Hobo Hobo komentáře u knih

Přednášky o holocaustu Přednášky o holocaustu Germar Rudolf

Potvrzuji všechny předchozí komentáře. Kniha, která projasní mnohé otázky, na něž jste marně hledali odpovědi.

04.08.2019 5 z 5

Hilsneriáda a TGM Hilsneriáda a TGM Jan Rys (p)

V každém případě stojí za přečtení a uvážení.

04.08.2019 5 z 5

Stát ve třetím tisíciletí Stát ve třetím tisíciletí Hans Adam II.

Kniha o uspořádání vládních orgánů obsahuje dvě nenápadné roviny: porovnání čistě demokratického režimu a režimem monarchickým (což nevylučuje demokratické uspořádání) ukazuje, jak složitější je ono první, o kolik víc vyžaduje pojistek.

Manet Manet kolektiv autorů

Publikace z odeonské edice Světové umění patří k tomu nejlepšímu, co u nás vyšlo.

Giambattista Tiepolo Giambattista Tiepolo Guido Piovene

Vynikající publikace, v níž se o Tiepolovi dozvíte vše a hlavně si prohlédnete kvalitní reprodukce.

Život ve středověku Život ve středověku Vlastimil Vondruška

Jeden z nejlepších lexikonů, jaké znám. Na nic si nehraje, je čtenářsky přístupný, v nutných případech jde do detailů. Prostě skvělá příručka.

Eugène Delacroix Eugène Delacroix Pierre Georgel

Vynikající publikace, vyčerpávající informace.

Vermeer Vermeer Piero Bianconi

Co napsat k Vermeerovi a především autorům této publikace? Díky, díky, díky.

Henri Rousseau Henri Rousseau Giovanni Artieri

Nejlepší a nejinformativnější publikace o Rousseauovi.

Rembrandt Rembrandt Giovanni Arpino

Tato odeonská edice Světové umění, která vycházela někdy - no, přesně to vlastně nevím, takže časové určení uvedu "v době normalizace", patřila k tomu nejlepšímu, co jsem kdy o malířství či malířích četl. V tom čase, i když jsem měl opravdu hluboko do kapsy, jsem koupil všechno, co bylo v mém dosahu. Dodnes patří všechny svazky edice k nejvzácnějším pokladům mé knihovny.

03.08.2019 5 z 5

Arabboy - Jak se žije arabským chlapcům v Evropě aneb Krátký život Rašída A. Arabboy - Jak se žije arabským chlapcům v Evropě aneb Krátký život Rašída A. Güner Yasemin Balci

Po přečtení recenze Martina Konvičky nemám už co dodat, vyslovuje přesně i mé mínění. Věcné a strohé vyprávění není jen o jednom arabském klukovi z Německa.

Provídky Provídky Jaroslav Šesták

Docela zajímavé čtení od vědce, který byl "ukončen" v Akademii věd, protože dostal od Zemana "medaili".

03.08.2019 4 z 5

Volání divočiny Volání divočiny Jack London

Klasika dobrodružné literatury nejvyšší kvality.

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Co k tomu napsat? Dobrodružná kniha par excellence.

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Fascinující kniha. V mládí jsem ji vnímal jako neuvěřitelnou, ale skutečně mě fascinovala.

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

S alkoholismem jsem se setkával celý svůj život, jak profesionální, tak rodinný. A tuto Londonovu románovou autobiografii je nutno doporučit všem, alkoholikům, terapeutům, rodinným příslušníkům, pracovním kolegům...
Nikdo z nich se nepoučí, ale vy se zbavíte výčitek...

Návrat z hvězd Návrat z hvězd Stanisław Lem

Nevím, jak bych hodnotil knihu dnes, ale fakt je, že tehdy, ve svých dvaceti, byla jako blesk. Jak námětem, tak zpracováním.

K mrakům Magellanovým K mrakům Magellanovým Stanisław Lem

Lem silně poznamenaný komunistickou ideologií, což mi v době četby jako osmnáctiletému ještě připadalo přirozené. Ale fakt je, že mne poměrně dost nudila.

31.07.2019 2 z 5

Sto let českých dějin Sto let českých dějin Otakar Dorazil

Jedna z těch historiografií o českých dějinách, ze kterých jsem se dozvěděl nové věci.

30.07.2019 3 z 5

Stříbrný vítr Stříbrný vítr Fráňa Šrámek

Jsou knihy, které by měly být čteny ve správném věku. A já ji v tom věku četl!
Jenže po přečtení předešlého komentáře musím napsat: a kdy je ten správný věk? Neměl bych si to přečíst znovu, se stříbrem ve vlasech?

29.07.2019 4 z 5