hlina hlina komentáře u knih

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Miluji majáky, takže knížka mě nadchla svým prostředím, svou obálkou...
Doteď nevím, které straně jsem fandila. Patrně žádné, jen jsem hltala jednu stránku za druhou.
Na poslední stránky jsem přes slzy skoro neviděla. Ta kniha má pro mě trochu jiný rozměr. Já jsem to "opuštěné dítě", jemuž nemoc vzala maminku.

06.04.2014 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Knížka je určitě čtivá. Všechny postavy jsou velmi originální, u některých jsem se ale musela přesvědčovat, že jsou skutečné. Příběh je dokonale vystavěný. Čtenář je udržován v napětí po celou dobu.

06.04.2014 4 z 5

Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Torey L. Hayden (p)

Moje první knížka od této autorky. Naprosto mě vtáhla svým stylem psaní. Je neuvěřitelně čtivá, ač téma je velmi kruté. Naprosto mě dostala autorčina naděje a její odhodlání.

02.04.2014 5 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Velmi silná knížka. Pro mě naprosto nepochopitelné jednání matky.
Naděje, která se postupně vytrácí...
A závěr knihy mi totálně podlomil kolena.

29.03.2014 5 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Hezká pohádka pro dospělé. Na začátku to má náboj, pak už se dá dost předvídat, jak vše dopadne. Ale kniha se mi trefila do nálady a pěkně se četla.

09.03.2014 4 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Po třetím díle jsem sáhla hned po přečtení předchozích dvou dílů. Byla jsem zvědavá, jak hlavní hrdinové prožijí zbytek života. Nebavily mě odbočky do dětství. Některé scény se mi zdály rozvleklé a pak naopak autorka přeskočila mnoho let. Celý příběh byl tak neuvěřitelný, až se pro mě stal pohádkou. Jsem ráda, že jsem sérii přečetla, ale vracet se k ní určitě nebudu.

17.02.2014 3 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Po knize jsem sáhla hned po přečtení prvního dílu. Ale sexuální scény mě zdržovaly v ději. Kdyby kniha měla poloviční rozsah, úplně by mi to stačilo.

17.02.2014 3 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Od začátku mě knížka vtáhla do děje. A pak najednou červená knihovna, což mě trochu otrávilo. Ale v závěru to už zase bylo velmi emocionální čtení. A tak jsem hned sáhla po druhém dílu.

17.02.2014 4 z 5

Malý Alenáš Malý Alenáš Ivan Vyskočil

Tak já a Malý Alenáš to je láska na první pohled, tedy první počtení. Známe se určitě 20 let. Je to pro mě únik ze současného světa do svobody fantazie. Sahám pro něj vždy, když je mi nejhůř. Miluji ten kouzelný snový svět, jsem nadšená z každé absurdity, z každého nonsensu. No a hra se slovy je pro mě (češtináře) bonus navíc.

15.02.2014 5 z 5

Sousedka ze Skalistých hor Sousedka ze Skalistých hor Blanka Solařová-Calibaba

Ani krátký rozsah knihy mě nepřinutil přečíst ji celou. A to se opravdu snažím přečíst každou knihu, kterou začnu. Přečetla jsem třetinu. Obsahově možná autorka má co říct, ale literární úroveň je nízká. Celou dobu jsme přemýšlela nad tím, která pěkná kniha nemohla vyjít, protože vyšla tahle.

18.01.2014 1 z 5

Šepoty v písku Šepoty v písku Barbara Erskine

První kniha, kterou jsem od autorky četla. Napínavé čtení, 3 časové roviny mě bavily. Ale poslední kapitola mi přišla, jako by ji napsal někdo jiný, jako by byla z jiné knihy...velmi "laciná". Po zajímavém čtení byla poslední kapitola velkým zklamáním.

06.01.2014 3 z 5

Tati, tobě přeskočilo Tati, tobě přeskočilo William Saroyan

Miluji všechny autorovy povídky. Čiší z nich laskavost, humor, nadhled. Člověk si v nich vždy najde něco nového.

Říkají mi Aram Říkají mi Aram William Saroyan

Nedělní Zepelín Nedělní Zepelín William Saroyan

V melounovém cukru V melounovém cukru Richard Brautigan

Kniha, bez které nemohu být a často se k ní vracím. Surrealistická, poetická, snová, magická...

Holubí mambo Holubí mambo C. D. Payne

Povedená bajka nutící podívat se na lidský svět cizíma očima.

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Kniha mě naprosto zklamala. Příliš mnoho slov...

01.01.2014 1 z 5

Byla jsem svědkyní vraždy ze cti Byla jsem svědkyní vraždy ze cti Nourig Apfeld

Při čtení knihy jsem nevěřila, že se odehrává v současnosti. Člověk má pocit, že žijeme v civilizovaném světě...
Je obdivuhodné, že autorka dokázala svůj těžký život zachytit v knize.

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Jedna z mých nej knih roku 2013, kdy jsem se k ní dostala. Silný příběh a emoce. Myslím, že nikoho, kdo ji přečte, nenechá chladným.

01.01.2014 5 z 5

Co by kdyby: Sněhurka nesnědla otrávené jablko Co by kdyby: Sněhurka nesnědla otrávené jablko Sarah Mlynowski

Dobré nápady. Líbil se mi i vztah sourozenců. Knihu jsme četla jako matka.