Hor89 Hor89 komentáře u knih

Lehké fantastično (limitovaná sběratelská edice) Lehké fantastično (limitovaná sběratelská edice) Terry Pratchett

Lehké fantastično navazuje přímo na konec Barvy kouzel a je o stupeň lepší - tentokrát jde o plnohodnotný román. V rámci tvorby T. Pratchetta jde o takový zlatý střed. Stejně jako u předchozí knihy je škoda, že se spoustu vedlejších postav v dalších dílech už neobjeví - hlavně mágové (kromě Knihovníka a Mrakoplaše) se v prvních dílech střídají jako ponožky.

07.12.2022 4 z 5

Revoluční a napoleonské války na moři Revoluční a napoleonské války na moři Jiří Kovařík

Kniha podrobně mapuje námořní boje od počátku Francouské revoluce až po Napoleonův pád. Stejně jako u prvního dílu se kvůli velkému množství různých událostí, lodí a jmen kniha trochu hůře čte. Nevadilo by mi kdyby byla kniha delší, protože některé kapitoly jsou až příliš stručné. A některé části knihy se překrývají s jinými knihami p. Kovaříka (hlavně s Trafalgarem a Korzáry Francouzké revoluce).

07.12.2022 4 z 5

Námořní války Ludvíka XV. a Ludvíka XVI. Námořní války Ludvíka XV. a Ludvíka XVI. Jiří Kovařík

Velice dobrá kniha se spoustou obrazového materiálu, popisující námořní boje od roku 1741 až po začátek Francouské revoluce. Ale vzhledem k velkému množství událostí, datumů, lodí a jmen se kniha čte hůře, než ostatní knihy pana Kovaříka. Nevadilo by mi kdyby byla kniha o něco delší, protože některé kapitoly jsou až zbytečně stručné.

06.12.2022 3 z 5

Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice) Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice) Terry Pratchett

První román ze Zeměplochy - na rozdíl od ostatních románů nemá souvislý děj ale jde o 4 na sebe navazující povídky. První z Ankh-Morporku je skvělá - nejlepší z celé knihy. Druhá s barbarem Hrunem ve starém chrámu je také výborná, třetí s draky už je bohužel trochu nudnější. Poslední z okraje Zeměplochy má slabší začátek ale skvělý závěr.

06.12.2022 3 z 5

Bomba Bomba Laurent-Frédéric Bollée

Výborný historický komiks - přehledná černobílá kresba, svižný děj a silný závěr. Ocenit musím i originálního vypravěče, kterým je sám uran. Drobné plus má kniha i za krátkou vsuvku z Československa. Jednu hvězdičku ale odečítám za druhou půlku knihy - některé vedlejší dějové linie byly příliš dlouhé nebo přebytečné, na úkor samotného vývoje atomové bomby.

06.12.2022 4 z 5