Keltští válečníci

Keltští válečníci https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186028/bmid_keltsti-valecnici-VOB-186028.jpg 4 10 3

V 1. století před naším letopočtem Strabo o Keltech napsal: „Celé jejich plémě... vášnivě miluje válku, plni nadšení se ochotně vrhají do bitev... a ať už je podnítíte jakoukoliv záminkou, jsou připraveni čelit nebezpečí, i kdyby v tu chvíli nebyli vyzbrojeni ničím jiným než vlastní silou a odvahou.“ Tato kniha umožňuje porozumět životu keltského válečníka a jeho prožívání bitvy, ať už se jí účastnil jako pěšák, jezdec nebo vozataj. Podrobně popisuje keltskou společnost a zkoumá rituální charakter keltského válečnictví, od nahých gaesatae po bojovníky pomalované borytovou modří.... celý text

Literatura naučná Historie Vojenství
Vydáno: , Computer Press (CP Books)

Celtic Warrior, 300 BC - AD 100 , 2001

Hor89
18.12.2023 4 z 5

Tenká knížka z edice Osprey publishing - zpracování je přehledné, jen popisky k barevné příloze bych umístil hned naproti dotyčnému obrázku. Kresby a fotky jsou výborné. Je trochu škoda, že téma není zpracováno důkladněji - kniha je až moc stručná. Obsah je zaměřený hlavně na Kelty z Britských ostrovů, ale pár zmínek o střední evropě se v knize najde.

Skallarix
08.09.2019 4 z 5

Hezky ilustrovaná, útlá kniha o válečném umu Keltů. Na druhou stranu je však velmi, velmi stručná, obecná a navíc zaměřená především (a pouze) na ostrovní Kelty.

Vlk.kh
29.12.2017 3 z 5

Zpracované je to přehledně a pěkně. Ale pro toho, kdo se chce o Kelty a jejich válečnictví zajímat blíže je to přecejen hodně chudé.

Keltové válečnictví

Autorovy knížky