hoesch hoesch komentáře u knih

Legionáři - Všechno bylo jinak Legionáři - Všechno bylo jinak Olin Jurman

Jediné štěstí že z našich vojáků se stali vyšší důstojníci a generálové s vlastním uvažováním. Kdyby veleli francouzské trosky stálo by to za h.... . Masarykovcům se názor a pojetí autora líbit nebude. Ti muži už měli po krk války. Podunajská monarchie by stejně padla, bolševici by se stejně v Rusku dostali k moci. Stejně tak to viděl generál Pleský, generál Gajda , podplukovník Krejčiřík, podplukovník Veist. Plukovník Švec se nezastřelil z lásky (........) . Je potřeba přečíst vše i to co bolí. Legionáři v Rusku trpěli.

12.01.2020 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tolkien forever

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Co dodat. Tato kniha je úžasná.

Kosí hnízdo Kosí hnízdo Zdeněk Drozda

Úžasné i jako divadelní hra. Jsem z Vršovic a ty jsou zlatý řek tatínek.

17.01.2020 5 z 5

Bohemka je a bude - kniha první (1905-1973) Bohemka je a bude - kniha první (1905-1973) Miloslav Jenšík

Křičíme z plných plic Bohemka z Vršovic, Bohemka je a bude a my jsme s ní všude. Zeleno Bílo Zelený ---- Zeleno Bílo Zelený.
To je opravdu skvost kniha pojednávající o jednom z našich nejslavnějších fotbalových klubů.
Do detailu popsaná historie, fotografie kresby.
Doporučuji všem čtenářům - fanouškům, chuligánům, rowdies atd.
Stejně tak jako jsem fanatický Klokan uvítal bych knihu o jakémkoliv českém , moravském, slezském, slovenském, rakouském, maďarském , slovinském,chorvatském , rumunském, bosenském, ukrajinském a tak dále klubu.( počátky fotbalu v C.a.K).

08.02.2020 5 z 5

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Nadosah Pozlátko , to je hajzlík. Zaslaná pošta mě dostala.

12.01.2020 5 z 5

Poslední Mohykán Poslední Mohykán James Fenimore Cooper

Povinná školní četba . Samozřejmě pod lavicí a nejlépe při matematice, aby člověk měl z hodiny taky něco pozitivního.

Apokalypsa v Karpatech Apokalypsa v Karpatech Karel Richter

Konečně pravda. Citace skutečných účastníků a ne jen domněnky rychlokvašených historiků. Zpracování , fotografie vše perfektní.

Přes krvavé řeky Přes krvavé řeky Karel Richter

Velmi dobře napsané. Východní odboj si zaslouží pevné místo v našich dějinách.

Moje paměti Moje paměti Radola Gajda

Plně se ztotožňuji s komentářem jindrich7442, a dodávám že nebyla v novodobých dějinách u nás více neprávem očerňována osoba než generál Radola Gajda.

09.01.2020 5 z 5

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Džosef, fujtajbl darebáku žalobníčku smradlavej. To byla oblíbená hláška z této knihy.

Třicet let na zlatém severu Třicet let na zlatém severu Jan Welzl

Cesta na východosibiřské ostrovy byla úžasná , kanadská část mě tak nebrala ,ale celkově prostě úžasný.

01.01.2019 5 z 5

a Staline měl by jsi si oholit knír , požár Vladivostoku , Herbert Einstein to mě opravdu rozsekalo

Bitva v Otrantské úžině Bitva v Otrantské úžině kolektiv autorů

Výborně napsané. Spousta doprovodných fotografií, nákresů a kreseb. Díky za to že takovéto knihy vycházejí.

15.01.2021 5 z 5

Válka o červeného medvěda Válka o červeného medvěda Jindřich Marek

Regulérní válka Československa proti Maďarsku, Polsku a ukrajinskému nacionalismu. Plný obdiv našich vojáků, financů, četníků, policistů ale i samotných Rusínů proti debilitě a rozpínavosti diktatur již zmíněných zemí. Oleg Svátek jeden z nejlepších vojáků jaká kdy naše země měla.
Čest jejich památce.

11.01.2020 5 z 5

Uloupená hranice: Nefilmoví hrdinové Krušných hor v dramatickém roce 1938 Uloupená hranice: Nefilmoví hrdinové Krušných hor v dramatickém roce 1938 Jindřich Marek

Jindřich Marek nikdy nezklame. Kniha v obdobném duchu jako jeho Hraničářská kalvárie, jen s tím že je zasazena do Krušnohoří. Spousta nového materiálu pro studování osudového roku 1938.

11.01.2020 5 z 5

Plnění povinností, nebo velezrada? Čeští vojáci Rakousko-Uherska v první světové válce Plnění povinností, nebo velezrada? Čeští vojáci Rakousko-Uherska v první světové válce Richard Lein

Richard Lein - dokázal něco co už tu mělo být dávno. Objektivní pohled. Povinně zařadit jako učivo do dějepisu.

09.01.2020 5 z 5

Dotek Anthropoidu Dotek Anthropoidu Jiří Padevět

No Jiří Padevěte , klobouk dobu.

19.01.2019 5 z 5

Na vlnách odvahy a dobrodružství Na vlnách odvahy a dobrodružství Otakar Batlička

Dost dobrý.

15.01.2019 5 z 5

Tři králové Tři králové Jiří Padevět

Naprosto dokonalé zmapováno. Fotografie , popisky. Prostě to nemá chybu.

04.01.2019 5 z 5