a příšer a historek, ale nečetla jsem to jedním dechem... Trošku mě zklamal závěr (ne ta bitva, ta byla ok, ale nebylo to nic epického a kulervoucího - z mého pohledu a gusta) a přitom nápad s tou královnou, to nebylo špatné, ale ten příběh neměl dostatečné grády. Třeba v prvním díle to byl příběh putování, takže že to bylo takové malé a útulné a v malém měřítku se hodilo, a ten závěr byl super. Tady už to chtělo něco víc, nebo já čekala něco víc, koneckonců ten příběh s ročním obdobím a druinama byl taky bezva. Zombíci taky ok, protože kdyby tam byla jen další horda příšer, už by to nebylo ono. Že jsem sympatizant příšer je naprosto jasné, ale chyběla tam ta zoufalost příšer, které bojují proti svému vyhubení, jak Freecloud vysvětlil. Což je super motivace - i se do příběhu hodí, protože se lidi chovají k příšerám hnusně a trefně to popsal Gabe, že když oni začínali, bylo to jiný. Teď jsou všichni žoldnéři pozéři (což se mi líbilo v jedničce, že se spojili a bojovali taky). Ale chtělo by to víc okolo, aby se člověk do toho příběhu úplně vžil, takhle to bylo jen jako příběh a přitom (jak pořád říkám) bylo to dobré, rychle to odsejpalo, hezky se to četlo, ale... a bylo to i dobře napsané, ne že ne, ale na mě asi moc rychlé, víc bych se v tom hrabala:). Prostě jedna stránka a je to vyřešené, dvě stránky a konec... tak nějak. A Rose bych nechala umřít. Přišlo mi to jako dobrý závěr a pak ta poslední kapitola... jako Wren mi bylo líto, ale prostě by se mi to tak líbilo víc. Hodně smutné, ale někdo umřít musí, takhle to byl jen Gabe (to bylo taky jako z ničeho nic, takže mi to ani nepřišlo) a Freecloud, což jsem nečekala, že se vrátí. A Bran, ale ten tam byl jen chvíli... No... Ale stejně dávám pět, páč to má dobrý humor i postavy.

whiolet
25.09.2021

Jsem ráda, že jsem druhý volně navazující díl nečetla hned potom prvním.
Jelikož bych měla potřebu srovnávat a první díl by z toho vyšel stoprocentně jako vítěz.
Na druhou stranu, takhle mě to bavilo. V knize se neustále něco dělo, jejich humor mi byl blízký a sama vypravěčka stejně jako v předchozím díle byla super, takže nešlo jinak než s ní sympatizovat.
Jediná věc co mě na knize stvala byla sama Krvavá Rose. Ježíši ja si nemůžu pomoct, ale ta její maska "jsem chladná mrcha a vy se tu poserte" mě chvílemi fakt vytáčela :D
Celkově mě, ale knížka bavila a rozhodně patří do šuplíku " ráda bych ti doporučila " a těším se co dalšího autor vymyslí :)

t4rk
20.09.2021

S odstupom času (viac ako polroka ) po re-readingu sa stale neviem zbaviť pocitu že nam
autor v každej kapitole minimalne raz stale tlači do pozornosti "je to hudobna skupina ktora ide po turne " len som to obliekol do fantasy šatu lebo je to cool než obyč. ludia v dnešnej dobe veď koho zaujima pribeh kapely ktora prespava kadetade po hoteloch
-takto to ma aspon lepšie predaje .
Medzi riadkami sa to da brať ako dostali sme quest ideme z bodu A do B
tam zabijeme draka dostaneme odmenu to by bol ten lepši pripad 4 z5 fantasy na tom vždy zabodovalo .
Ano ma to byť o hudobnej skupine ale stale je tam či priamo alebo nepriamo vtlačane pomyselne "to " čo mi znižuje pocit fantasy-like hrdinov . Ma to byť aj High Fantasy
k čomu nabada aj anotacia no v pribehu ostava stale ta pachuť že je to pribeh len hudobnej skupiny ktora sa prebija koncertami. Pri prvom diely to nevadilo až tak , ok je to niečo nove - tu to bolo to iste recyklovane s troškou upravy a s inymi postavami ktore nezaujmu až tak ako pôvodne osadenstvo skupiny .
Osobne som viac pocitoval pri prvom diely to fantasy hlavne v uvode , bolo to však asi aj tym že v tej dobe nebola nijaka zaujimava fantasy kniha v novinkach tak som siahol po prvej vačšej knižke s peknym obalom .
Takto to vlastne splna čo sa tyka fantasy snaď len rasy a prišery D&D /drači doupe ladene
ale chyba tomu ten nadych fantasy. Sice ma za to vačšina skôr ukamenuje ale na fantasy to nema tu epickosť kde človek zaživa plavanie v krvi,špinu na každom rohu či hrdinov s ktorými sa zžije .

V jednotke som ten pocit až tak nemal tam to bolo tak 70:30 tu skôr 30:70 a to aj pri znovu čitani som sa neraz pristihol že knihu odkladam lebo nenuti ma obracať strany ako pri jedničke .
Ďalšia vec ktora mi poslednu dobu vadi pri knihach (ano je to pre lepšiu predajnosť
treba zaradiť lgbt vztahy do fantasyknih či pribehov hoc to nijako dej neovplyvní max o par stran natiahne a roztopí nejednu teenegerku..
Je to skôr smutné ako prinosne,lebo koho zajimaju take veci pri high/epic fantasy
ma čitať fanfiction či romantiku pre nasťročných..) .
Aby však nieje nazor len o minusoch na prvotinu teda druhotinu je to fajn kniha ktora
si najde svojich fans ktorym stači ina rasa ako človek k tomu aby to je pre neho naozaj fantasy..
Ma to však aj dobre momenty aj vtipne no nema to už pomyselne " to " ktore jednotka nastolila :D

cori
13.08.2021

Krvavá Rose a její skupina Mýtus si najmou novou bardku sedmnáctiletou Tam, která se zvolna rozkoukává, rozplétá vztahy ve skupině a poznává odvrácenou stranu žoldnéřských skupin a jejich zápasů s příšerami. Děj postupně graduje k bitvě za záchranu světa v boji proti Zimní královně a její armádou nemrtvých. Objevují se i postavy z prvního dílu Zlatý Gabe, Pomaloručka a Moog. Epická fantasy s propracovaným světem a mytologií nabízí oddechové čtení s vtipnými i dojímavými pasážemi.

Deia
17.07.2021

Druhá časť mi už prišla trošičku slabšia, hlavne ma veľmi nebral ten začiatok, kedy je Rosina skupina na turné a v arénach bojuje proti príšerám. Takisto postavy mi neboli až také sympatické, ale to je pravdepodobne preto, že druhú časť som čítala hneď po prvej, keby som ju čítala s väčším odstupom, možno by sa mi páčila viac. Ale aj druhá časť ma veľmi bavila a veľmi sa teším na ďalšie autorove knihy.

Aleen
04.07.2021

Jsem opravdu ráda, že jsem se druhé knize Nicholase Eamese nebránila a pustila se do ní, protože mě chytla od samého začátku, od úplně první věty. Přestože se přibližně v první čtvrtině trochu opakuje stejný scénář, kniha je poutavá a vtipná. Takže po mírném rozjezdu - turné po arénách, přišel velmi slušný vrchol - souboj otce se synem v mistrově jeskyni. Děj začne vtahovat více a více, přicházejí časté a nečekané zvraty, abychom se v závěru setkali se Zimní královnou. Souboj se zombíky, ale hlavně s Drakožroutem byl velká třešeň v této hrdinské sáze. Závěr ten mě už jen rozsekal na maličké kousíčky. Mám pro tuto knihu pouze a jen chválu.