Holly.W Holly.W komentáře u knih

Síla ženy: Průvodce úspěšným životem pro každou ženu Síla ženy: Průvodce úspěšným životem pro každou ženu Louise L. Hay

Úžasná kniha od úžasné autorky. S mnoha názory se zcela ztotožňuji. Kniha plná užitečných rad a krásných afirmací a meditací. Člověk by řekl, že když kniha byla v ČR vydaná před 25 lety, tak že za tu dobu se spousta věcí týkajících se žen změní. Bohužel, některé názory a vzorce chování jsou za ta staletí natolik zakořeněná, že se mění jenom velice těžko. Kolik žen žije v něšťastných manželstvích, dělá služku svému manželovi a dětem, nemá čas na sebe a je nešťastných, stačí se jenom rozhlédnout kolem sebe. Také názory, že žena patří k plotně, má se vdát, porodit dítě, to se taky nezměnilo. Mně samotné bude 30 let a musím neustále poslouchat řeči o tom, že už bych se měla vdát a mít děti. A takový psychický nátlak je velice vyčerpávající. Proto čtení této knihy bylo opravdovým balzámem pro moji duši a rozhodně stojím za tím, že každá žena má právo být šťastná. Každá žena by měla milovat především sebe sama, pečovat o sebe fyzicky i duševně. A když bude šťastná žena, bude šťastné i okolí. Není jednoduché si sebe vážit a milovat se, ale učím se to a doufám, že jsem na dobré cestě a tato kniha mi v tom taky pomohla.

25.03.2022 5 z 5

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

Nemůžu si pomoct, ale mám pocit, že v poslední době se doslova roztrhl pytel s knihami s podobným tématem - tedy válečná doba + zakázaná/nešťastná láska. Když však tuto knihu srovnám například se sérií Paní ze severu nebo Kavárna u anděla (které se mi osobně moc líbily) tak Vinařství žalostně pohoří. První třetina knihy nebyla špatná, ale potom to šlo rychle z kopce. Hlavní postavy mě ničím neoslovily, neoblíbila jsem si je, vůbec něbyly propracované, naopak byly plytké. Děj zvláštní, krkolomný, ničím mě nazaujal. A nelíbil se mi ani popis válečných scén. Škoda, čekala jsem od knihy více. Proč proč má teď skoro každá kniha nálepku bestseller když na to vůbec nemá? Pro mě je to spíš teď už varování..... Rozmyslím si přečtení dalších dílů, jestli to za to vůbec stojí.

14.12.2021 2 z 5

Beznadějný osud Beznadějný osud Susanna Kearsley

Kdybych mohla tak dám i šest hvězdiček. Pro mě překrásné čtení. Tahle autorka mě neuvěřitelně baví. Po dlouhé době uchvacující kniha, od které jsem se nebyla schopna odtrhnout, nevnímala jsem čas, myšlenky, prostě nic, cele jsem se ponořila do příběhu, do osudů hlavních postav. Opět kniha o silných ženách, které se s příběhem vyvíjejí. Marry, která z nevýrazného stydlivého ptáčátka dospěje v překrásnou, seběvedomou labuť. A Sára, která se vyrovná se svou nemocí a naučí se s ní žít. A ach pan MacPherson, do toho jsem se tak trochu zamilovala.... kéž by i v dnešní době byli takoví obdivuhodní, stateční a čestní muži, jejichž ženy by se cítily milovány a v bezpečí.
Prostě krása, krása, krása. Tuto knihu budu mít v mysli ještě dlouho. Stejně jako Ohnivého ptáka. A k oběma se jednou moc ráda vrátím.

03.12.2021 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Perfektní detektivka odehrávající se v drsné mrazivé Minnesotě. Tak to mám ráda, mrazivé počasí se k tomuto tipu čtiva hodí. Chytlavý děj a čím dál sympatičtější duo Jude a Uriah. Těším se na pokračování.

27.11.2021 5 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Kniha mě příjemně překvapila. Napínavé jak kšandy od začátku do konce. Já být na místě Kristy tak udělám totéž. Jenom jsem čekala, že dějová linka Cliftona dopadne jinak, tady to mohlo být trošku propracovanější. Ale jinak velice podařený thriller z vězeňského prostředí.

16.08.2021 4 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Za mě zcela průměrná kniha. Prvních asi 100 stran jsem se nemohla začíst. Na mě až moc moc postav, které příběh vypráví. Nevím, zda číst druhý díl.

30.12.2020 3 z 5

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

Z Našeptávače jsem byla nadšená, nemohla jsem se dočkat dalšího dílu a ten nezklamal. Super knížka, napínavá od začátku až do konce. Překvapivý konec. Už se těším na další díl!

27.12.2020 4 z 5

Agnetino dědictví Agnetino dědictví Corina Bomann

Krásné čtení. Moc se těším na další díl!

20.11.2020 5 z 5

Zahrada slibů a lží Zahrada slibů a lží Paula Brackston

Hezké, odpočinkové počteníčko. Už mám za sebou předchozí dva díly, které se mi velmi líbily, tak jsem si nemohla nechat ujít ani tento.
Srovnání s Cizinkou není úplně na místě, protože Cizinka jde do hloubky a je detailně propracovaná. Série starožitností je taková milá, předvídatelná pohádka.
Ale čte se to dobře, děj příjemně ubýhá, postavy jsou sympatické, děj zajímavý. Není moc co bych vytkla. A samozřejmě že bude další díl, jak je dost zřejmě naznačeno na konci. Těším se.

10.05.2024 4 z 5

Jedno italské léto Jedno italské léto Rebecca Serle

(SPOILER) V poslední době mám špatnou ruku při výběru knih. Už delší dobu mě nedokázalo nic nadchnout, pořádně vtáhnout do děje. A nedokázala to ani tato kniha. Přečetla jsem 120 stran a pak jsem to vzdala, nebudu ztrácet čas.
U od prvních stran jsem si říkala, ajaj, hlavní hrdinka je příliš fixovaná, nebo možná až zamilovaná do své matky, a to mi přišlo fakt divné.
Matka a vzpomínky na ni, na to jak byla úžasná a bezchybná je snad v každé větě. A ejhle, potom se v knize objeví, její živá třicetiletá verze. Dovedu si to představit spíš jako zajímavý milostný příběh, ale tohle fakt ne-e.
Hlavní hrdinka mi byla nesympatická od první stránky a chudák její manžel.
Jediné za co můžu dát tu jednu hvězdu jsou působivé popisy Positana, tam bych se ráda jednou podívala.

06.05.2024 1 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Kniha vyprávěná z pohledu matky unesené dcery a z pohledu únosce.
Celý děj plyne líným, poklidným tempem, není tam vůbec nic vzrušujícího, napínavého, žádný překvapivý moment, prostě čtenář otáčí stránku za stránkou, občas zívne, občas mu myšlenky ulétnou jinam, protože ono se zas tak nic moc zásadního stejně nestane.
Konec je neslaný, nemastný, utnutý, a že bychom se alespoň tady dočkali nějakého překvapení? Kdepaaak.
Pasáže vyprávěné z pohledu únoskyně jsou tak na spaní - nuda, nuda.
Byla jsem ráda, když jsem dočetla.
Ani to trápení a strach o zmizelé dítě jsem rodině moc nevěřila.

02.05.2024 2 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Předchozí dva díly mi přišly o něco lepší. Dlouhé pasáže vyprávěné z pohledu Berneyho a vyšetřovatelky Dany - ocenila bych více pasáží s Lacey, kterou jsem si velice oblíbila.
Jinak detektivka je to docela zajímavá, není moc co vytknout, měla jsem hned několik adeptů na vraha. Přesto mi to, kdo byl pachatelem přišlo lehce přitažené za vlasy. Jsem zvědavá na další díl.

10.04.2024 3 z 5

Tajemství černé orchideje Tajemství černé orchideje Lucinda Riley

(SPOILER) Krásná, čtivá, dojemná. Po delší době knížka, u jejíž četby jsem nevnímala okolní svět, alespoň do určité chvíle.
Jak jsme u této autorky zvyklí, tak děj se odehrává v minulosti a současnosti. Dějová linka odehrávající se v minulosti - konkrétně před druhou světovou válkou a po ní, v Anglii a v Thajsku mě uchvátila. Zvlášť pasáže z Thajska mě nadchly. Autorka je skvělá vypravěčka. Olivie mi ale bylo upřímně líto.
Děj odehrávající se v přítomosti byl také hezký, ovšem až do okamžiku zmrtvýchvstání manžela, toto autorka nedomyslela, přehnala a knize to nic nepřineslo, naopak = jedna hvězda dolů. A taky tam vůbec nebylo vysvětleno, kdože byla ta druhá neidentifikovaná ohořelá postava.
Jinak celkový dojem z knihy, když si odmyslím návrat mrtvého manžela, je ale příjemný.

05.04.2024 4 z 5

Lovec očí Lovec očí Sebastian Fitzek

Moje první setkání s autorem a určitě ne poslední. Byla to super napínavá jízda. Jenom to místy možná bylo trošku překombinované a zamotané. Ale jinak opravdu dobré!

13.12.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

(SPOILER) Už nikdy neutratím peníze za knihu pro teenagery od Colleen Hooverové. Tyto knihy mají stále se opakující vzorec (dva teenageři + složitá životní situace + žhavý románek + láska na celý život).
Je pár knih od této autorky, které mě hodně oslovily, ale byli to knihy o dospělých lidech a děj měl hloubku a určité poselství, byl ze života a netočil se jenom kolem žhavého románku.
Na této knize mě neoslovilo vůbec nic. Autorce jsem nevěřila tu love story, a rádoby těžký úděl hlavních hrdinů mě nechal dokonale chladnou.
Hlavní hrdinové tragičtí. Ona ufňukaná chudinka, která se nedokáže vyrovnat se svým životem. On nicneříkající, nečitelný lhář. A láska, která vykvete během pár dní a má trvat do konce života? Ne nevěřím.

29.11.2023 2 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Knihy od Picoultové bych zařadila do dvou kategorií. V první jsou ty, které mnou hluboce zarezonovaly a na které asi nikdy nezapomenu. V té druhé jsou ty, na které chci zapomenout co nejdřív.
Doufám, že na Knihu dvou cest zapomenu hoooodně rychle. Protože tohle se opravdu nepovedlo.
Střídají se části, které hlavní hrdinka prožívá v Egyptě a části, které prožívá v Bostonu.
Části z Egypta pro mě byly vyloženě utrpením. Já nejsem egyptolog a ani mě to nezajímá. Možná, kdyby to autorka nebrala tak do hloubky, bylo by to lepší.
Části z Bostonu byly mnohem zajímavější. Hlavně co se týká povolání hlavní hrdinky. Kniha, která by se týkala jenom tohoto by byla lepší.
Nevím, co bych na této knize mohla hodnotit pozitivně. Hlavní hrdinka mi byla z duše nesympatická. Namyšlená, sebestředná, sobecká ženská, která myslí jen na sebe.
Jestli se autorka snažila o nějaký velký milostný příběh, o lásce která vše překoná, tak se jí to hrubě nepovedlo. Láska mezi Wyatem a Dawn ve mě nerozechvěla absolutně nic. Spíš mi bylo moc líto Briana.
Poslední strany jsem už přeskakovala. Modlila jsem se, ať už to mám za sebou.
A ten konec? Děs běs, ten mě definitivně dorazil. Dávám jednu *. Jenom za to, že je to Picoultová.

18.10.2023 1 z 5

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

Není úniku a Na dostřel byly skvělé. Byla jsem hodně zvědavá na Most sebevrahů, neodradilo mě ani nízké hodnocení. A byla to jízda!
Sledujeme vyprávění z pohledu dvou sester - Cambry, která měla údajně spáchat sebevraždu a Leny, která se snaží zjistit, jak to opravdu bylo.
Kniha má neskutečné tempo. Jeden zvrat střídá druhý. Čtenář potřebuje vědět jak to bylo a jak to skončí. Napínavé jako kšandy! Skvělé!

18.09.2023 5 z 5

Dívka, která přežila Dívka, která přežila Lisa Jackson

Před pár lety jsem detektivky od Lisy Jackson milovala. Potom mi ale začalo připadat, že jsou všechny její knihy na jedno brdo a o ničem.
V knihovně jsem nedávno narazila na Dívku, která přežila a řekla, jsem si, že zkusím, jestli je nějaká změna. Změna k horšímu bohužel.
Začalo to naprosto nesympatickou, psychicky labilní hlaní hrdinkou, která pije jak duha a není schopna se vyrovnat se svou minulostí.
Co mi šíleně lezlo na nervy bylo neustálé opakování té strašné události, která se stala před dvaceti lety. A když říkám neustále opakování, tak je to snad na každé druhé straně. To mi čtení dost otravovalo. Kniha mohla mít klidně o 200 stran míň, kdyby si tohle autorka odpustila.
Dva detektivové, kteří se rádoby snaží vést nějaké vyšetřování byli lehkce k smíchu.
Celkově to bylo nemastné, neslané, nenapínavé, prostě o ničem. Vyústění divné, vrah zvláštní, motiv ještě zvláštnější.
A to by nebyla Lisa Jackson, aby tam nezamotala nějaký ten milostný příběh.
Dojem z knihy a četby velice špatný. Po dalším díle z pery Lisy Jackson nesáhnu zase hodně dlouho.

05.09.2023 2 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Z Praskliny jsem byla nadšená a na tuto knihu jsem byla hodně zvědavá, bohužel, tady se takové nadšení už nekonalo. Autorka je skvělá vypravěčka, popis Shetland je působivý.
Příběh začal zajímavě, ale čím více jsem se blížila ke konci, tím více častěji jsem si říkala, že to snad nemyslí vážně. Dle názvu a anotace jsem od toho čekala něco úúúplně jiného.
Bylo to tak přitažené za vlasy, až hrůza. A těch zmrtvýchvstání tam bylo nějak moc.
No doufám, že další mé setkání s touto autorkou dopadne lépe.

28.08.2023 3 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Rachel Abbott

Slátanina. A neskutečná. Začnu od toho názvu - Hra na vraždu. To ve čtenáři vyvolá nějaké očekávání, má představu, o čem by to tak mohlo být a anotace to tak trošku potvrzuje. A ono je to nakonec úplně jinak, s nějakou hrou to má pramálo společného.
Parta postav, které zde vystupujou jsou hloupé, naivní bytosti, které jen poslouchají jak jeden jediný píská a navíc dělají jedno hloupé rozhodnutí za druhým.
A vrcholem všeho byla policejní vyšetřovatelka, která si v průběhu vyšetřování případu musí řešit svoje osobní citové trable.
Tahle kniha neměla nic. Nápad, napínavost, překvapivost, aspoň jednu dobrou postavu. Prostě nic.
A ten konec? Ani ten ve mě po tom úmorném čtení nedokázal vyvolat žádnou odezvu.
A ještě jedno si neodpustím. Může mi někdo vysvětlit jak taková kravina může mít nálepku světový bestseller???!!!!

31.07.2023 1 z 5