hlina hlina komentáře u knih

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Jednoduché čtení na dovolenou. Neurazí, pobaví.

20.07.2014 3 z 5

Osudu neutečeš Osudu neutečeš Iva Hlaváčková

Kniha nebyla špatná, jen souhlasím s komentářem pode mnou, že v některých momentech bylo příliš mnoho slov. Pro náctileté by to určitě bylo velmi čtivé, vzhledem k věku hlavní postavy.

19.07.2014 3 z 5

Kdyby tak na mě někdo někde čekal Kdyby tak na mě někdo někde čekal Anna Gavalda

Bavilo mě to. Bylo to svižné, čtivé...U některých povídek mi to bylo až líto, jak rychle skončily.

17.07.2014 4 z 5

Lidi aneb Duch národa je nejlépe cítit v přeplněném autobuse Lidi aneb Duch národa je nejlépe cítit v přeplněném autobuse Milena Holcová

Svěží, čtivé, nehraje si na žádnou velkou literaturu.

17.07.2014 3 z 5

Holčička a cigareta Holčička a cigareta Benoît Duteurtre

To, co vypadá jako nemožné, může být až příliš skutečné.
Skvěle napsané, geniálně vymyšlené.
Doporučuji a určitě se podívám i na další autorovy knihy.

12.07.2014 5 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

První část knihy mi přišla jako červená knihovna, navíc velmi málo uvěřitelná. Mnohem víc se mi líbila druhá část, kde se autorka zabývá porušováním stereotypů, konvencí.
Byla to taková příjemná oddychovka, kde u většiny stránek nemusí člověk moc přemýšlet.

25.06.2014 3 z 5

Hněv andělů Hněv andělů Sidney Sheldon

Není to žádná náročná literatura, ale četlo se mi to dobře. Bylo to střídavě napínavé a předvídatelné. Snažila jsem se chápat motivy jednání jednotlivých hrdinů. Poslední kapitola mi přišla jak z jiné knihy.

20.06.2014 3 z 5

Akce Soudný den Akce Soudný den Sidney Sheldon

První kniha, kterou jsem od autora četla. Je to čtivá, napínavá jednohubka, která vtáhne do děje a nedovolí vám přestat číst.

18.06.2014 4 z 5

Cizí dítě Cizí dítě Alan Hollinghurst

Poslední třetinu knihy jsem jen prolistovala. Chyběla mi dynamika, o které se píše v doslovu. Ano, román je o tom, že lidé žijí ve vzpomínkách druhých, je mistrně vystavěný, ale nic se neděje. Potlačená homosexualita či bisexualita mi jako téma nestačilo.

"...na světě je místo pro víc než jeden druh krásy."

17.06.2014 2 z 5

Rok v Bullerbynu Rok v Bullerbynu Gunnar Herrmann

Milá, příjemná, vtipná jedhohubka o tom, že úřední moloch je nejen v Čechách, ale i ve Švédsku.

11.06.2014 4 z 5

Troufalý autor osud Troufalý autor osud Ilona Borská

"...ty duše, které jsem vymodeloval. On také věděl, jak je krásné učit. Nechtěl bych dělat jiné povolání..."
Krásné čtení o člověku, který jde za svým snem a ten sen se mu podaří splnit - stane se učitelem. V knize je cesta za snem vylíčena na pozadí historických událostí, které nebyly vůbec příznivé.
Přečetla jsem ji jedním dechem. Jen mě rušily v závěru kapitoly o Vlastě. Rozuzlené Mony Lisy byla třešnička na dortu. Existují v životě náhody?

07.06.2014 4 z 5

Moc se mi líbil nápad, že malá holka "vidí do lidí". A moc mě zajímalo, jak je to těžké být jiná. Ale mám pocit, jako by autorka honila víc zajíců najednou /postava bratra) a nevyužila svůj základní nápad. Bylo to takové vágní. Ale přesto nelituji, že jsem knížku přečetla, protože je velmi zvláštní. A určitě o ní budu ještě dlouho přemýšet.

01.06.2014 3 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Moc krásná knížka, u které vůbec nevadí, že čtenář předvídá, jak dopadne. O to vůbec nejde. Jde o styl psaní, o vykreslení lásky a mezilidských vztahů. Měla jsem pocit, jako by ke mně přišla z jiného světa. Ke konci jsem přes slzy neviděla na stránky, jak to pro mě bylo silné.
Určitě si přečtu i další autorovy knihy.

29.05.2014 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Jednohubka, která mě zklamala. Přemýšlela jsem, komu je kniha určena. Odpověď jsem nenalezla. Od knihy, která získala cenu, jsem očekávala víc. Přišlo mi to všechno takové prvoplánové, laciné... Za břicho jsem se popadala jen proto, že jsem knihu četla po operaci.

24.05.2014 3 z 5

Drahá Silvie Drahá Silvie Dawn French

Příliš mnoho slov - zbytečných. Kniha mě vůbec neoslovila, četla jsem jen písmenka, k dočtení jsme se nutila.

23.05.2014 2 z 5

Dámy z Grand Avenue Dámy z Grand Avenue Joy Fielding

Knížka se mi velmi líbila. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Je napsána velmi poutavě.
Přemýšlela jsem o komentáři pode mnou, ale bohužel si myslím, že v životě je to možné, že "zrada" v přátelství v dnešním světě není až tak nemožná.
Závěr jsem nečekala. Překvapil mě a potěšil.

11.05.2014 5 z 5

Marcelo ve skutečném světě Marcelo ve skutečném světě Francisco X. Stork

Velmi užitečná kniha, která přiblíží čtenářům myšlení "jiných" lidí. Kniha byla velmi milá, něžná a přitom burcující.

09.05.2014 4 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Velmi poutavé čtení. Dějově zajímavější než první díl.

23.04.2014 5 z 5

První polovina knihy se mi četla velmi dobře. Líbilo se mi prostředí, postavy, děj... Ale potom mě to přestávalo bavit. Přišlo mi to moc "technické"? Závěr asi předvídatelný, ale mně se líbil. A nadchla mě poslední stránka, která mi prostě sedla.

17.04.2014 4 z 5

Každé řešení má svůj problém Každé řešení má svůj problém Kerstin Gier

Příjemné čtení, milá oddychovka. Knížka mě moc bavila. Autorčin humor mi sedl.

12.04.2014 4 z 5