Henri Rousseau

Henri Rousseau https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206852/bmid_henri-rousseau-206852.jpg 5 4 2

Henri Rousseau : Souborné malířské dílo Kromě 64 barevných reprodukcí Rousseauových obrazů, úvodní studie o celníkově osobnosti a díle, výňatků z kritik a životopisných údajů přináší publikace chronologický a ikonografický seznam všech obrazů, které H. Rousseau namaloval nebo které se mu připisují. Soupis výstav. Konkordanční tabulka. Názvový a topografický rejstřík.... celý text

Literatura naučná , Umění

Vydáno: , Odeon

L’opera completa di Rousseau il Doganiere. Tout l’oeuvre peint de Henri Rousseau , 1969

Hobo
03.08.2019 5 z 5

Nejlepší a nejinformativnější publikace o Rousseauovi.

mi-380
16.02.2019 5 z 5

Sokratovo „Vím, že nic nevím“ mi zní v hlavě po každé návštěvě galerie, kterých každý rok při mých cestách po Evropě a blízkém okolí prolezu nepočítaně. S několika málo výjimkami. Jednou z nich je dílo „Celníka“ Rousseaua, které mě upoutalo už kdysi v mládí, a jehož pralesní variace většinou bezpečně poznám. A to díky této publikaci, kterou máme už dávno v knihovně a která i na svou dobu vzniku (1980) kvalitními reprodukcemi a fantastickými motivy přitahuje každou generaci naší rodiny.
100 % (jsme dva hodnotící s průměrem 100 %).

naivní umění

Autoři knihy