Kdy, kde, proč & jak se to stalo v českých dějinách: Sto událostí, které dramaticky změnily naši historii https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56422/bmid_kdy-kde-proc-a-jak-se-to-stalo-v-ce-foC-56422.jpg 5 21 4

Kdy bylo slavnostně otevřeno Národní divadlo? Kde byla založena jednota bratrská? Proč bylo roku 1621 popraveno na Staroměstském náměstí 27 protihabsburských politiků? Jak probíhal odsun Němců z Československa? Na tyto a stovky jiných otázek najdete odpověď v původní, českými historiky napsané knize, která si klade za cíl poutavým způsobem seznámit čtenáře se stovkou klíčových událostí, jež významně utvářely či změnily tok českých dějin.... celý text

Hor89
17.12.2023 5 z 5

Tato encyklopedie s hooodně dlouhým názvem patří mezi nejlepší knihy, které u nás vyšly pod nakladatelstvím Reader's Digest Výběr. Výběr autorů se povedl - mimo jiné Petr Čornej, Pavel Bělina, Ivana Čornejová nebo Jiří Pokorný. V knize je spoustu obrazového materiálu a podrobný souhrn událostí. Jen písmo mohlo být o něco větší.

Amneris
11.08.2021 5 z 5

Kniha skvěle popisuje důležité momenty z naší historie a každá kapitola je doplněna o ilustrace a další zajímavosti. Tato publikace má v mé knihovně čestné místo.

Rawen616
06.06.2018 5 z 5

Přehledně, stručně a jasně napsáno. Navíc velice pěkně graficky zpracováno. Opět jedna z knih, kterou se rozhodně vyplatí mít v knihovně(když dějepisná paměť selže:-) ). Jak nemám knihy od Readers Digest moc rád, tak tohle je jedna z mála kterou se vyplatí mít.

alesnek13
09.04.2017 5 z 5

Úžasně poutavé čtení s historickými fakty a fotografiemi.

české dějiny

Autoři knihy

Petr Čornej
česká, 1951

Kniha Kdy, kde, proč & jak se to stalo v českých dějinách: Sto událostí, které dramaticky změnily naši historii je v