Námořní války Ludvíka XV. a Ludvíka XVI.

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Salvy pod plachtami jsou příběhem soupeření mezi Francií a Velkou Británií o vládu nad moři a oceány. Nepřátelství mezi oběma zeměmi, které se zrodilo koncem vlády Ludvíka XIV., pokračovalo ve válce o dědictví rakouské, v sedmileté válce a vrcholilo, když se Francie zařadila po bok amerických kolonií, které zahájily proti Británii válku za svou nezávislost. Bojovalo se ve Středomoří, u západních břehů Francie, v Antilách, u kanadských i severoamerických břehů a v Indickém oceánu. Řadové lodě sváděly bitvy u Toulonu a Menorky, u mysu Finisterre, u ostrova Ouessant a skalisek Cardinaux, v zálivu Chesapeake, kde se Francouzi podstatnou měrou přičinili o vítězství USA u ostrovů Saintes či u Cuddalore a francouzská Marine Royale v těchto bojích byla důstojným soupeřem Royal Navy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470112/big_salvy-pod-plachtami-namorni-valky-l-ezZ-470112.jpg 4.88
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Námořní války Ludvíka XV. a Ludvíka XVI.

Velkomožný
19. února

Technicky a obsahově skvělá kniha, ale těžko se čte.
Množství jmen, dat, letopočtů, vysvětlivek, technický parametrů lodí budou pro příležitostného fanouška stejně zdrcující jako zásah kanónem. Zástup kapitánů a jejich lodí, které po pár stránkách zmizí a už se nikdy nevynoří z pod hladiny, je nekonečný.
Věřím, že bych si ji víc vychutnal na palubě plachetnice, ale stejně půjdu i do 2. dílu.

Francois17
10.12.2021

Je to kniha plná dat a informací. Pokrývá velký časový i geografický prostor a líčí hned několik zásadních konfliktů. Každý z nich by vlastně zasluhoval samostatnou knihu. Tím pádem to není tak čtivé, autor se tolik nevěnuje jednotlivým osobnostem, což zrovna já mám rád a autor to umí, když chce a má na to prostor. Ve srovnání s nedostižnými Korzáry krále Slunce je to přece jen místy trochu suché. Nicméně je to krásná a přínosná kniha, například boj amerických kolonií za nezávislost je pěkně zpracován.