hobelka hobelka komentáře u knih

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

Líbí se mi jeho styl psaní, s ničím se moc ne..páře, většinu knihy jsem probrečela a říkala si že ho najdu a zaškrtím jako hada, ale zároveň jsem si uvědomovala, že Carmen opravdu miluje a měl by se jít léčit . Jinak neskutečně obdivuji Carmeninu povahu.
PS. Trochu se děsím toho, co si bude myslet Kluunova dcera až se jí kniha dostane do rukou.

01.01.2012 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Každá věta v téhle knize byla mnohokrát promyšlena a jediná tam nepřebývá ani nechybí. I nad věnováním se člověk zamyslí.

LÉONU WERTHOVI, KDYŽ BYL MALÝM CHLAPCEM.

01.01.2012 5 z 5

Miluju Capri Miluju Capri Belinda Jones

Skončila tak, jak jsem doufala že neskončí.

22.10.2011 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Zatím jsem nečetla nic tak dlouho. Příběh je vážně parádní, ALE tak dlouhej a nudnej rozjezd jsem ještě nezažila, navíc občas mi přišlo, že se v knize vyskytuje až moc podrobných informací, které vůbec nesouviseli s dějem a styl autora byl občas až k uzoufání nudný a zamotaný.

21.10.2011 4 z 5

Tohle jsem udělal Tohle jsem udělal Ann Dee Ellis

U tehlé knihy se mi zase vybavilo to, na co snažím moc nemyslet. Co že to je? To že lidi jsou tak hnusný svině, to že když jste na dně tak si do vás všichni ostatní rádi kopnou a v první řadě to jak se odráží na charakteru dětí jejich výchova.

21.10.2011 5 z 5

Kecy mýho fotra Kecy mýho fotra Justin Halpern

Občas jsem se jen pousmála a občas jsem se válela smíchy. Myslím že kniha splnila svůj účel.

21.10.2011 5 z 5

Šerá hlídka Šerá hlídka Sergej Lukjaněnko

Celá kniha mě udržovala v napětí, ale nejvíc mě uchvátil konec.

Denní hlídka Denní hlídka Sergej Lukjaněnko

Nechtěla bych se ocitnou v situaci Vitalije Rogozy

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Pánejo tak se ukazuje jak jsem byla zase jednou předpojatá, ( a přitom to u ostatních přímo nenávidím) říkala jsem si co by tak zajímavýho mohl napsat ruský autor, uznávám spletla jsem se a dávám plný počet.

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

U žádné jiné knihy jsem se ještě tak nenudila, navíc jsem nějak nemohla postřehnou dějovou linku.

29.07.2011 odpad!

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Moje první kniha od Kinga, občas jsem se musela přemáhat, abych pokračovala ve čtení, protože už od začátku jsem tušila jak to dopadne a měla jsem nutkání odložit jí a nalhávat si že to všechno skončí dobře. Dočetla jsem ji a zjistila že to dopadlo ještě hůř než jsem očekávala. Myslím, že tato kniha odráží pohled moderní společnosti na smrt výstižně a bez přetvářky.

29.07.2011 4 z 5

Bohatá dívka, chudá dívka Bohatá dívka, chudá dívka Lesley Lokko

O tom že jednoduché to nemají ani bohatí, ani chudí. Kniha je velmi čtivá a není prvoplánová, navíc když to na konci všechno pochopíte musíte uznat že je velmi realistická a nebere si žádné servítky. A jako pomyslná třešínka na dortu mi přijde rozbor toho co s vámi udělá vaše dětsví - to jak vám vlastně určí celou vaši budoucnost, vaše postoje k neobvyklým situacím, jak ovlivní vaše touhy, sny, cíle a v neposlední řadě váš charakter.

18.03.2011 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

+ Zopakovala jsem si řeckou mytologii.
- O ničem jiném se tam prakticky nepsalo.

18.03.2011 3 z 5

Návraty Návraty Marian Keyes

O ztrátě blízkého člověka a těžkém vyrovnáváním se s tím. Když si uvědomíte že tohle se může každou chvíli stát i vám a jediné co vám po vaší nejbližší osobě zbyde jsou jen vzpomínky, přinutí vás to začít si užívat věcí kterých si jindy ani nevšimnete.

18.03.2011 4 z 5

Tato kniha vám zachrání život Tato kniha vám zachrání život A. M. Homes

Tak zvláštní...O tom jak si za peníze štěstí nekoupíš, že promarněný čas se těžko dohání a totálně promrhanej život nemusíš zahazovat

18.03.2011 4 z 5

Jednou za život Jednou za život Cathy Kelly

Přijde mi jako by autorka chtěla čtenáři ukázat svůj náhled na svět, ale protože toho chtěla ukázat tolik tak to dost zašmodrchala. Jinak mi přišlo jako by se každá postava (a že jich bylo) snažila obhájit svůj charakter a dokázat že její problémy jsou nejhorší. Jinak mi nějak nedochází co tím chtěl vlastně ''básník'' říct.

18.03.2011 2 z 5

Fidel a Julie Fidel a Julie Lucie O´Buková

Naprosto tuhle knihu nenávidím a nemůžu si pomoct, vážně je to ta nejpříšernější kniha jakou jsem kdy četla a nebo jsem jen nepostřehla skrytou ironii. Omlouvám se všem a hlavně autorce za tenhle komentář, ale přijde mi jako by tohle napsala nějaká naprosto vypatlaná slepice co neumí ani do pěti napočítat.

17.03.2011 odpad!

Označená Označená Kristin Cast

Když už to tady všichni přirovnávají ke stmívání, tak já si nemyslím že by se to dalo vůbec srovnávat, jediné co mají tyto dvě knihy společného je téma upírů. Jinak tahle kniha mi přijde velice čtivá, někdy i vtipná a poznámky a postřehy mi přijdou velice výstižné, asi to není zrovna umělecké dílo,ale má to nápad, příjemný děj a spád takže ****

17.03.2011 4 z 5

Ve tvém pokoji Ve tvém pokoji Jordanna Fraiberg

Odpočinková kniha u které se pobavíte i poučíte - pro věkovou kategorii pro kterou je určena.

17.03.2011 5 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Nevím proč to všichni srovnávají se Stmíváním, protože jediné co mají tyhle knihy společného jsou upíři. Jinak mi přijde že autor napsal jednu knížku a rozdělil ji na pět dílů, protože se bál, že by se někdo mohl leknout jak byla ta původní tlustá =). P.S. Doporučuji.

05.02.2011 3 z 5